HBS

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #18639

  marcela

  CZY KTOS SŁYSZAŁ O TAKIM BADANIU JAK “HBS” NAWET NIEWEIM CZY DOBRZE TO PISZE BO LEKARZ COS TAKIEGO NABAZGRAŁ MI NA KARTE.WIEM ZE JEST TO BADANIE PRZED SZCZEPIONKA ŻÓŁTACZKI.CZY KTOS WIE JAK TO BADANIE SIE ODBYWA CZY JEST TO TYLKO ZWYKŁE POBRANIE KRWI.
  ZA WSZELKA ODPOWIEDZ BARDZO DZIEKUJE I WSZYSTKICH POZDRAWIAM.

  #261884

  riiba

  Re: HBS

  Wydaje mi się, że badanie to ma na celu zbadać , czy nie masz przeciwcial . Jejku, jak to napisać,myślę, że wiesz, o co mi chodzi, ma to na celu sprawdzić, czy musisz się szczepić. lekarz mi mówił, że pomimo to i tak większość ludzi tych przeciwciał nie ma, więc się i tak muszą zaszczepić, ja nawet ich nie badałam, tylko się zaszczepiłam. Wczoraj wzięłam drygą dawkę szczepionki.
  Mam nadzieję, że cokolwiek pomogłam, pozdrawiam!

  Marysia zwana riibą  #261885

  z-kasia1

  Re: HBS

  Hbs to badanie przeciwciał na wzw typu B (wirusowe zapalenie wątroby typu B), a żółtaczka jest tylko objawem tej choroby.
  Pobranie krwi wygląda dokładnie tak samo jak zwykłe badanie morfologii. Pewnie wynik masz ujemny, bo to wzw B jest objawowe – czyli, że się żółknie (najczęściej, choć bywają przypadki, że nie). Oprócz skóry żółte można mieć też białka oczu – no, to takie z typowych objawów tej choroby. Na szczęście mądrzy ludzie wymyślili takie cudo jak szczepionka.
  Ja byłam zaczepiona A i B – to taka szczepionka skojarzeniowa (jednocześnie na 2 typy wzw), ale jeśli nie jesteś z grupy ryzyka to nie widzę wiekszych powodów na takie szczepienie. Wynik dostałam po kilku dniach a później się zaczepiłam,
  pozdrawiam i uszy do góry – to nie gryzie.

  Kasia

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close