help! cokolwiek na temat cytomegalii…

… dziewczyny, która wie cokolwiek na temat cytomegalii??? chodzi mi o interpretację badań!… mam wyniki badań i wszystkie są w normie oprócz CMV_G, który znacznie przekracza górny zakres… mój gin będzie dopiero w czwartek i chyba osiwieję do końca… a w sieci nic ciekawego nie znalazłam… jesli coś wiecie albo znacie jakieś strony, to dajcie mi linki lub napiszcie coś tutaj.

5 odpowiedzi na pytanie: help! cokolwiek na temat cytomegalii…

gosiagl2003-07-12 18:32:43

Re: help! cokolwiek na temat cytomegalii…

cytomegalia właściwie przebiega bez objawowo. Jesli robiłaś badania na cytomegalie IGG ( czy byłaś chora) i masz wyniki ponad normy laboratorum tzn. że juz tę chorobę przeszłaś i masz przeciwciała- czyli już więcej na nia nie zachorujesz.
Jeżeli badania IGM (czy chorujesz w tej chwili) wyszły poza normy laboratorum tzn. że chorujesz teraz. Ale choćby tak było to przecież nie jesteś w ciąży i możesz spokojnie przeleczyć ją antybiotykami. A później już się nie bdziesz musiała martwić czy na nia zachorujesz podczas ciąży- a tylko w takim przypadku ta choroba jest groźna.
To tyle co wiem na temat tej choroby- aha, najczęściej zarazić się nią można od…dzieci.
Pozdrawiam
Gosia

swiderek2003-07-14 10:01:42

Re: help! cokolwiek na temat cytomegalii…

Ja znam przypadek, gdzie cytomegalia w ciąży skończyła się tragicznie…. Dziecko ma porażenie mózgowe i jest roiśliną… Na pewno jedną z głównych przyczyn była właśnie cytomegalia.
Więc jeśli masz chorować to tylko teraz, jak nie jesteś w ciąży. Przynajmniej nie będziesz się musiała tego cholerstwa obwaiać.

Mama z Zużką (11 miesięcy!)

onka2003-07-14 10:17:03

Re: help! cokolwiek na temat cytomegalii…

witaj ,
to wszystko co na ten temat znalazlam :

“Cytomegalia jest chorobą wywoływaną przez wirus.

Przenosi się drogą kropelkową i powoduje objawy podobne do przeziębienia – katar, kaszel, czasem powiększenie węzłów chłonnych. Skutkiem cytomegalii może być również wirusowe zapalenie płuc. Nawet kiedy infekcja mija, wirus pozostaje w organizmie. Można go wykryć, robiąc testy na obecność przeciwciał na cytomegalię. Takie testy nie należą do standardowego pakietu badań, jakie wykonuje się u kobiety w ciąży. Jednak ja zawsze zalecam moim pacjentkom, by zrobiły je najpierw na początku ciąży, a potem powtarzały co trzy miesiące. Cytomegalia może bowiem doprowadzić do ciężkich, nawet śmiertelnych uszkodzeń wątroby, serca i mózgu dziecka.

Jeśli kobieta zachorowała na cytomegalię jeszcze przed zajściem w ciążę, to niebezpieczeństwo, że wirus zaszkodzi dziecku, jest poniżej 20 proc. Matka zdążyła już bowiem wytworzyć przeciwciała, które chronią dziecko przed zarażeniem się wirusem, a jeśli do zarażenia już doszło – przed niszczącym działaniem choroby.

Cytomegalia bywa niebezpieczna wtedy, gdy do zarażenia dojdzie już w czasie ciąży, zwłaszcza w jej wczesnym okresie – ryzyko uszkodzeń płodu i poronienia jest wówczas najwyższe. Lekarz może wówczas namawiać kobietę do przerwania ciąży. Szanse na urodzenie zdrowego dziecka są większe w tych przypadkach, gdy do zakażenia doszło po trzecim miesiącu ciąży.

Noworodkom, które urodziły się z cytomegalią, podaje się leki antywirusowe, które niemal w 100 proc. niszczą wirusa. Na Zachodzie były też udane próby chronienia dziecka przed uszkodzeniami poprzez podawanie kobiecie leków antywirusowych jeszcze w czasie ciąży.

Dane tu przedstawione mają jedynie wartość informacyjną i nie mogą zastąpić indywidualnej porady lekarskiej. ”

onka i Amadeus / 18.08.03 /

tojka2003-07-21 10:38:56

Re: help! cokolwiek na temat cytomegalii…

nie wiem czy coś Ci pomogę ale rzeczywiście nie ma dobrych źródeł wiedzy dotyczącej cytomegalii. Do niedwana nie wiedziałam nic na temat istnienia takiej choroby. Dopiero sytuacja , w której się znalazłam – martwa ciąża – wymusiła na mnie przeprowadzenie wielu badań , które tak naprawdę powinno się przeprowadzić przed planowaną ciążą. Okazało się, prawodopodobną przyczyną mojego poronienia była cytomegalia, którą zaraziłam się w początku ciąży .Gdzie ?jak? nie wiadomo.Można się zarazić od kogoś albo podczas jakiegoś zabiegu nawet u stomatologa. Bardzo często jest to choroba bezobjawowa , mija sama i zostawia przeciwciała. Ja obecnie jestem pod kontrolą lekarską w przychodni chorób zakażnych. Z pierwszej wizyty dowiedziałam się , że w moim przypadku nie będzie stosowane żadne leczenie farmakologiczne, bo nie ma takiej potrzeby , ale wiem również , że jeśli jest konieczne jest ono bardzo długie i kosztowne. Bardzo ważne aby nie złapać tego choróbska w czasie ciąży , ponieważ często powoduje poważne wady u dziecka.
Moja rada, skontaktuj się z przychodnią chorób zakaźnych i skonsultuj swoje wyniki. Lepiej dmuchac na zimne i dobrze przygotować się do planowanej ciąży.
pozdrawiam
tojka

tojka

sisna2003-07-21 11:48:40

Re: help! cokolwiek na temat cytomegalii…

dziękuję dziewczyny za info! juz wiem, że jestem uodporniona na tę chorobę, gdyż mam “starą”, cokolwiek to znaczy!
sisna

Znasz odpowiedź na pytanie: help! cokolwiek na temat cytomegalii…?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Oczekując na dziecko
Czy ja jestem jakas nienormalna :-))))???
Ostatnio strasznie wszystkim sie wzruszam i placze przy kazdej okazji, ktora sie tylko nadazy...Mysle tez powoli o swoim porodzie i wlasnie to mnie przeraza ze zamiast sie bac ja coraz
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
usg głowki - znów coś nie tak...
Byliśmy dziś na kontrolnym usg główki, sprawdzić czy mały wylew, ktory powstał przy porodzie już się wchłonął i okazało sie, ze został tylko jeden mikronaczyniak i tym nie mamy sie
Czytaj dalej