hemoroidy

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #48616

  izamr

  czy ktos z Was ma z nimi problemy? ja od czasu porodu. co robic aby zlagodzic dolegliwosci, szczególnie przy wypróznianiu?

  Iza i Karolek

  #627889

  kas

  Re: hemoroidy

  Ja stosowałam o ile się nie mylę proctoglyvenol, czy jakoś podobnie: w maści i czopkach. Trochę to trwało, ale paskudy w końcu sobie p[oszły. Można też stosować nasiadówki z kory dębu (nie pamiętam czy ciepłe czy zimne), napar przygotowuje się wrzucając korę d ębu do wrzątku i chyba trochę gotując (korę można kupić w aptece).
  Wspólczuję, hemoroidy to okropne zjawisko

  Kaśka
  I buzi od Zuzi (16.10.02)  #627890

  zielona7

  Re: hemoroidy

  Ja na początku kupiłam najzwyklejsze czopki Hemoral. Nie przeszło, więc udałam się jeszcze raz do apteki i spytałam o coś na hemoroidy i wspomniałam, że karmię piersią. Wtedy pani mgr powiedziała, że Hemoralu nie wolno brać, bo ma jakieś silne składniki i przenika do krwiobiegu. Poleciła mi takie ziołowe z Herbapolu (nazwy nie pamiętam), ale po nich strasznie mnie bolał brzuch – jakiś składnik mi nie służył. Poszłam do mojej ginki i w czasie karmienia brałam czopki Avenoc i smarowałam żelem Preparation H (po kazdym wypróznieniu). Teraz już nie karmię i hemoroidy raz mi się znowu przytrafiły i teraz brałam ProctoGlyvenol. Pomogło.
  Z tego co wiem, to trzeba bardzo uważać, żeby nie mieć zaparć bo to pogarsza sprawę – w tym celu można jeść np. jogurt z otrębami lub kilka suszonych śliwek. Podobno pomaga też wypicie codziennie rano szklanki letniej przegotowanej wody – tego nie próbowałam.

  Ewa i Dziubasek (2003)

  #627891

  mmu

  Re: hemoroidy

  Mi się też zrobiły po porodzie i położna poleciła mi bardzo dobrą maść: Analen. Smarowałam systematycznie 3 razy dziennie i po chyba 2, 3 tygodniach problem znikł. Tak więc do boju przeciw hemoroidom marsz!

  Gosia z Hanią (20.05.2004)

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close