„Herkules” – tvp 2

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #66535

  anusia77

  Oglądałyście może na dwójce film dokumentalny „Herkules”? Boże, jak ja się spłakałam… Był to film o 12- letnim chłopaczku, który ma rodziców bezrobotnych alkoholików, on na nich zarabia, zbiera węgiel i złom, a oni mu kradną pieniądze. Jak można pozwolić by dziecko wychowywało się w takim bagnie? Są rodziny zastępcze i pogotowia opiekuńcze, gdzie taki chłopiec potrzebujący i szukający miłości odnalazłby szacunek i dobro.
  Nigdy nie pojmę postępowania ludzkiego..

  Ania i Sarenka (27.12.2004)

  #848513

  porky

  Re: \”Herkules\” – tvp 2

  Jakiś czas temu do męża do pracy przychodził chłopiec, który sprzedawal ramki na zdjęcia, aby zarobić na jedzenie. Mąż kupił od niego kilka ramek, a męża kolega dał małemu kurtkę na zimę, bo chłopiec chodził w cieniutkiej kurteczce. Parę dni później znów przyszedl z ramkami, mial na sobie tą swoją starą, cienką kurteczkę Mąż spytal, gdzie ma tamtą puchową, którą dostał. A on powiedział, ze tato mu zabrał….. :((((((((((((((((

  Tak bardzo żal tego dziecka i tak bardzo szlag człowieka trafia, że można tak okrutnie traktować człowieka, któremu się przecież dało zycie….

  Juleczka (Puchatek) 12.12.04  #848514

  sat-anka

  Re: \”Herkules\” – tvp 2

  Najbardziej uderzyły mnie znamienne słowa ojca, swoista wykładnia priorytetów moralnych…. ” nie klnąć ( jak tatuś…),nie krzywdzić innych, pół biedy jak kogoś nie lubisz, ale najważniejsze to sznować matke i ojca.. „.
  No bo przecież Krzyś musi być taki jak tatuś…
  Problem w tym wlaśnie, że ci ludzie nie chcą i nie stworzą dziecku warunków do nauki i lepszego życia niż to które sami wiodą. Przecież sami są najmądrzejsi… weterynarz? bzdura, „gadzina” sama się wyliże, .
  A zauważyłyście to słownictwo… ojciec pijany jak cholera, ale nie mówi się tego wprost, tatuś po prostu „żle się czuje”.
  ..Biedny chłopczyk, niestety na Śląsku coraz więcej takich obrazków:( alkoholizm, alkoholizm, alkoholizm… i dzieci na ulicach. Gornicy wcześnie idą na emerytury, likwiduje się kopalnie i daje duże odprawy. Ci ludzie często są nieporadni, kopalnia całe życie prowadziła ich za rękę. Teraz nie ma na taką skalę, kartek, 13-stek,barburek,tanich koloni,paczek, mieszkań pracowniczych. Podobnie zresztą jst na terenach byłych PGRów…

  sat_anka i Weronika 17.08.04

  #848515

  Anonim

  Re: \”Herkules\” – tvp 2

  oglądałam jeden z odcinków i byłam wstrząśnięta 🙁 Chłopczyk sam wymaga pomocy (wydaje mi się że cierpi na niedowład), a tutaj musi jeszcze UTRZYMYWAĆ rodziców alkoholików 🙁

  Kaśka z Natusią (3 lata 🙂

  #848516

  Anonim

  Re: \”Herkules\” – tvp 2

  tylko bez generalizowania proszę, takie rzeczy nie dzieją się tylko na Śląsku!!!

  Kaśka z Natusią (3 lata 🙂

  #848517

  sat-anka

  Re: \”Herkules\” – tvp 2

  Nie napisałam, że tylko na Śląsku.
  Piszę o tym rejonie, bo tu przyszło mi mieszkać i widzę co się dzieje…. a, że ” takie rzeczy nie dzieją się tylko na Śląsku” to każdy wie.

  sat_anka i Weronika 17.08.04

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close