Horoskop Indiański dla dziecka

Postów wyświetlanych: 10 - od 1 do 10 (wszystkich: 10)
 • Autor
  Wpisy
 • #113662

  klucha

  [QUOTE]GĘŚ (22.12 – 19.01)

  Charakter
  Dziecko urodzone w znaku Gęsi zazwyczaj jest poważne i zamknięte w sobie. Dysponuje jednak dużym zapasem energii. Pomimo to, nie garnie się zbytnio do zabaw z rówieśnikami ani nie dąży do dominacji. Niezbyt wylewne, trudno Je nakłonić do zwierzeń. Ma swoje tajemnice, które mocno chroni i pielęgnuje. Wrażliwe na niesprawiedliwość. Wszelkie przykrości bardzo Go bolą i długo o nich pamięta. Dziecko Gęś jest skromne i mało wymagające. Ten minimalista, nigdy nie chce więcej niż może dostać. Potrzebuje dużo uwagi i uczucia ze strony rodziców. Należy Go też namawiać do zabawy z innymi dziećmi. W przeciwnym razie zamknie się w swoim własnym świecie i zacznie zachowywać jak dorosłe.

  W szkole
  Gąska jako uczeń nie sprawia większych problemów. Na ogół to dziecko pilne i obowiązkowe. Lubi czytać i zgłębiać wiedzę samodzielnie. Nie pytane, rzadko samo wyrywa się do odpowiedzi. Myśli trochę wolniej niż inni ale nie należy Go ponaglać. Trzeba Mu pozwolić spokojnie zebrać i uporządkować myśli. Inaczej zamknie się w sobie i popadnie w kompleksy. Nie jest zbyt błyskotliwe. Potrafi jednak myśleć rozumnie i logicznie. W klasie najszybciej i najłatwiej dogada się z kolegą spod znaku Sokoła. Odznacza się dużym talentem organizacyjnym. Wszelkie braki uzdolnień nadrabia pilnością i pracowitością. W przyszłości dobrze sobie poradzi jako naukowiec, przedsiębiorca lub menadżer.

  Zdrowie
  Dziecko spod tego totemu jest stosunkowo odporne na choroby. Do najczęstszych dolegliwości można jednak zaliczyć różnego rodzaju alergie. Ma też dużą skłonność do wszelkich urazów i złamań kości. Jego zdrowie wymaga regularnego ruchu i zróżnicowanej diety. Najlepiej owocowo – warzywnej.

  Najbardziej odpowiednie imię
  Dziewczynka: Halina, Hanna, Dorota, Wanda, Jadwiga;
  Chłopiec: Józef, Karol, Waldemar, Jakub, Adam;

  WYDRA (20.01 – 18.02)

  Charakter
  Dziecko Wydra, to wesoły i beztroski łobuz. Już od najmłodszych lat trudno Go upilnować i utrzymać w ryzach. Zawsze znajdzie sposób by wymknąć się spod kontroli dorosłych i wszystko robi po swojemu. Ruchliwe i skore do zabawy nie ma większych problemów z nawiązywaniem kontaktów z rówieśnikami. Szybko zjednuje sobie sympatię kolegów i kumpli do zabawy. Zawsze pełne pomysłów i zaintrygowane wszystkim, co niezwykłe. W żadnym wypadku nie należy poskramiać Jego kreatywności ani inicjatyw. To dziecko wyjątkowo inteligentne. Od małego chce być samodzielne i niezależne. Trzeba Mu poświęcić zdecydowanie więcej uwagi i czasu niż rodzeństwu. Do życia potrzebuje nie tylko przestrzeni i powietrza ale przede wszystkim miłości i spokoju.

  W szkole
  W szkole, Wydrze nie jest lekko. Przez swoją niecierpliwość, często miewa kłopoty i konflikty z nauczycielami. Chce wszystko poprawiać i zmieniać. Trzeba jednak przyznać, że Jego reakcje są zazwyczaj trafne. Uparte i przekorne potrafi z samozaparciem bronić swoich racji. Uczy się dobrze. Wolny czas najchętniej spędza poza domem, w otoczeniu swoich przyjaciół. Świetnie dogada się z Sową i Sokołem. Wszechstronnie uzdolnione, sukcesy osiągnie zarówno w zawodach artystycznych, związanych z techniką czy w elektronice. Jako pracownik, doskonale się sprawdzi na odpowiedzialnych stanowiskach.

  Zdrowie
  Dziecko Wydra jest podatne na wszelkie infekcje. Przyczyną wielu dolegliwości jest bardzo wrażliwy układ nerwowy. Zagrożone chorobą mogą też by serce i oczy. Korzystne dla Jego organizmu są niezbyt wyczerpujące sporty i częste przebywanie na świeżym powietrzu. Do szybkiej regeneracji organizmu potrzebuje dużo snu.

  Najbardziej odpowiednie imię
  Dziewczynka: Danuta, Barbara, Marzena, Natalia, Dorota;
  Chłopiec: Janusz, Jacek, Paweł, Marek, Arkadiusz;

  WILK (19.02 – 20.03)

  Charakter
  Mały Wilk ma naturę niezwykle wrażliwą a serduszko przepełnione miłością. To miłe, wesołe i grzeczne dziecko nikomu nie sprawia swoją osobą większych kłopotów. Domaga się jednak ciągłego zainteresowania. Dzięki bogatej wyobraźni nigdy się nie nudzi. Potrafi się też bawić bez towarzystwa innych dzieci. Nie jest ani dominujące ani zaczepne. Zawsze chętne do ustępstw i samopoświęcenia. Nie przywiązuje dużej wagi do porządku. Lubi i potrafi opiekować się zwierzętami i roślinami. Dużo czyta i często utożsamia się z postaciami z książek. Rodzice powinni postępować z Nim bardzo łagodnie nie skąpiąc Mu pieszczot. Mocno przeżywa wszelkie nieporozumienia i niesprawiedliwość. Należy szczególnie chronić Go przed okrucieństwem świata i jego negatywnymi wpływami.

  W szkole
  W szkole nie jest zbyt pilne ani zdyscyplinowane. Uczy się jednak dobrze dzięki różnorodnym talentom. Lepiej niż inni radzi sobie wszędzie tam, gdzie potrzebna jest duża wyobraźnia i indywidualizm. Chętnie bierze udział w szkolnych imprezach i popisuje się swoimi artystycznymi talentami. Lubi rysować, śpiewać i tańczyć. Posiada świetnie rozwinięte poczucie estetyki. Nierzadko też wykazuje zdolności matematyczne. W szkole będzie cierpiało z powodu krytycznych uwag ze strony nauczycieli czy kolegów. Trzeba Mu poświęcić dużo cierpliwości i pomóc zdobyć solidne wykształcenie. W żadnym wypadku nie wolno Nim manipulować. W przyszłości doskonale się sprawdzi jako lekarz, artysta ale również handlowiec czy prawnik.

  Zdrowie
  Mały Wilk jest wyjątkowo delikatnego zdrowia. Często cierpi na alergię, choroby reumatyczne i dróg oddechowych. Miewa dużą skłonność do nadwagi, co jest spowodowane nadmiernym apetytem na słodycze. Należy zachęcać Go do uprawiania mało forsownych sportów i do ciągłego ruchu.

  Najbardziej odpowiednie imię
  Dziewczynka: Maja, Joanna, Julia, Natalia, Marzena;
  Chłopiec: Michał, Bogusław, Sebastian, Wojciech, Patryk;

  SOKÓŁ (21.03 – 19.04)

  Charakter
  Dziecko urodzone pod znakiem Sokoła ma wiele cech Barana. Już od urodzenia niespokojne i niecierpliwe. Siniaki i guzy zdarzają Mu się zdecydowanie częściej niż innym dzieciom. Rzadko jednak płacze. Zawsze tryska niespożytą energią, dlatego też potrzebuje dużo miejsca do zabawy. Tak w piaskownicy jak i w szkole chce być przywódcą i organizatorem. Zawsze w ruchu. Takie kwestie jak ostrożność i rozwaga są Mu obce. Niełatwo i niechętnie poddaje się jakiejkolwiek dyscyplinie. Woli rządzić niż słuchać. Jeśli czegoś chce, musi to mieć natychmiast. Ma swoje własne zdanie na każdy temat i wszystko wie najlepiej. Kocha rodziców ale dość oszczędnie okazuje swoje uczucia. Nie powinno się Mu zbytnio ustępować, ponieważ potrafi to wykorzystać. Dość często wystawia cierpliwość bliskich na próbę. Lubi zwierzęta, szczególnie psy.

  W szkole
  U dziecka Sokoła, często talenty idą w parze z uporem. Jego żywiołowość nie pozwala marnować Mu czasu nad książkami. W szkole lubiane i koleżeńskie. Równie często należy Mu jednak przypominać o odrabianiu lekcji, jak i o wypoczynku. Bardzo pomocne w rozładowaniu energii mogą być zajęcia sportowe. Najwięcej zadowolenia przysparza nauczycielowi wf-u. Z innymi miewa zdecydowanie gorszy kontakt. Należy dla Niego tak dobrać obowiązki by miało jak najwięcej ruchu. Zwłaszcza na świeżym powietrzu. Pociągają Go przedmioty ścisłe jak i zajęcia techniczne. Łatwo sobie radzi z nauką języków obcych. Nie ma kłopotów wszędzie tam, gdzie może się wykazać samodzielnością w działaniu. Dobrze sobie poradzi jako wojskowy, biznesmen, czy sportowiec.

  Zdrowie
  Wykazuje dużą skłonność do przeziębień a także do chorób układu nerwowego i krążenia. Może mieć kłopoty ze wzrokiem. Powinno prowadzić aktywny tryb życia ale unikać nadmiernego wysiłku. Jego organizm nie jest tak wytrzymały jakby się to wydawało.

  Najbardziej odpowiednie imię
  Dziewczynka: Barbara, Ewa, Magdalena, Marta, Teresa, Urszula;
  Chłopiec: Cezary, Jarosław, Paweł, Seweryn, Wojciech;

  BÓBR (20.04 – 20.05)

  Charakter
  Mały Bóbr nie jest dzieckiem szczególnie towarzyskim. Najbardziej lubi się bawić samo. Kiedy trzeba, łatwo się integruje z innymi dziećmi i dzieli zabawkami. Nie zawsze jednak obywa się to bez konfliktów, ponieważ już od małego, Bóbr przywiązuje dużą wagę do swojej własności. Dlatego ważne jest, by z góry było wiadomo do kogo zabawki należą. Uparte, ale o pogodnym usposobieniu, nie sprawia swoim rodzicom większych kłopotów. Nie wolno Mu tylko nic nakazywać i do niczego przymuszać. Zrobi, co ma zrobić ale samo zadecyduje o tym kiedy. Jest wielkim łakomczuchem i jedzenie sprawia Mu dużą przyjemność. Tutaj jednak warto Go kontrolować, by nie dopuścić do nadwagi. Lubi dostawać drobne pieniążki i samodzielnie nimi rozporządzać, co może dobrze zaprocentować w przyszłości. Z natury leniwe, nie lubi się wysilać ani męczyć. Wszelkie zajęcia ruchowe nieszczególnie Go pociągają.

  W szkole
  W szkole nie wyróżnia się błyskotliwością. Jej braki nadrabia jednak systematycznością i pracowitością. Potrafi sobie wypracować własny system nauki. Należy tylko dać Mu więcej czasu by spokojnie mogło opanować materiał. Nie należy jednak rezygnować z dyscypliny. Praktyczne, zorganizowane i uparte zawsze osiągnie swój cel. We wszystkim potrzebuje stabilności i uczucia. Zarówno rodzice jak i nauczyciele powinni postępować z Nim konsekwentnie ale łagodnie. Wszelkie pochwały jak i drobne nagrody działają na Niego mobilizująco. Jako osoba dorosła, doskonale poradzi sobie w zawodach wymagających kreatywności i zdolności manualnych. Sprawdzi się jako makler, bankowiec a także dziennikarz czy jubiler.

  Zdrowie
  Na ogół, mały Bóbr cieszy się dobrym zdrowiem. Jego słabym punktem jest jednak głowa. Częściej niż inne dzieci zapada na anginę, zapalenie uszu i miewa kłopoty z zębami. Dlatego trzeba szczególnie troskliwie chronić te części Jego ciała. Z wiekiem może też odczuwać dolegliwości wątroby. To jednak bywa skutkiem niewłaściwej diety.

  Najbardziej odpowiednie imię
  Dziewczynka: Kalina, Wioletta, Sabina, Weronika, Bożena;
  Chłopiec: Mikołaj, Bogdan, Dominik, Filip, Piotr;

  JELEŃ (21.05 – 20.06)

  Charakter
  Jeleń jest najbardziej zmiennym ze wszystkich znaków. Potrzebuje nieustannej aktywności, którą sprawia swoim rodzicom mnóstwo kłopotów. Jest miłym i radosnym dzieckiem. Potrzebuje jednak dużo uczucia i towarzystwa. Wykazuje wszechstronne zainteresowania a Jego ciekawość, dla innych, bywa niekiedy męcząca. Wszystkiego musi dotknąć i spróbować. Z lubością penetruje zakazane i niebezpieczne miejsca. Z tego też powodu trzeba wciąż pilnować, by nie zrobiło sobie krzywdy. Należy do tych dzieci, które nie potrafią się nudzić. Chaotyczność i niecierpliwość nie pozwalają Mu doprowadzić wielu spraw do końca. Walka z bałaganem w Jego pokoju, to czysty heroizm. Rodzice, powinni Mu poświęcić maksimum swojego czasu. Jest dzieckiem niezwykle wrażliwym i posiadającym zdolność empatii.

  W szkole
  Mały Jeleń uczy się szybko i dobrze. Niestety, to dziecko często bywa roztargnione i miewa kłopoty z koncentracją. Wszelkie próby utemperowania Go i zdyscyplinowania są bezcelowe. Specjalizuje się w zadawaniu trudnych i kłopotliwych pytań wobec dorosłych. Nie odpuści dopóty, dopóki nie otrzyma zadowalającej odpowiedzi. Posiada wszechstronne talenty i zainteresowania. Począwszy od dziedzin artystycznych i humanistycznych, po nauki ścisłe i techniczne. Dziecko spod tego znaku potrzebuje dużo spokoju i czułości. Nauka nie sprawia Mu wysiłku. Należy więc gorąco zachęcać Go do niej. Dobrze będzie się czuło w zawodzie dziennikarza, prawnika czy przedsiębiorcy. Łatwość w uczeniu się języków obcych, pozwoli Mu też spełnić się w biurze podróży.

  Zdrowie
  Mały Jelonek cieszy się zazwyczaj dobrym zdrowiem. Ze względu na drobną budowę ciała może mieć jednak skłonność do złamań i urazów kości. Często też cierpi na schorzenia dróg oddechowych i choroby psychosomatyczne. Dziecko spod tego znaku powinno dużo czasu poświęcać zabawom na świeżym powietrzu.

  Najbardziej odpowiednie imię
  Dziewczynka: Alicja, Izabela, Katarzyna, Zofia, Małgorzata;
  Chłopiec: Tomasz, Marcin, Jerzy, Leszek, Sylwester;

  DZIĘCIOŁ (21.06 – 21.07)

  Charakter
  Małe dziecko Dzięcioł to typowy maminsynek. Często nieśmiałe i płaczliwe. Potrzebuje bezpieczeństwa, troski i ciągłej ochrony. Wszelkie rozstania z rodzicami a zwłaszcza z mamą mocno przeżywa. Nie przepada za gwarnym towarzystwem innych dzieci. Woli samo bawić się w domu. Na ogół nie sprawia jednak większych problemów wychowawczych, chociaż ma naturę kapryśną i zmienną. Nie jest też zbyt wylewne. Kiedy ktoś Mu dokucza, zamiast się skarżyć, zamyka się w sobie. Trzeba z Nim postępować bardzo ostrożnie ale zdecydowanie. Starać się nie wymuszać niczego karami ani zakazami. Przeciwnie, często przytulać, nagradzać i chwalić. To Mu pomoże uwierzyć w siebie i nauczy w życiu bardziej się rozpychać łokciami.

  W szkole
  Z nauką nie ma kłopotów. Czasem jednak trzeba Go do niej przymuszać bo samo, zbytnio się nie garnie do książek. Najchętniej uczy się tylko tego, co Go interesuje. Nauczyciele mają czasem u Niego większy autorytet niż rodzice. W szkole jest grzeczne i koleżeńskie. Ma dobrą pamięć i predyspozycje do nauk humanistycznych. Z natury raczej mało aktywne, nie lubi zbytnio się przepracowywać. Dobrze byłoby posadzić go w jednej ławce z Bobrem lub z Wilkiem, ponieważ mają podobne zaintresowania i temperamenty. W wolnych od nauki chwilach chętnie pływa i zajmuje się zwierzętami. Koniecznie powinno uprawiać jakieś niezbyt forsowne sporty. Odpowiednim dla Niego zawodem będzie każdy, który pozwoli Mu na samodzielność i niezależność.

  Zdrowie
  Dzięcioł nie ma najlepszego zdrowia. Ogromna wrażliwość i emocjonalność poważnie nadwyręża Jego system nerwowy. Należy chronic Go przed stresem. Powinno się też dbać o Jego stawy i unikać wilgoci. Ważną sprawą jest przestrzeganie odpowiednej diety i nie dopuszczanie do nadwagi.

  Najbardziej odpowiednie imię
  Dziewczynka: Zuzanna, Zofia, Lucyna, Maria, Iwona;
  Chłopiec: Piotr, Antoni, Jan, Mateusz, Błażej;

  ŁOSOŚ (22.07 – 21.08)

  Charakter
  Mały Łosoś, podobnie jak Lew, już od urodzenia domaga się zainteresowania a szczególnie pochwał. Zrobi wszystko by skupić na sobie uwagę innych. Na ogół jest dzieckiem grzecznym i radosnym, chociaż zdarza się że bywa też uparte i leniwe. W grupie rówieśników zawsze chce być przywódcą i decydentem. Jego siła wewnętrzna i chęć dominacji pozwalają Mu bez problemu podporządkować sobie kolegów i narzucić Im swoją wolę. Mimo to, jest lubiane. Być może też dlatego, że jest koleżeńskie i potrafi się dzielić tym, co ma. Szczęśliwe i zadowolone będzie tylko wtedy, kiedy może błyszczeć. Bardzo źle znosi uwagi na swój temat. Wtedy zamyka się w sobie, obraża i jest niepocieszone. Wszelkie zakazy w stosunku do Niego nie odnoszą pożądanego skutku. Dlatego też nie warto ich stosować. U małego Łososia, szybciej i więcej osiągnie się perswazją niż karą. Nie znaczy to jednak, że we wszystkim należy Mu ulegać.

  W szkole
  Nauka przychodzi Mu z łatwością. Nie lubi się jednak przepracowywać. W szkole często odpuszcza sobie przedmioty, które Go nie interesują. Woli się bawić lub poczytać ciekawą książkę, niż np. rozwiązywać matematyczne zadania. Kiedy jednak Jego średnia ocen niebezpiecznie spada, mobilizuje się i szybko wychodzi na prostą. Przyjacielskie i towarzyskie bez trudu zdobywa sobie przyjaciół. Jedynie z dzieckiem Gęsią trudno Mu nawiązać dobry kontakt. Zdolne i kreatywne potrafi osiągać swój cel. Do tego trzeba Go jednak nie tyle mobilizować, co pilnować, by nie zaprzepaściło swoich licznych talentów.

  Zdrowie
  W dzieciństwie, mały Łosoś raczej rzadko choruje. Często jednak miewa kłopoty z oczami. Wraz z wiekiem pojawiać się mogą niedomagania ze strony serca i krążenia. Dużą wagę należy zwracać na dietę. Maluchy są łase na słodycze i w ogóle lubią jeść. Dlatego też powinno się im zapewnić dużo ruchu by nie dopuścić do nadwagi.

  Najbardziej odpowiednie imię
  Dziewczynka: Beata, Karolina, Lidia, Kinga, Elżbieta;
  Chłopiec: Ryszard, Marek, Daniel, Bartłomiej, Witold;

  NIEDŹWIEDŹ (22.08 – 21.09)

  Charakter
  Dziecko urodzone z totemem Niedźwiedzia jest pracowite i posłuszne. W domu nie sprawia kłopotów rodzicom a w szkole nauczycielom. Od małego ceni sobie porządek. Zabawki w Jego pokoju przeważnie zawsze są na swoim miejscu. To dziecko niezwykle ambitne i wymagające wobec siebie i innych. Skromność jest cechą, która w późniejszym życiu może Mu bardziej przeszkadzać niż pomagać. W relacjach z innymi dziećmi koleżeńskie ale dość nieśmiałe. W towarzystwie kolegów wykazuje brak swobody i spontaniczności. Rodzice i opiekunowie powinni zwracać większą uwagę na Jego zachowanie i chronić przed kompleksami. Samo, nie ma zbyt wielkiej siły przebicia. Nie lubi też obciążać innych swoimi problemami ani wyróżniać się w grupie. Chętnie zajmuje się zwierzętami.

  W szkole
  Dziecko Niedźwiedź posiada duże zdolności organizacyjne i manualne. Jest ambitne i obowiązkowe. Często swoją wiedzą przewyższa rówieśników. Nie zawsze jednak umie ją dobrze sprzedać. Nie pytane, rzadko samo się zgłasza do odpowiedzi. Z natury mało przebojowe, potrafi jednak osiągnąć wyznaczony cel. Tak w szkole jak i poza nią boli Go wszelka niesprawiedliwość. Często jednak niepotrzebnych wrogów, przysparza Mu nadmierna skłonność do krytyki, Sukcesy może mieć w każdym zawodzie. Najbardziej jednak pociągać Go będą te, związane ze zdrowiem i zdrową dietą. Jest sprzymierzeńcem wszystkiego co naturalne i ekologiczne.

  Zdrowie
  Mały Niedźwiedź rzadko choruje. Częściej jednak niż inne znaki miewa problemy z systemem trawiennym i nerwowym. Największym Jego problemem jest słaba odporność psychiczna. Powinien spożywać regularne i lekkostrawne posiłki. Trzeba dbać o to, by więcej czasu przeznaczał na rozrywkę i zajęcia sportowe.

  Najbardziej odpowiednie imię
  Dziewczynka: Marta, Katarzyna, Halina, Edyta, Agata;
  Chłopiec: Jakub, Witold, Mieczysław, Tadeusz, Aleksander;

  KRUK (22.09 – 22.10)

  Charakter
  To wyjątkowo miłe i radosne maleństwo. Swoim rodzicom nie sprawia problemów. Grzeczne i przymilne szybciej osiąga to, co inni muszą wywalczyć. Razi Go wszelka brzydota i brak harmonii. Lubi porządek i dużą wagę przykłada do strojów. Godzinami potrafi się przebierać i stroić miny przed lustrem. Jest dzieckiem towarzyskim a samotność działa na Niego przygnębiająco. Mały Kruk potrzebuje szczególnego traktowania. Wymaga też dużo ciepła i czułości. Atmosfera w jakiej wyrośnie będzie miała wielki wpływ na Jego charakter i dorosłe życie. Zbytnia dyscyplina i rygor sprawią, że stanie się nie tylko uparte i zamknięte w sobie, ale przede wszystkim zakompleksione. To delikatne psychicznie dziecko wymaga szczególnego traktowania.

  W szkole
  Mały Kruk jest inteligentny i bardzo uzdolniony. Jego talenty trzeba Mu jednak pomóc rozwijać. W szkole nie lubi się szczególnie przepracowywać ale Jego zachowanie jest zawsze poprawne. I tym zjednuje sobie sympatię nauczycieli. Bardzo wyczulone na niesprawiedliwość i krytykę. Nigdy nie prowokuje bójek a w razie konfliktów, pierwsze wyciąga rękę do zgody. Ma bardzo dobry kontakt z rówieśnikami. Koledzy zawsze Mu pomogą by otrzymał dobrą ocenę. Samo też potrafi być uczynne i bezinteresowne. Miewa duże kłopoty z podejmowaniem decyzji. Dlatego też nigdy nie należy ich na nim wymuszać. W dorosłym życiu dobrze się sprawdzi jako adwokat lub dyplomata. Odpowiada Mu też każda dziedzina sztuki.

  Zdrowie
  Kruk rzadko choruje. We wczesnym dzieciństwie mogą Mu jednak dokuczać wszelkiego typu alergie. Ze względu na delikatną psychikę, wykazuje dużą skłonność do nerwic. Bardziej wrażliwe niż inne organy Jego organizmu mogą też być nerki.

  Najbardziej odpowiednie imię
  Dziewczynka: Antonina, Helena, Karolina, Maja, Jolanta;
  Chłopiec: Ludwik, Dominik, Julian, Wacław, Leon;

  WĄŻ (23.10 – 22.11)

  Charakter
  Mały Wąż nie jest łatwym dzieckiem. Już od pierwszych dni życia przysparza swoim rodzicom mnóstwo kłopotów. Płaczliwe i chorowite wymaga ciągłej troski i uwagi. Nie jest jednak tak słabe i bezbronne jak by się to wydawało. Z wiekiem staje się coraz bardziej zaborcze. Trudno jest opanować Jego temperament. Zawsze stawia na swoim i osiąga zamierzony cel. Jeśli nie podstępem, to agresją. Jest indywidualistą. Ze względu na dużą wrażliwość a często też na brak zrozumienia, lubi przebywać w samotności. Jego relacje z innymi dziećmi nie są zbyt przyjazne. Potrafi być złośliwe i prowokacyjne. W zabawach często wykazuje swoją wyższość. Nie raz jeden wystawi cierpliwość swoich rodziców na próbę. Nie wolno ulegać Jego kaprysom i dać Mu się zdominować. To dziecko wymaga maksimum czasu i uwagi. Od wczesnego dzieciństwa należy Mu wpajać dobre wartości i wzorce. W przeciwnym razie wyrośnie na rewolucjonistę i buntownika.

  W szkole
  Uczy się dobrze ale nie uznaje autorytetów. Nie rzadko sprawia nauczycielom kłopoty wychowawcze. Karami i zakazami niewiele udaje się u Niego wskórać. To dziecko inteligentne, dociekliwe i ciekawe. Pilnością jednak szczególnie nie grzeszy. Swoje życiowe cele, potrafi osiągać uporem. Wszechstronnie uzdolnione poradzi sobie w każdej dziedzinie życia. Wykazuje duży talent do nauk ścisłych i wszystkiego, co tajemnicze i zagadkowe. Nadmiar energii powinno spożytkować w sporcie.

  Zdrowie
  Wąż jest delikatnego zdrowia. Często zapada na przeziębienia i związane z nimi powikłania. W wieku szkolnym wykazuje dużą skłonność do anemii. Ze względu na ogromną wrażliwość, może mieć kłopoty z psychiką. Od pierwszych dni życia powinno się Go hartować. Dzieci spod tego znaku należy chronić przed wszelkimi urazami.

  Najbardziej odpowiednie imię
  Dziewczynka: Róża, Zuzanna, Renata, Elżbieta, Agnieszka;
  Chłopiec: Szymon, Grzegorz, Krzysztof, Dariusz, Cezary;

  SOWA (23.11 – 21.12)

  Charakter
  Sowa, to pogodne i ruchliwe dziecko. Pomysłowe, towarzyskie i zaradne. Zawsze gotowe do psot i zabawy. Od najmłodszych lat wykazuje dużą potrzebę samodzielności i wyrwania się spod kurateli rodziców. Niekiedy trudno jest utemperować tą niespożytą energię. Jego ciekawość świata może być męcząca dla opiekunów. Nie wolno Go jednak zbywać powierzchownymi odpowiedziami. Wszelkie zakazy źle na Niego działają. Nie jest uporządkowane ani pedantyczne. Sprzątanie w swoim pokoju uważa za marnowanie czasu. Z zachowaniem ogólnej higieny nie ma jednak problemów. Temu dziecku nie powinno się ograniczać wolności ani zbytnio temperować wybujałej wyobraźni. Należy uważnie i starannie przygotowywać Go do dorosłego życia. Zaś nadmierny optymizm i nadmierną pewność siebie pomóc przemienić w zalety.

  W szkole
  Jako uczeń, dziecko Sowa jest ambitne i pracowite ale trudne do zdyscyplinowania. Zawsze skore do zabawy. Nauczyciele mają z Nim wiele kłopotów. Z dużą łatwością przychodzi Mu nauka języków obcych. Najchętniej uczy się tylko tego, co lubi i co Go interesuje. Na lekcjach, które nie są ciekawe, szybko się nudzi. Powinno się Mu zapewnić jak najwięcej ruchu aby mogło spalić nadwyżki niewykorzystanej energii. W dorosłym życiu dobrze poradzi sobie wszędzie tam, gdzie może być niezależne. Na przykład w zawodzie weterynarza, dziennikarza czy pracownika biura podróży.

  Zdrowie
  Dziecko spod tego znaku nie ma większych kłopotów ze zdrowiem. Ze względu jednak na nadmierną aktywność ma dużą skłonność do uszkodzeń ciała. Szczególnie zaś urazów kości. Zbytnie łakomstwo czy niezdrowe jedzenie mogą też niekiedy powodować kłopoty z układem trawiennym.

  Najbardziej odpowiednie imię
  Dziewczynka: Urszula, Iwona, Irena, Sylwia,Tresa;
  Chłopiec: Tadeusz, Wojciech, Ryszard, Roman, Jerzy;[/QUOTE]

  źródło:

  #5163488

  ahimsa

  O szok!
  Ten akurat sie zgadza niemal idelanie! U obu! kruk i dzięcioł- dwa ptaszki;)  #5163489

  klucha

  u mojej też się zgadza oprócz zdrowia

  #5163490

  alice82

  u mnie się nie zgadza

  #5163491

  irena

  Natalia wypisz wymaluj NIEDZWIEDZ zgadza sie co do joty
  Emila (blizniaczka) do niej nic z niedzwiedzia nie dopasuje. Ona mi podpada pod Sokola.
  Szymon Kruk wiecej sie nie zgadza niz zgadza.

  #5163492

  mam

  Zgadza się tylko porządek ( niedzwiedź) a co do reszty to nie pasuje do chłopaków:D  #5163493

  Anonim

  wypisz wymaluj 😀

  #5163494

  mamamalgosi

  u mnie nie do końca…. synek wypisz wymaluj ale córcia jakby nie z tej bajki

  #5163495

  madolanka

  Niesamowite, wypisz wymaluj Natalia to WILK! To chyba najlepszy horoskop jaki widziałam, inne znaki także się sprawdzają, jeśli chodzi o mnie i moją rodzinę!

  #5163496

  nala

  O rzesz!- pasuje wszystko!

Postów wyświetlanych: 10 - od 1 do 10 (wszystkich: 10)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close