hospitalizacja po porodzie

Chyba ostatnio jestem nie w temacie. Ile się teraz lerzy po porodzie w szpitalu? Od czego jest to uzależnione.
Ostatnio słyszałam o przypadku wypisania kolejnego dnia po porodzie, dziecko lezy w innym szpitalu. Czy to jest normalne? Czy ten drugi szpital może zostawić sobie dziecko a matkę odesłać do domu, czy powinni oni być razem?


Gosia i dzieciaczki

9 odpowiedzi na pytanie: hospitalizacja po porodzie

kra Dodane ponad rok temu,

Re: hospitalizacja po porodzie

Na ile ja się orientuję, to zależy od szpitala. W szpitalu, w którym ja rodziłam trzeba bezwarunkowo odczekać 3 doby. W innym, w któym rodziła moja koleżanka wypuszczają po dwuch dniach. Ale to jest szpital bardzo oblegany, więc pewnie chcą szybko zwolnić miejsce… Oczywiście mówimy o przypadku, kiedy wszystko jest ok.
A ten przypadek, który opisujesz, to jakaś patologia, albo przekłamanie gdzieś po drodze…

Kra+Marcel+Wiktor

lilavati Dodane ponad rok temu,

Re: hospitalizacja po porodzie

Jeśli wszystko jest ok położnicę mogę wypuścić dobę po porodzie a maluszka dwie.
Zazwyczaj trzymają się zasady mama czeka na malucha lub odwrotnie
Matek czekał na mnie dwa tygodnie

Ania,Mati(04)&Wojtek(06)

kantalupa Dodane ponad rok temu,

Re: hospitalizacja po porodzie

wypisy dla siebie po pierwszym i drugim porodzie dostalam juz dwie doby pozniej, ale moj starszy musial byc najpierw na poporodowym a potem na pediatrii przez 10 dni, mlodszy trzy doby
oczywiscie bylam z nimi
nie slyszalam jeszcze o przypadku wypisania matka bez dziecka, szczegolnie karmiacej

Adach i Alek

ja3 Dodane ponad rok temu,

Re: hospitalizacja po porodzie

Niestety wiadomość pewna. Matka urodziła w porze podwieczorkowej a rano dostała wypis. Do szpitala do którego dziecko zostało przewiezione na obserwacje nie została przyjęta. Jak dla mnie to też jest patologi. jest to pierworódka. Poród w miarę cięzki, po terminie.
Praktycznie to nie mogę przestać o tym mysleć. Depresja poporodowa murowana.
Nigdy nie polecałam szpitala w którym rodziła. W naszym rejonie z tego szpitala jest przewożonych najwięcej dzieci na oiom. To chyba o czymś świadczy.
Nie wiem tylko za co dostają nagrody. W 2006 roku dostali za “Szpital przyjazny dziecku”. Ciekawe wq którym momencie są najbardziej przyjaźni. Może w tym, jak częstują dzieci zielonymi wodami płodowymi, zamiast robić cesarkę.
Jak dla mnie to akutart ten oddział położniczy powinni zamknąć.


Gosia i dzieciaczki

lilavati Dodane ponad rok temu,

Re: hospitalizacja po porodzie

Możesz napisac co to za szpital?

Ania,Mati(04)&Wojtek(06)

gosia Dodane ponad rok temu,

Re: hospitalizacja po porodzie

Za pierwszym razem leżałam 5 dni, bo ze mną nie wszystko było w porządku. Po 3 dniach usłyszałam, że ja zostaję, a dziecko może iść od domu. Paranoja. Nie zgodziłam się. Przez te 2 kolejne dni nie zajmowali się Artkiem, ale miałam go przy sobie.
Po drugim porodzie (cc) wypisać mnie chcieli po 4 dniu. Powiem szczerze – dla mnie to było zdecydowanie za szybko. Nie czułam sięna siłach. Z racji tego, że Igorek został znacznie dłużej w szpitalu – leżalam 6 dni.
Czasami tak jest, że dziecko jedzie do innego szpitala. W naszym przypadku też taka hipoteza była. Nie zawsze to jest zależne od nas.

aga30 Dodane ponad rok temu,

Re: hospitalizacja po porodzie

Po cc wypisali mnie na 5 dobę , po naturalnym na 3 dobę

Agata i Nati

snoopy Dodane ponad rok temu,

Re: hospitalizacja po porodzie

w tym szpitalu gdzie ja rodziłam też tak jest!

Alina, Aniołek, Nikodem i ….

karolakoj Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez ja3:Chyba ostatnio jestem nie w temacie. Ile się teraz lerzy po porodzie w szpitalu? Od czego jest to uzależnione.
Ostatnio słyszałam o przypadku wypisania kolejnego dnia po porodzie, dziecko lezy w innym szpitalu. Czy to jest normalne? Czy ten drugi szpital może zostawić sobie dziecko a matkę odesłać do domu, czy powinni oni być razem?


Gosia i dzieciaczki

Po porodzie (naturalnym) mogłam wyjśc ze szpitala w trzeciej dobie. Wyszłam w 12, bo czekałam na dziecko. Nikt nie zaproponował mi wyjscia bez dziecka, dla wszystkich było normalne, ze czekam na synka.
Jesli szpital wypuszcza kobietę po kilku godzinach… podlega to pod prokuratora, jako narażenie życia/zdrowia (chyba, ze kobieta wychodzi na żądanie – kazdy ma do tego prawo). Dzieci mogą przewieźć do innego szpitala, jesli nie ma możliwosći diagnozowania, czy leczenia. W drugim szpitalu nie przyjmą matki, jako pacjentkę, ale mają obowiazek umozliwić matce przebywanie z dzieckiem.

Znasz odpowiedź na pytanie: hospitalizacja po porodzie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
Schemat karmienia???
A może ja coś żle robię ? Czy w żywieniu waszego dziecka istnieje coś takiego jak schemat karmienia i się tego trzymacie?Jeżeli tak to napiszcie jak i kiedy jedzą Wasze
Czytaj dalej
Nasze zdjęcia
Z NOWOŚCI....
NA POCZĄTEK TROCHĘ ZALEGŁOŚCI WRZEŚNIOWYCH GDY FORUM NIE FORUMIŁO.... JESZCZE NA 4... [img]http://i97.photobucket.com/albums/l228/ewaslaw/akuku.jpg[/img] JESZCZE Z BUJNĄ CZUPRYNĄ.... [img]http://i97.photobucket.com/albums/l228/ewaslaw/franus-1.jpg[/img] [img]http://i97.photobucket.com/albums/l228/ewaslaw/uuuu.jpg[/img] [img]http://i97.photobucket.com/albums/l228/ewaslaw/ooooo4.jpg[/img] [img]http://i97.photobucket.com/albums/l228/ewaslaw/yyyy.jpg[/img] [img]http://i97.photobucket.com/albums/l228/ewaslaw/pirat_m.jpg[/img] [img]http://i97.photobucket.com/albums/l228/ewaslaw/myniek.jpg[/img] [img]http://i97.photobucket.com/albums/l228/ewaslaw/mynius.jpg[/img] W KONSTANCINIE....JESZCZE Z POMOCĄ MAMY... [img]http://i97.photobucket.com/albums/l228/ewaslaw/ze4.jpg[/img] [img]http://i97.photobucket.com/albums/l228/ewaslaw/ze3.jpg[/img] [img]http://i97.photobucket.com/albums/l228/ewaslaw/ze2.jpg[/img] [img]http://i97.photobucket.com/albums/l228/ewaslaw/ze.jpg[/img] [img]http://i97.photobucket.com/albums/l228/ewaslaw/teznia.jpg[/img] NADCHODZĘ!!!!! [img]http://i97.photobucket.com/albums/l228/ewaslaw/zos-3.jpg[/img] [img]http://i97.photobucket.com/albums/l228/ewaslaw/walk-1.jpg[/img] WSPOMAGANIE... [img]http://i97.photobucket.com/albums/l228/ewaslaw/laweczka.jpg[/img] I BAM... [img]http://i97.photobucket.com/albums/l228/ewaslaw/bam.jpg[/img] BIEGACZ DOŚWIADCZONY... [img]http://i97.photobucket.com/albums/l228/ewaslaw/run.jpg[/img] [img]http://i97.photobucket.com/albums/l228/ewaslaw/Fran-4.jpg[/img] [img]http://i97.photobucket.com/albums/l228/ewaslaw/razem-4.jpg[/img] [img]http://i97.photobucket.com/albums/l228/ewaslaw/zoss.jpg[/img] [img]http://i97.photobucket.com/albums/l228/ewaslaw/autko.jpg[/img] [img]http://i97.photobucket.com/albums/l228/ewaslaw/konik.jpg[/img] [img]http://i97.photobucket.com/albums/l228/ewaslaw/chmurna.jpg[/img] I CZORTY DZISIEJSZE....SIEDZIMY W DOMU BO FRANZ CHORY, CHOĆ NIE WYGLĄDA... [img]http://i97.photobucket.com/albums/l228/ewaslaw/miniasty-1.jpg[/img] [img]http://i97.photobucket.com/albums/l228/ewaslaw/miniasty3.jpg[/img] [img]http://i97.photobucket.com/albums/l228/ewaslaw/miniasty2.jpg[/img] [img]http://i97.photobucket.com/albums/l228/ewaslaw/jezyk-1.jpg[/img] [img]http://i97.photobucket.com/albums/l228/ewaslaw/franul-2.jpg[/img] [img]http://i97.photobucket.com/albums/l228/ewaslaw/razem3.jpg[/img] [img]http://i97.photobucket.com/albums/l228/ewaslaw/razem2-1.jpg[/img] [img]http://i97.photobucket.com/albums/l228/ewaslaw/czorcik2.jpg[/img] [img]http://i97.photobucket.com/albums/l228/ewaslaw/czorcik.jpg[/img] BIG
Czytaj dalej