HSG

Cześć “Kobiałki”. Bardzo proszę o wszelkie informacje a propo badania na drożność jajowodów (HSG). Czy bolało? I przede wszystkim czy coś płaciłyście (mój lekarz życzy sobie 250zł). Dlaczego mam płacić za każde, do cholery, badanie!!! W jakim kraju my żyjemy???

7 odpowiedzi na pytanie: HSG

ninka Dodane ponad rok temu,

Re: HSG

HSG możesz zrobić w szpitalu bezpłatnie. Ja czekam na laparoskopię i nic nie usłyszałam o pieniądzach. W końcu płacimy ubezpieczenie. A co do bólu to podobny jest do miesiączkowego. Tak pisały dziewczyny, które to przeszły.

pozdrawiam

Ninka
[Zobacz stronę]

pzb Dodane ponad rok temu,

Re: HSG

No właśnie, dołączam się do prośby o info nt. tego badanka. W LIM go nie robią (mimo iż mają tam klinikę leczenia niepłodności?). Wolałabym pójść prywatnie, rozumiem że żeby zrobić je w szpitalu trzeba mieć skierowanie?

izucha Dodane ponad rok temu,

Re: HSG

Miałam HSG całkiem niedawno- w szpitalu ,bez żadnych opłat
Opisałam moje przeżycia na innym forum-jeśli ktoś ma ochotę można zajrzeć:

[Zobacz stronę]

izucha Dodane ponad rok temu,

Re: HSG

[Zobacz stronę]
opisałam tu moje wrażenia-co prawda na innym forum ,bo tam jestem częstszym gościem,ale jeśli macie ochotę-można poczytać.

ika Dodane ponad rok temu,

HSG

Wyszukałam dla Was troche informacji na temat hsg
Badanie polega na uzyskaniu obrazu jamy macicy i jajowodów przy użyciu promieni rentgenowskich. Obraz jamy macicy i jajowodów uzyskuje się poprzez wprowadzenie przez drogi rodne kobiety środka cieniującego (kontrastu), który silnie pochłania promieniowanie rentgenowskie.
Badanie to umożliwia w sposób inwazyjny ocenę kształtu jamy macicy (stwierdzenie zmian rozwojowych, przegrody, niedorozwoju macicy, guzów macicy), ocenę zmian chorobowych jej błony śluzowej, czyli endometrium (istnienie przerostu, polipów, zrostów śródmacicznych), a także ocenę przebiegu, drożności, kształtu jajowodów oraz zmian w okolicy przydatków macicznych (rozpoznanie zrostów okołoprzydatkowych). Badanie wykonuje się w celu dokonania rozpoznania lub precyzyjnego określenia specyfiki istniejącego zaburzenia.
Badanie jest wykonywane na zlecenie lekarza ( więc potrzebne jest skierowanie)
Konieczne są też tzw. Badania poprzedzające -ginekologiczne ultrasonograficzne narządu rodnego i rozmaz mikrobiologiczny z pochwy. Patrz dodatkowo “Badania poprzedzające znieczulenie” w “Metody anestezjologiczne w badaniach diagnostycznych” w rozdziale “Metody znieczulania”.
Sposób przygotowania do badania –
Zaleca się spożycie lekkiej kolacji w dniu poprzedzającym badanie; można zjeść lekkie śniadanie w dniu badania. Rano w dniu badania należy wykonać lewatywę (patrz “Sposób przygotowania do badania” w “Kolonoskopia” w rozdziale “Badania w chorobach układu trawienia”). 20 minut przed badaniem należy przyjąć w czopku doodbytniczym środek rozkurczowy.
Badanie wykonuje się do 10. dnia cyklu miesiączkowego (licząc od 1. dnia krwawienia). Badania nie wykonuje się w czasie krwawienia miesiączkowego nawet w przypadku śladowego krwawienia z ujścia zewnętrznego części pochwowej szyjki macicy.
Mam nadzieję, że pomogłam w zapoznaniu się z tym badaniem.
Pozdrawiam serdecznie

ika

pzb Dodane ponad rok temu,

Re: HSG

brrrr….

ale dzięki za info!

belcia Dodane ponad rok temu,

Dzięki IKKUNIA!!! Jesteś wielka!!!

Bardzo dziękuję za tak obszerne informacje. Zastanawia mnie fakt, że mój GIN nic mi o tym nie powiedział tylko kazał przyjść i już!!! Nawet mi nie mówił o znieczuleniu!!! Chyba mam do czynienia z “rzeźnikiem”… najwyższy czas zmienić lekarza. Przez niego, ponieważ nie dał mi skierowania do szpitala na to badanie, teraz siędzę w domu (chwilowo nie pracuję) i mam 7 dc. Mogłabym już być po badaniu a tak to… Stres i deprecha przynajmniej do 25 sierpnia!!! A jak mu powiedziałam, że będę się starać zrobić to badanie bezpłatnie w szpitalu, to się wielce obraził i zaczął wciskać mi farmazony, że będę dla nich za drogą pacjentką!!! O ZGROZO!!! Dziewczyny uważajcie na swoich lekarzy!!! On jest moim 5 lekarzem. Czy znacie w Łodzi jakiegoś dobrego? Dlaczego oni jak widzą młodą kobietę, która ma problemy z zajściem, to stają się naciagaczami!!! Rozumiem, że niektóre badanie nie zostały uwzględnione przez NFOZ ale… szkoda słów i moich nerwów!!!

Załamana

Znasz odpowiedź na pytanie: HSG?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Oczekując na dziecko
Ciągle chudnę...
Właśnie kończę 15 tydzień ciąży i ciągle chudnę. Na początku czerwca ważyłam 47,8 kg a teraz 47 kg!! Ciągle mnie mdli chociaż nie aż tak jak na początku, ostatnio nawet
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
czy ja jestem normalna??
dziewczyny......znowu sie przeprowadzam!!!!za tydzien i pare dni bede juz w nowym mieszkanku!!!!!ja chyba zwariowalam!!!!dopiero co sie przeprowadzilam a tu znowu hihi....no coz wieksze....lepsze i dokladnie w samym centrum AUTOR:SZALONA MATKA 18
Czytaj dalej