HSG

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #7715

  asia99

  Czy ktoś może mi dokładnie wytłumaczyć co to jest badanie HSG? Jak i gdzie się je przeprowadza i czemu służy, ile kosztuje? Będę wdzięczna. Asia

  #136013

  olivia

  Re: HSG

  HSG to prześwietlenie rentgenowskie narządów rodnych po podaniu kontrastu. Nie musisz się obawiać, da się przeżyć
  :-)) i wiele wyjasnia  #136014

  asia99

  Re: HSG

  Proszę napisz coś więcej np. gdzie można wykonać to badanie, ile kosztuje, ile trwa samo badanie, czy jest bolesne ? Czy trzeba się do niego jakoś specjalnie przygotować? Itp.
  Dzięki piękne! Asia

  #136015

  asienka

  Re: HSG

  kochana poczytaj sobie starą może już wiadomość ale obszernie o tym już pisałyśmy na ten temat tam znajdziesz dokładny opis i przeżycia innych dziewczyn miłej lektóry znajdiesz to w niepłodności z datą 2020/02/04 całe 6 wątków o temacie HSG ze znieczuleniem czy bez.
  papappa

  ASIEŃKA

  #136016

  zosia

  Re: HSG

  Ja tak jak Asienka, doradzam Ci skorzystanie ze „starych” watkow. Poszukaj opcji SZUKAJ , wpisanie tam HSG i koniecznie <<pokaz wszystkie wiadomosci>>> ..i zobaczysz cala kopalnie wiadomosci na ten temat, choc ten watek ktory wskazuje Asienka jest prawdopodobnie najbardziej skondensowany :-)).

  Zosia

  #136017

  olivia

  Re: HSG

  Badanie można wykonać w szpitalu, w klinikach niepłodności, są pewnie też inne przychodnie które wykonują HSG. Nie opoiwem Ci dokładnie jak to jest ponieważ HSG miałam robione w 1990r, technika podobno sie nie zmieniła, ale mozna teraz dostać znieczulenie przed badaniem, a ja dostałam tableteczkę przeciwbólową. Badanie na pewno jest mało przyjemne, ale na sererio trwa niedługo i da się je przeżyć, nawet bez znieczulenia 🙂 Jeżeli jestes bardzo wrażliwa to popros o silniejszy środek przeciwbólowy. Specjalnego przygotowania nie ma, przed zabiegiem podają Ci kontrast a potem wykonuja zdjęcia :-)) Głowa do góry, nie takie rzeczy jeszcze przezyjesz :-)))
  Powodzenia pa
  Olivka

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close