IgA a alergia

Chciałabym was zapytać o taką rzecz:
córka kiedy zaczynała się jej cała alergia miała podwyższone IgE (coś ponad 200), reagowała na pyłki traw i pleśnie , co potwierdziły testy skórne 4/5.

Aktualnie IgA jest 1,5 (w naszym lab. norma 0,30-1,90), czy jest możliwość że teraz reaguje na pyłki?

Pytam, ponieważ drugi raz w tym miesiącu ma obrzęk śluzówki w nosie po przebudzeniu i trudno jej wydmuchać nos, poza tym nic się nie dzieje. Jest bez leków na alergię. Rano muszę jej przepłukać nos a potem jest ok , nie smarka.
Może być to oczywiście zwykły katar który może potrwa kilka dni, ale tego nie mogę być pewna.

Jest jeszcze podejrzenie że odrósł III migdałek, ale do laryng. idziemy dopiero za tydzień. Mam nadzieję że wykluczy też jakieś polipy co też zasugerował.

Pytam was ponieważ już nie raz poważni lekarze mylili się co do mojej córki, ona dość często reaguje zupełnie odwrotnie niż mówią lekarze uważani za najlepszych we Wrocku.

Natomiast jak Klucha napisała kiedyś że jak moje dziecko nie reaguje na leki to albo jest źle zdiagnozowane albo leki źle dobrane to zaczęłam drążyć i wyszło że ma refluks. Alergia też była oczywiście i początki astmy także (na podstawie wywiadu – było kilka objawów – kaszel wysiłkowy itd..) Ale na refluks żaden lekarz by nie wpadł bez mojej sugestii bo wszyscy których znam mieli klapki na oczach i tak się uczepili tej alergii że tylko w tym kierunku drążyli (zmieniali leki i zwiększali dawki sterydów). Z tego też powodu jestem strasznie zła na nich. A nie podejrzewając jeszcze refluksu wiele razy pytałam dlaczego moje dziecko tak często choruje, zawsze reaguje krtanią przy infekcjach, kaszle bardzo w nocy , często wymiotuje od kaszlu, a do tego zawsze boli ją brzuch wtedy. Lekarze zwalali to na alergie i infekcje.

No przepraszam za ten przydługi wywód ale tak mnie naszło po dłuższej nieobecności tutaj 🙂

pozdrawiam serdecznie!

Edytowałam bo pomyliłam w pierwszym wersie napisałam IgA a chodziło o IgE. Nie znam się bardzo na zależnościach między nimi, Czytam w necie o co chodzi i coraz głupsza jestem.

2 odpowiedzi na pytanie: IgA a alergia

klucha Dodane ponad rok temu,

Kamieniek
jestem daleka od interpretowania wyników na własną rękę, wg tabel

ale jezeli twojemu dziecku wyszło uczulenie na trawy
to własnie teraz pyłki traw są na topie

kamieniek Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Klucha:Kamieniek
jestem daleka od interpretowania wyników na własną rękę, wg tabel

ale jezeli twojemu dziecku wyszło uczulenie na trawy
to własnie teraz pyłki traw są na topie

A no właśnie poczytałam jakieś prace badawcze i wyszło ze tak na prawdę nic nie wiadomo z tymi Ig.. Dzięki, będziemy obsesrwować. Póki co dzisiaj rano nie było zatkania nosa, może to tylko jakiś katar był. Ale musimy zrobić jednak IgE zeby było jaśniej, tylko odwlekam to bo ostatnio mała przeszła horror w szpitalu jak byliśmy na badaniach.
Pozdrawiam

Znasz odpowiedź na pytanie: IgA a alergia?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zdrowie i uroda
Czemu nikt na to nie wpadł - kawiarnie dla alergików
Postawiono mnie przed faktem paromiesięcznej diety bezmlecznej. Z czego jak czego, ale z kawy zrezygnować nie umiem. Pijam typu latte, bo espresso nie przechodzi mi przez usta. I tak się zastanawiam, dlaczego żadna
Czytaj dalej
Zdrowie i uroda
Sprawdzonej kosmetyczki w Gańsku poszukuję
Cześć, Jeżeli ktoś może polecić sprawdzoną kosmetyczkę w okolicach Gdańska, będę wdzięczna. Chodzi mi o oczyszczanie cery naczynkowej. Pozdrawiam, Wioleta
Czytaj dalej