Ile badań na cytomegalię?

Dziewczyny czy wam lekarz zalecał w ciąży badania na cytomegalię? ile razy i kiedy powinno się je robić. Ja robiłam je przed ciążą i nie wiem czy powinno się je powtarzać czy nie.
Przed ciążą wyszło, że nie jestem chora, a igm miałam mniej niz 4 gdy norma o-4. Czy któraś wie? Bo wiem, że niektórzy lekarze zalecają…

5 odpowiedzi na pytanie: Ile badań na cytomegalię?

gusia2004 Dodane ponad rok temu,

Re: ile badan n a cytomegalię

Może nie ma się czym chwalić ale ja nie miałam robionych badań ani przed ani w trakcie…
Czytałam, że to bardzo rzadka choroba…

GUSIA2004 + Maleństwo 08.06.2004

olivka76 Dodane ponad rok temu,

Re: ile badan n a cytomegalię

Cytomegalia to bardzo czesta choroba!!! Około 80% społeczeństwa w Polsce jest jej nosicielami, dla osób zdrowych, nie majścych obciążonego układu odpornościowego jest niegroźna, dla kobiet w ciąży jest bardzo groźna pod względem możliwości zarażenia płodu jeśli masz aktywnego wirusa. Co prawda uszkodzenie płodu zdarza sie bardzo rzadko, ale jednak.
Ja przed ciążą robilam badania tzn. tylko IgM i było ujemne, w 7 tyg. zrobiłam ponownie i IgG wyszło mi aż 443. Dzis powtarzałam i jutro sie okaze czy wirus jest aktywny.
Lekarze nie zalecaja tych badan ze wzgledu na to, ze w ciazy i tak nie mozna podawac lekow przeciwwirusowych na CMV, bo sa bardzo toksyczne.
Życze Ci, aby ten wstretny wirus Cie ominął.

Olivka i Sierpniowy Skarb

Dodane ponad rok temu,

Re: ile badan n a cytomegalię

Ja też nie miałam tych badań…

olencja i marcowe maleństwo

gusia2004 Dodane ponad rok temu,

Re: ile badan n a cytomegalię

Napisz mi proszę jakimiałaś kolejny wynik IgG. Bo wiesz – mójlekarz zastanawiał się ostatnio czy to nie jest tak,że w ciąży generalnie im wyższa ciąża tym IgG wzrasta.
Ja z kolei co jakiś czas robię IgG w kierunku toksoplazmozy iza każdym razem IgG jest wyższe.
Z toksoplazmozą niestety jest o tyle gorzej, że część specjalistów uważa,że należy leczyć jak wzrasta a część,że należy jak wzrasta znacznie a jeszcze część, że nie trzeba – więc w zależności na kogo trafisz to leczysz albonie.
Pozdrawiam i proszę podziel się doświadczeniem odnośnie wzrastania IgG.
Aha – u mnie IgM również cały czas jest ujemne (w dalszym ciągu mówię o Tokso)
Pozdrawiam,

GUSIA2004 + Maleństwo 08.06.2004

manka Dodane ponad rok temu,

Re: ile badan n a cytomegalię

pytałam lekarza i powiedzial ,ze jak chce to moge zrobic ale zaadniczo zgadza się z przedmówczynią ,ze nie leczy sie tego w ciązy bo leków takowych ni ema.
co do badań najlepiej zrobic przed ciązą bo wtedy ewentualnie przesuwa sie termin zachodzenia w ciąze .
co do toksoplazmozy robiłam tylko jedno badanie póki co igg wyszło mi mniej niz 5 około 19 tygodnia .bede powtarzac dopiero za jakis miesiąc

Znasz odpowiedź na pytanie: Ile badań na cytomegalię??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Oczekując na dziecko
LUTOOFKI - kolejna z nas wpisana na niebiesko :)))
To juz nasza druga lista w ciągu dwoch dni - rozkręcamy sie [img]/images/forum/icons/wink.gif[/img]. Tym razem do styczniowych mam dolączyła Blacky - GRATULACJE :)))) 01. IwonkaP ........ 01/02 ..........Warszawa, gg 3017546..... chłopiec
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
chcę zaoszczędzić na laktatorze-doradźcie mamuśki
witam [img]/images/forum/icons/smile.gif[/img], wiem, że avent jest bezkonkurencyjny ale ma jedną wadę-drogi [img]/images/forum/icons/frown.gif[/img], może istnieje jakiś dobry laktator ale tańszy??? pozdrawiam [img]http://agnieszka.ranek.pl/not4blog/gif/1801.gif[/img] [b] Pestka z mężem i Tymuś [/b] [img]/images/forum/icons/smile.gif[/img] 20.03.2004
Czytaj dalej