Ile czasu łącznie na karmienie?

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #56854

  majamaja

  Moja Majka(3 tyg. 2 dni) ma problemy z odejściem gazów, zaczęłam podawać herbatki ,robić masaże jest jakby lepiej ale w efekcie mniej je. Moja położna powiedziała, że dziecko jest przekarmione i stąd ulewanie i problemy z odejściem gazów. Zaczęłam jej rzadziej podawać pierś, ale obawiam się, że mogę przegłodzić dziecko, czy wie ktoś może ile łącznie dziecko powinno spędzać czasu na jedzeniu tak żeby było najedzone.Zapytam się jeszcze położnej.

  #727978

  fr-ania

  Re: Ile czasu łącznie na karmienie?

  Zaznaczam od razu na początku nie jestem specjalistką od karmienia piersią, ale pierwszy raz się spotykam z teorią na temat przekarmienia tak małego dziecka przy karmieniu piersią. Na sztucznym mleku owszem, nawet często, ale nie na piersi. Dziecko ulewa, bo ma jeszcze niedojrzały układ pokarmowy – on dopiero funkcjonuje 3 tyg! Problemy z gazami mogą być spowodowane Twoją dietą.
  Jak dziecko chce jeść, to mu dawaj, tyle razy ile tego potrzebuje. Obserwuj je i będziesz wiedziała, czy jest najedzone (rozgląda się, uśmiecha, nie krzyczy itp.). Dziecko wie, ile chce zjeść i nie da się ani zagłodzić ani przekarmić. Możesz wprowadzić herbatki, ale w chwili, kiedy Twoja laktacja nie jest jeszcze do końca unormowana, zwykle odradza się dopajanie.
  Życzę powodzenia.
  PS. Nie ukrywam, że jestem zbulwersowana opinią położnej o przekarmieniu trzytygodniowego dziecka.

  Ania i Szymek 21.07.04  #727979

  nariss

  Re: Ile czasu łącznie na karmienie?

  Kacper przez pierwsze dwa miesiace spedzal przy piersi 23 godziny na dobe, polozna radze zmienic 😉 dziecka piersia sie nie da przekarmic 🙂 moje mlode ssalo caly czas… spalo troche… prysznic dziesieciominutowy byl luksusem :)) mimo to z ogromnym sentymentem wspominam te czasy… a to bylo tak niedawno… ale juz nie wroci :(( no chyba , ze z nastepnym, nie martw sie dawaj cyca jak Mjka tylko zechce ;-))))

  Alicja i KAcper 10.12.2003

  #727980

  nariss

  Re: Ile czasu łącznie na karmienie?

  Kacper przez pierwsze dwa miesiace spedzal przy piersi 23 godziny na dobe, polozna radze zmienic 😉 dziecka piersia sie nie da przekarmic 🙂 moje mlode ssalo caly czas… spalo troche… prysznic dziesieciominutowy byl luksusem :)) mimo to z ogromnym sentymentem wspominam te czasy… a to bylo tak niedawno… ale juz nie wroci :(( no chyba , ze z nastepnym, nie martw sie dawaj cyca jak Majka tylko zechce ;-))))

  Alicja i KAcper 10.12.2003

  #727981

  nariss

  Re: Ile czasu łącznie na karmienie?

  no to sie mi wyslalo, ze hej ;-))))))
  sorry :)))

  Alicja i KAcper 10.12.2003

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close