Ile dni po porodzie do domu??

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 65)
 • Autor
  Wpisy
 • #105987

  swiki

  Jak w temacie – w ktorej dobie po porodzie wyszlyscie do domu (interesuje mnie i sn i cc) ale chodzi mi tylko o szpitale w Polsce bo wiem ze u sasiadow naszych, to roznie to bywa.

  Poprostu zastanawiam sie, ze jakbym miala cc to zeby wyjsc na zadanie wczesniej ze szpitala, nie lezec tych 5 dni jak bedzie wszystko ok ze mna i malutka. Po ilu moge wyjsc najwczesniej??

  #3918426

  koleta

  Rodziłam sn – wyszłyśmy ze szpitala w 3 dobie.  #3918427

  pasiasta

  Ja po cc też zawsze 3 doby leżałam.

  #3918428

  usianka

  Swiki, teraz podobno juz malo gdzie trzymaja po cc do 5tej doby… Kolezanke wypisali 2 lata temu po 3 dniach.
  Tez chetnie poczytam jakie mamy obecnie zywczaje w PL.

  #3918429

  qr-chuck

  Oba porody – sn.
  1-szy poród – dokładnie 48 h po porodzie (akurat mieli przepełnione sale poporodowe, wyrzucali nas na okrągło nie czekając na obchód :Śmiech:)
  2-gi poród – młody miał żółtaczkę, dokładnie już nie pamiętam, ale jakieś 4-6 dni byliśmy w szpitalu.

  #3918430

  gosik

  w ,,moim” szpitalu puszczają po 2 dniach
  rodziłam w czwartek, w sobotę lekarz na obchodzie mówi ,,to co Małgośka, do domu”
  nie zgodziłam się :Śmiech:
  zostałam do poniedziałku
  wyszłam we wtorek bo dziecko miało żółtaczkę i było naświetlane  #3918431

  bep

  2 razy SN.
  1 raz była żółtaczka prawie 19 i moja anemia – hemoglobina powyżej 6 – siedzieliśmy 2 tygodnie :Boje się: już nas pielęgniarki pytały czy będzie taki dzień, że one przyjdą do pracy, a nas nie będzie
  2 raz byliśmy dokładnie tydzień. Była żółtaczka, a eM wyskoczył 15-16 dni przed terminem i traktowali Go jak wcześniaka (nie wiem czemu). Gdyby nie to bylibyśmy tylko 6 dni :Hyhy:

  #3918432

  gosiab

  Pierwszy synek: cc we wtorek wieczorem, w domu byłam w sobotę. Drugi synek też cc w czwartek, w poniedziałek byłam w domu. Cztery doby w obydwu przypadkach. Ale ja leżałam przymusowo plackiem po 24 h po każdym cc. A teraz widzę że ten czas się skraca, koleżanki były podnoszone po 12 a nawet po sześciu godzinach. Te co leżały krócej wychodziły o jedną dobę szybciej do domu. Ale każdy medal ma dwie strony, pewnie że szpital to nie dom i chyba każda z nas chce jak najszybciej go opuścić. Jednak czasem lepiej zostać dłużej ten jeden czy dwa dni to nie wieczność. Ja też uparłam się żeby z młodszym synkiem iść do domu już w niedzielę rano, namówiono mnie żebym została i dobrze się stało bo w poniedziałek rano zrobiło się gęsto od lekarzy ktorzy przebadali małego i wyłapali kilka drobnych rzeczy które potem mogły by nas niepokoić. I jeszcze taka rada, nieważne ile dni 3 czy 7, jesli jest taka możliwość warto mieć osobny pokój, ja dzięki temu przetrwałam bo mógł ktoś z bliskich cały czas ze mną być.

  #3918433

  bratek

  3 x cc
  3 x w trzeciej dobie

  ale to po znajomości 😉 bo „moim” szpitalu lubią trzymać do 5 doby po cc

  #3918434

  paszulka

  Po obu cc czekałam na córki do 48 godzin, aby zrobiono im testy na fenyloketonurię i mukowiscydozę i 5 minut potem już jechaliśmy do domu.
  Zaznaczam, że zarówno ze mną było wszystko ok jak i dzieci to silne egzemplarze i niczego nie było można się przyczepić. Żółtaczki niet. 🙂  #3918435

  ciapa

  Po 1 cc – rodziłam w czawrtek o 15 wypisali mnie w niedzielę rano
  Po 2 cc – rodziłam we wtorek o 11 w czwartek o 11 dostałam wypis:Hyhy:
  Pomarudziałam / własciwie mówiłam o wypisie na żądanie i mnie wypuscili

  #3918436

  karola

  Ja miałam 2 razy cc.
  Pierwszy raz wyszłam po 6 dniach (ze względu na moją anemię).
  Drugi raz po 3 dniach byłam w domku.
  Akurat ja się cieszę, że wyszłam szybciutko, bo w domku dużo szybciej do siebie doszłam. Niestety akurat był wysyp porodów i leżałam na dużej sali, więc nie było mowy o obecności kogoś bliskiego non stop. Za to w domku wiadomo – swoje „śmieci” no i pomoc 24h/dobę…. Nieocenione :). Ale warunkiem jest oczywiście dobre samopoczucie. Ja na drugi dzień po (drugim) porodzie śmigałam po korytarzach, obolała, ale łaziłam dzielnie, więc wiedziałam, że dam radę 🙂  #3918437

  paszulka

  Zamieszczone przez Kasiasta
  Ja po cc też zawsze 3 doby leżałam.

  Leżałaś? :Hmmm…:

  #3918438

  pasiasta

  Zamieszczone przez paszulka
  Leżałaś? :Hmmm…:

  Heh, no w szpitalach zazwyczaj się leży – tak mi się więc napisało, ale 1. raz siedziałam na wyrze i dużo polegiwałam:Hyhy: a 2. siedziałam na krześle i mało leżałam;)

  #3918439

  mam

  Zamieszczone przez swiki
  Jak w temacie – w ktorej dobie po porodzie wyszlyscie do domu (interesuje mnie i sn i cc) ale chodzi mi tylko o szpitale w Polsce bo wiem ze u sasiadow naszych, to roznie to bywa.

  Poprostu zastanawiam sie, ze jakbym miala cc to zeby wyjsc na zadanie wczesniej ze szpitala, nie lezec tych 5 dni jak bedzie wszystko ok ze mna i malutka. Po ilu moge wyjsc najwczesniej??

  Ze mną i z dziećmi bylo ok wyszliśmy po 4 dniach. Mialam cc i doszlam szybciej do siebie niz babka obok mnie po sn.. To pewnie jest kwestia organizmu;) Wyszlibyśmy po 3 ale musialam czekać na mój wynik moczu bo coś im się tam nie podobało;).

  A gdzie bedziesz rodzić? Myślę, ze jak będzie ok to porozmawiasz o wcześniejszym wyjściu..

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 65)


Forum ‘Wszystko o porodzie’ jest zamknięte dla nowych tematów i odpowiedzi.

Close