ile mleczka powinno wypić 2 tygodniowe niemowlę?

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #48851

  gusia2004

  Kochane bardziej doświadczone mamusie,
  Mam pytanie jak w tytule – ile właściwie mleczka powinno wypijać jednorazowo dwutygodniowe niemowlę? Nie chodzi mi o mieszankę tylko o mleko naturalne – żeby uniknąć ciągłego „wiszenia” przy cycu – kiedy mam b. dużo pokarmu (w nocy) – odciągam i podaję go takim specjalnym wentylkiem do karmienia piersią rano – kiedy pokarmu jest mało. Nie wiem tylko czy takiego naturalnego mleczka powinno podawać się w takiej ilości jaka jest zalecana na opakowaniach z mlekiem sztucznym, czy może więcej? 90 ml…100 ml..??? Mam dylematy nadopiekuńczej mamy – czy moje dziecko się najada???
  Pomóżcie proszę…

  GUSIA2004 + Maleństwo 08.06.2004

  #630283

  kata

  Re: ile mleczka powinno wypić 2 tygodniowe niemowlę?

  Gusiu a próbowałaś karmić bezpośrednio piersią? Już wiesz że maluszek ma w zwyczaju wisieć przy cycu? Jak masz dużo pokarmu to powinien najeść się dość szybko. Po co sobie komplikowac życie? Jeżeli twoja laktacja jest prawidłowa to w piersiach zawsze będzie wystarczająco pokarmu, a nie okazjonalnie tylko, jak u mnie (antybiotyki mi pochrzaniły wszystko). Spróbuj najpierw karmić piersią zwyczajnie, jak dziecko co chwilę płacze i marudzi to znacyz że sie nie najadło, jak ssie ssie ssie aż nagle usypia to wszystko gra, brzuszek pełny. Ja niestety muszę bawić się w przygotowywanie mieszanki i to jest dość nudne i kłopotliwe, zwłąszcza w nocy, więc radzę ci, jeśli nie masz za dużo tego pokarmu, znaczy że piersi nie są jak balony i nie bolą to nie odciagaj, tylko karm kiedy jest potrzeba. Pozdrawiam

  Kasia i Dorianek 23.05.04  #630284

  reno

  Re: ile mleczka powinno wypić 2 tygodniowe niemowlę?

  Z tego co pamiętam Nadia w tym wieku wypijała 60 – 90 ml odciągniętego mleka. jest różnie, po prostu karm ją tak długo jak będzie chciała. Lepiej jednak na początku karmić bezpośrednio piersią, wtedy laktacja się unormuje i po pewnym czasie będziesz miała tyle pokarmu co trzeba i o tej porze co trzeba. Tego ciągłego wiszenia przy cycu w pierwszych tygodniach nie da się uniknąć. Powodzenia!

  Reno & Nadia (07.02.2004)

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close