Ile słoiczka podać 5-miesięczniakowi???

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #66625

  dusia1975

  Od 1,5 tygodnia zaczęłam dziecku podawać pokarm stały (na razie ze słoiczków). Rozpoczęłam od jabłuszka, brzoskwini i dyni z ziemniakami. Najpierw przez dwa dni podawałam jeden rodzaj słoiczka i obserwowałam reakcję. Na szczęście obyło się bez uczulenia. Natomiast bardzo często dziecko po zjedzeniu nawet pół słoiczka płacze tak jakby było nadal głodne. Czy mam wtedy podać od razu jeszcze dodatkowo pierś, czy też podać więcej słoiczka dziecku (np. cały do końca)??? Chciałabym aby powoli synek zjadał zamiast piersi jeden posiłek stały, gdyż za 3 tygodnie wracam do pracy. Poza tym czy to dobrze podawać dziecku słoiczek, gdy jest bardzo głodne? Aha zapomniałam dodać, iż maluszek je pierś do 6-ściu razy a nawet czasem 7-dmiu razy dziennie. W nocy nie budzi się na jedzenie, dopiero o 5 lub 6-stej rano???
  serdeczne pozdrowienia

  Dusia i Szymek

  #849474

  suzzie

  Re: Ile słoiczka podać 5-miesięczniakowi???

  Myślę że jak najpbardziej powinnać uzupełnic mały żołądeczek cycusiowym mleczkiem ;))) skoro sie tego domaga
  Z czasem jak dziecko będzie zjadało więcej zupki nie będzie żądało juz piersi…
  Z zupką u nas wyglądało to tak, że pierwszego dnia Michał dostawał jedną łyżeczkę, następnego dwie, potem połowę słoiczka, a potem tyle ile mu się zmieściło
  ZAWSZE jednak popijał z piersi do godziny po posiłku. Jeśli wracasz do pracy to dziecko może popić soczkiem albo ciepłą wodą.
  W wieku pięciu miesięcy to jednak pierś jest ciagle głównym pożywieniem malucha…

  Michał (11.08.2004)  #849475

  lilavati

  Re: Ile słoiczka podać 5-miesięczniakowi???

  Powiem jak robiłam ja, codziennie zwiększałam porcję podawanego pokarmu o dwie trzy łyżeczki, resztę głodu zaspokajałam cycusiem.I tak aż porcja doszła do takiej która najadał się mój synek.
  Powodzenia Ania


  Mati 13m-cy

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close