Ile zaproponować opiekunce?

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #49947

  redzia33

  Najprawdopodobniej we czwartek przyjdzie do nas kandydatka na opiekunkę na rozmowę. Nie wiem ile jej zaproponować. Musiałaby zostawać z Michałkiem na kilka godzin dziennie (około pięciu, czasami mniej, czasami więcej). Mieszkamy w Poznaniu. Zaczęłaby od września, ale chciałabym, zeby już od połowy sierpnia zaczęła przychodzić na trochę do Michasia. Ile zaplacić jej za ten okres? Aha dodam jeszcze, ze kandydatka jest byłą przedszkolanką. Pozdrawiam i proszę pomóżcie, bo nie mam pojęcia co jej zaproponowąć 🙁 Aha czy placicie za urlopy itp?

  Redzia i Michaś (2.09.2003)

  #642496

  lea

  Re: Ile zaproponować opiekunce?

  O, juz macie kogos na oku? I to nawet fajnie sie zapowiada 🙂 jak znaleźliście?

  Poszukaj starych wątków… pamietam sprzed ok. roku topiki o tym, jak powinna wyglądac 1. rozmowa, jakie stawiac wymagania opiekunce – fajne sprawy tu były.

  No i tydzien temu był topik o cenach w róznych miastach.

  Lea i Mateuszek (14.03.03)  #642497

  monikaapj

  Re: Ile zaproponować opiekunce?

  moja niania też przychodziła przez dwa tygodnie na kilka godzin dziennie w ramach „oswajania”, chciałam jej zaplacić, ale odmówiła tłumacząc, że się uczyła, poznawała Basię i nie weźmie za to pieniędzy. Spodobało mi się to, nie chodzi o kasę, ale o podejście do sprawy.
  Moim zdaniem możesz zaproponować niani połowę stawki za godzinę, którą ustaliłyście. A może po prostu spytasz ją, jakiej zalaty za ten okres oczekuje? ja jestem za otwartym stawianiem sprawy, dogadać zawsze się można.
  co do płacenia za urlopy-szczerze mówiąc nie zapłaciłabym za urlop, bo nie leży w mojej naturze płacenie za niewykonaną pracę; moja niania dostaje wypłatę w zależności od ilości przepracowanych godzin-jak pracuje 200 godzin w miesiącu to za 200, a jak 100 to za 100.

  Monika i Basia (22.09)

  #642498

  Anonim

  Re: Ile zaproponować opiekunce?

  jeśli zdecydujesz się płacić „za godzinę” – wtedy płacisz niani wyłącznie za przepracowane godziny. Ja zdecydowałam się na stałą pensję i tak :
  – za moje, pojedyncze dni wolne- płacę pełną stawkę (w końcu to nie wina niani, że wzięłam dzień wolny)
  – w pensję oprocz tego niania ma wliczone pełnopłatne 2 tygodnie urlopu (tak się umówiłam z nianią, że to będzie wtedy kiedy ja mam urlop)
  – za dni kiedy niania jest chora (raz tylko się tak zdarzyło) – zapłaciłam niani 50% wynagrodzenia za ten okres

  Kaśka z Natusią (2 lata + 3 miesiące 🙂

  #642499

  arabella

  Re: Ile zaproponować opiekunce?

  kilka dni temu pytałam o to tytuł postu „mało dyskretnie-ile zł naniom? dziewczyny odpowiedziały mi tam dosyć konkretnie.

  Ania i Bartuś (26.04.2004)

  #642500

  redzia33

  Re: Ile zaproponować opiekunce?

  czytałam ten wątek, dzięki. Cały czas się zastanawiam, co jest lepsze płacenie za godzinę czy stałą pensja. Ja będę miała w trochę wolnych dni w roku i tak sobie myślę, że może w takim wypadku jednak płacenie za godzinę bardziej się opłaca. Sama już nie wiem 🙁

  Redzia i Michaś (2.09.2003)

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close