ilosc pieluch

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #8830

  garfield

  Ile na dobe zużywa sie pieluch jednorazowych?
  Ile to mniej wiecej kasy wychodzi? Jestem bardzo ciekawa. Czy to rzeczywiscie jest tak dużo droższe od uzywania tetry = pranie codziennie 30 pieluch…
  Na dniach zostane mamą i chcialabym sie orientowac.

  #147175

  olamini

  Re: ilosc pieluch

  To zależy ile razy dziennie twój maluch będzie robił kupke.
  Moja córeczka robi raz 1-3 razy dziennie a piluchy zmieniam co ok 3 godz wiec wychodzi na dzień ok 7 pieluszek jednorazowych i jak policzysz prąd, wode, proszek i twój cenny czas to napewno bardziej się opłacają pampersy.

  olamini  #147176

  pluto

  Re: ilosc pieluch

  Ja już Ci chyba pisałam na forum dla przyszłych mamuś……ale napiszę jeszcze raz…..w pierwszym miesiącu maluch robił kupke po każdym karmieniu, a jadł prawie na okrągło więc zużywałam około 12-14 pieluch..teraz ma prawie 3 miesiące i idzie nam okolo 5 pieluch dziennie…….ale karmię Go butelką…..a wtedy chyba maluchy robią mniej kupek….chociaż nie ma na to reguły……….
  Mam koleżankę oszczędnisię, skąpą do przesady , która tylko w pierwszym miesiącu uzywała tety….przyszedł jej rachunek i od razu przeszła na Pampersy….
  A co do chsteczek nawilżających to zamiast nich mozna myć pupke watką zwilżoną w wodzie..kupki lepiej schodzą…tylko .na sam koniec przecieram pupkę jedną chusteczką….wychodzi taniej………….
  Julka

  julka

  #147177

  monikap

  Re: ilosc pieluch

  Ja przez pierwsze tygodnie trzymałam małą w tetrze tylko w dzień na noc zakładałam pampersa. Wychodziło czasami że w ciągu dnia wychodziło nawet 30 -40 pieluszek (podwójne pieluszkowanie) bo mała nie miała cyklu 3 h, tylko pomiędzy karmieniami potrafiła ze 3-4 razy się siurać. Po 4 tygodniach przeszłam na pampersy bo żal mi było jak mała się budziła przy zmianie tetry. Teraz zużywam 5-7 pieluch dobowo, mała śpi smacznie popołudniu i obie jesteśmy zadowolone. Co do kosztów to rachunek za prąd wzrosł mi o 100 % przez te 4 tygodnie i do tego woda…. także nie wiem jak to z kosztami ale pampersy są na pewno wygodne.

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close