ilość wód płodowych

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #42680

  baby

  Zadałam to pytanie na Oczekujących ale może wśród was jest mama z podobnym niegdyś problemem:

  Po ostatnim USG pani doktor zadała mi niepokojące pytanie a własciwie zaznaczyła problem. Mam przy następnym usg (u lekarza prowadzącego – bo to było prywatnie 3d) kazać sobie dokładnie określić ilość wód płodowych. Określa je wskaźnik AFI (norma podobno od 5 do 20 cm). Wynik wyłącznie na podstawie badania usg.
  Ta wlasnie pani doktor kiedy dawała mi opis badania (bardzo skrupulatny) nie napisała przy moim AFI czy ilość wód jest niska , wysoka czy w normie. Powiedziała tylko żeby nastepny lekarz mi to zbadał i że „powinno spadać”. Czy to znaczy że AFI prawie 18cm pod koniec 24 tygodnia ciąży to mało czy dużo? Dlaczego nie zaznaczyła czy mam te wody w normie czy za wysokie? Wszystko inne zaznaczyła … i nie kazała się denerwowac (łatwo powiedzieć).
  Czy któraś z was zmierzyła sie z podobnym problemem? co robią lekarze ze zbyt dużą ilością wód? czy to grozi maluszkowi?

  Baby+Julia

  #558706

  lali

  Re: ilość wód płodowych

  Odpislam Ci na oczekujacych.

  Magda mama Natalki(ROCZEK)  #558707

  baby

  Re: ilość wód płodowych

  Dzieki za odpowiedz. Mam nadzieje ze przy nastepnej wizycie okaze sie ze jest ok :))

  Pozdrawiam

  Baby+Julia

  #558708

  aniaaa

  Re: ilość wód płodowych

  Ja miałam za mało wód płodowych (7 cm ) i leżałam w szpiotalu gdzie mnie nawadniali. Gdy ilość spadła do AFi 1 cm zrobili mi cesarkę. nie wiem niestety jak jest z gorna granica, Dolna jest w każdym razie b niebezpieczna dla dziecka.

  Aniaaa i Sebastianek- ROCZEK !!

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close