In vitro

Postów wyświetlanych: 9 - od 1 do 9 (wszystkich: 9)
 • Autor
  Wpisy
 • #81355

  ola2

  Dziewczyny czy możecie mi powiedzieć na czym polega ta metoda? Czy to jest zapłodnienie wewnątrz organizmu kobiety czy na zewnątrz?

  Ola, Asia (prawie 4 lata) + Filip (18.10.2006)

  #1133821

  iza2307

  Re: In vitro

  Zapłodnienie pozaustrojowe (IVF, in vitro fertilisation)
  Polega na wyhodowaniu poza organizmem kobiety zarodków i podaniu ich do jamy macicy. W tym celu pacjentkę poddaje się terapii hormonalnej, mającej na celu uzyskanie więcej niż jednej komórki jajowej oraz odpowiednie przygotowanie macicy na przyjęcie zarodków.

  Zapłodnienie pozaustrojowe metodą mikromanipulacji (IVF-ICSI)
  ICSI: intracytoplasmic sperm injection. Jest to rodzaj zapłodnienia pozaustrojowego, w którym odmienna i bardziej skomplikowana jest technika samego zapłodnienia. Polega na mikromanipulacji, czyli wprowadzeniu pojedynczego plemnika do cytoplazmy komórki jajowej. Zabieg odbywa się pod kontrolą mikroskopu, za pomocą mikropipetek i mikromanipulatora; czasami jest on połączony z uzyskaniem plemników z jąder mężczyzny.

  Zapłodnienie pozaustrojowe in vitro maturation
  Zabieg ten polega na pobraniu niedojrzałych komórek jajowych z niestymulowanych hormonalnie lub stymulowanych minimalnymi dawkami leków, jajników.
  Komórki dojrzewają w specjalnych mediach w laboratorium, a następnie są poddawane zapłodnieniu metodą mikromanipulacji (ICSI) następnego dnia po punkcji (ok. 28 do 32 godzin po punkcji).

  czyli mowiąc jednym zdaniem jest to zapłodnienie poza organizmem kobiety  #1133822

  kaja26

  Re: In vitro

  iza ta ostatnia metoda jest najnowsza tak? czym się ona różni bo jakoś nie mogę skojarzyć?

  #1133823

  iza2307

  Re: In vitro

  Kajuś polega na tym, że kobieta tylko trochę się stymuluje (lub wcale) i robią punkcję małych, niedojrzałych pęcherzyków. One dojrzewają poza organizmem kobiety i potem cała procedura jak przy ICSI – zapłodnienie i transfer. Przy tej metodzie jajniki nie dostają w tyłek, nie ma hiperstymulacji. Estradiol nie skacze do góry w zawrotnych tempie i tym samym nie musimy się martwić o celulit

  #1133824

  kaja26

  Re: In vitro

  celluit ! no to dzięki aukowcom za tę metode !

  #1133825

  iza2307

  Re: In vitro

  hihihihi masz rację – dzięki im za to zaletą jest jeszcze to, że brzuch się tak nie wydyma jak przy stymulacji szkoda tylko, że wyniki tej metody nie są takie fajne. No ale to dopiero raczkująca metoda i pewnie dojdą ze statystykami do magicznej cyferki 40%  #1133826

  kaja26

  Re: In vitro

  iza ! magiczna to by była 100 ……..a co ma być to i tak będzie ……no nie?

  #1133827

  iza2307

  Re: In vitro

  Masz rację: co ma być to będzie. Fajnie, by jednak było wiedzieć czy warto czekać. Czasem myślę, że już nie dam rady więcej znieść, bo ile można… walczę już 7 rok… eh, ciężki ten life… Ale nie poddawajmy się tak łatwo, bo zawsze jest jakieś wyjście, prawda?
  Ciebie Kajuś czeka hsg i życzę Ci, byś niedługo po tym ogłosiła światu cudowną nowinę Czekam na to z niecierpliwością. I nie myśl o IVF bo nie będzie Ci to potrzebne.
  Buziak!

  #1133828

  kaja26

  Re: In vitro

  iza podziwiam Cię naprawdę…………….wierzę że Novum się spisze!

Postów wyświetlanych: 9 - od 1 do 9 (wszystkich: 9)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close