In vitro po raz kolejny…

Postów wyświetlanych: 13 - od 1 do 13 (wszystkich: 13)
 • Autor
  Wpisy
 • #116296

  telimena

  Premier Tusk proponuje aby dofinansowanie metody in vitro wprowadzić na mocy rozporządzenia a nie ustawy.

  Ciesze się że zaproponował coś takiego ale… zastanawiam się czy to tylko próba zatarcia „wrażenia” po głosowaniu nad ustawa antyaborcyjną czy rzeczywiście ma szanse wejść to w życie.

  Co myślicie o takim wprowadzeniu finansowania in vitro przez państwo niejako „bocznymi drzwiami”?

  #5405634

  chilli

  dzieki wprowadzeniu rozporzadzeniem unikniemy glosowania w sejmie i madrosci gowina.  #5405635

  esmena

  „- Finansowanie zabiegu in vitro będą miały pary, które są w stanie udokumentować, że przez rok leczyły problem niepłodności – powiedział premier. ”

  Czyli znów nie osoby, dla których in vitro jest jedyną szansą urodzenia dziecka (w przypadku np. braku jajowodów). Ponownie nie mogę zrozumieć, czemu o temacie wypowiadają się (i decydują) ludzie, którzy nie mają o problemie pojęcia.

  Chyba że zdanie zostało wyjęte z kontekstu, bo w takich artykułach to nigdy nie wiadomo :Fiu fiu:

  #5405636

  jaga

  Zamieszczone przez esmena
  ”- Finansowanie zabiegu in vitro będą miały pary, które są w stanie udokumentować, że przez rok leczyły problem niepłodności – powiedział premier. ”

  Czyli znów nie osoby, dla których in vitro jest jedyną szansą urodzenia dziecka (w przypadku np. braku jajowodów). Ponownie nie mogę zrozumieć, czemu o temacie wypowiadają się (i decydują) ludzie, którzy nie mają o problemie pojęcia.

  Chyba że zdanie zostało wyjęte z kontekstu, bo w takich artykułach to nigdy nie wiadomo :Fiu fiu:

  Niestety, ale nie zostało wyjęte z kontekstu.

  Premier zastrzegł też, że finansowane będą wyłącznie zabiegi, gdzie będzie „gwarancja bezpieczeństwa dla zarodka, a nie tylko dla pacjentów poddających się tej procedurze”, co moze sugerować, że można spodziewać się zakazu pgd.

  Z uwagą śledziłam konfę i byłam bardzo rozczarowana proponowanymi rozwiązaniami. Odniosłam wrażenie, że były one szykowane naprędce pod publiczkę.

  #5405637

  esmena

  Musiałam sprawdzić, co to pgd :Hmmm…:

  Czyli jak zwykle kierunek dobry, ale na szybko, bez przemyślenia, aby tylko uzyskać poparcie, ech… Aż strach się bać kolejnych pomysłów.

  #5405638

  m-amp-m-s

  Pewnie skończy sie na pomysłach…..
  już przestałam sie przejmować tym co opowiadają :Fiu fiu:  #5405639

  jaga

  A Nasz Bocian na fejsie napisał dziś tak:
  „Poniżej dwa felietony na temat in vitro. Agnieszka Graff vs Tomasz Terlikowski. Oburza was to jak i co TPT mówi o in vitro? To nie oglądajcie dziś na TVP1 programu „Na pierwszym planie” Piotra Kraśki. Do programu zaprosił on bowiem Tomasza Terlikowskiego i Bolesława Peichę vs Małgorzata Kidawa-Błońska i nasza Ania Krawczak

  PS argumenty Terlikowskiego są jakby wyjęte z naszej tu dyskusji o ustawie antyaborcyjnej:

  „wymusza się to, że z podatków katolików będzie finansowana głęboko niemoralna (za to bardzo opłacalna dla klinik) metoda, której efektem są tysiące zamrożonych i przechowywanych w wielkich butlach dzieci na zarodkowym etapie rozwoju, a także selekcja eugeniczna”…..

  #5405640

  telimena

  Jaga – ja chyba nie mam już nerwów na czytanie tych „mooondrych” panów – podatki katolików – a do in vitro to kto przystępuje wg tego pana? Sami ateiści?

  #5405641

  jaga

  Zamieszczone przez telimena
  Jaga – ja chyba nie mam już nerwów na czytanie tych ”mooondrych” panów – podatki katolików – a do in vitro to kto przystępuje wg tego pana? Sami ateiści?

  I panów, i pań 😉

  a ja jeszcze dorzucę –

  #5405642

  telimena

  Ładne – takie prawdziwe – bez słodzenia że to taka łatwa decyzja przyjąć czyjeś jajeczko…

  A co do podatków i a argumentu – „to jest finansowane z moich podatków – jestem na NIE” to może wprowadzimy dowolność co chcemy finansować z własnych podatków – mam dziecko, które ma 20 miesięcy więc dlaczego z moich podatków są finansowane szkoły podstawowe i uczelnie wyższe – ja chciałabym aby moje podatki szły na przedszkola i żłobki bo wtedy będę mieć szanse w przyszłym roku znaleźć dla dziecka placówkę 😉 Jakoś nikt tak na to nie patrzy – a może powinien 😀  #5405643

  marta1410

  Ja myślę, że Premier Tusk chce dobrze i nie jest wcale taki „straszny” jak go niektórzy oceniają. Co do in vitro to choć by chciał to musimy pamiętać, że jeszcze inne osoby muszą to poprzeć również a jak wiadomo jest sporo przeciwników tego…

  Nie mówię, że Premier Tusk jest cudny czy wspaniały ale ma swoje zasługi. Na pewno lepiej sprawdza się w roli premiera niż zrobiłby to J.K

  #5405644

  chilli

  Zamieszczone przez Marta1410
  Na pewno lepiej sprawdza się w roli premiera niż zrobiłby to J.K

  aaa on juz mial swoje 5minut i premierowal o ile mnie pamiec nie myli?  #5405645

  figa

  Sympatyczna rozmowa z sympatyczną dziewczyną

Postów wyświetlanych: 13 - od 1 do 13 (wszystkich: 13)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close