Jak ciekawie zorganizować 6,7 latkom czas na urodzinach??

Dziewczyny – jak w tytule? W poniedziałek Miłoszek odprawia urodziny dla kolegów i koleżanek. Do tej pory zawsze zabawy dzieliły się na domowo-podwórkowe, bo pogoda dopisywała. Tym razem na szaleństwa w ogrodzie nie ma co liczyć i zaczynam się obawiać, że nie uda mi się ciekawie zająć dzieci, w szczególności dziewczynek, dla których w domu nie ma zabawek…:( Mysśę o zorganizowaniu jakichś zabaw i konkursów, ale nie mam konkretnych pomysłów. Jeśli ktoś już takie imprezy przerabiał i ma sprawdzone patenty – bardzo się ucieszę, jeśli się podzieli pomysłami:).

5 odpowiedzi na pytanie: Jak ciekawie zorganizować 6,7 latkom czas na urodzinach??

figa2008-04-19 19:00:09

Ja nie robiłam imprez dla 6, 7 latków jeszcze 😉
Ale przy okazji któryś urodzin, pewna mama, która ma starsze dziecko jakoś 7 albo 8 letnie, opowiadała o imprezie na której było starsze dziecko.
Opowiadała dużo ciekawych rzeczy, ale tylko jedna utkwiła mi w pamięci – zawody na zbudowanie jak najwyższego zamku ze:
słomek
i
chrupek (tak to sie pisze czy chrupków?).
W chrupki wbijało sie słomki i w ten sposób chrupki stanowiły wszystkie łączenia.
Imho genialne – bo jest uwielbiane przez dzieci współzawodnictwo, można dzieciarni dostarczyć sporo materiału bo to wszystko tanie, i zabawa na jakieś 1/2h jak nic.
Pamiętam też, że mama jubilata wymyśliła mnóstwo zagadek, a każdemu kto zgadł, wręczała jakiś mini upominek typu klamerka z biedronką albo spinka do włosów.
Fajne rzeczy o tej imprezce słyszałam, ale pamięć niestety zawodzi 😉

daga-j232008-04-19 19:28:35

A ja na 3 urodzinki Emilki przygotowałam m. in. taką zabawę – wieczór wcześniej wycinałam z kolorowego papieru mnóstwo kształtów – kwadraciki, trójkąty, kółeczka, różnej wielkości. A zabawa polegała na ułożeniu jakiegoś obrazka z tych elementów oczywiście przyklejając je do kartki. To taka “wyciszająca” zabawa, powstały fajne obrazki, dziewczynki układały lalkę a chłopiec samochód 🙂 (sami sobie mogli wymyślić oczywiście)
Dla starszych dzieci można dodać więcej elementów, brokatowy klej, cekiny, piórka – różne takie rzeczy do ozdoby.

lauidz2008-04-20 21:27:30

Kalambury… – moga byc smieszne dla dzieci:)

piechotka2008-04-20 22:04:07

Dzięki dziewczyny 🙂 Zobaczymy jutro co nam z tego wyjdzie, choć znając dzieci – pewnie jednak jakoś sobie same czas zorganizują…:) Dobranoc:)

gosia2008-04-21 07:33:49

Zamieszczone przez piechotka:Dzięki dziewczyny 🙂 Zobaczymy jutro co nam z tego wyjdzie, choć znając dzieci – pewnie jednak jakoś sobie same czas zorganizują…:) Dobranoc:)

Sto latek dla solenizanta. Dzisiaj pogoda nawet nawet na zabawy w ogrodzie 🙂
Napisz koniecznie jak udało się przyjęcie

Znasz odpowiedź na pytanie: Jak ciekawie zorganizować 6,7 latkom czas na urodzinach???

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Odradzam
pralko-suszarka Ariston
Mam model Aristona AMD129 (pralka z suszarką). Ostrzegam - straszne badziewie. A gwarancja udzielana przez Aristona to jedno wielkie nieporozumienie. Ponad trzy tygodnie temu pralka ujawniła dodatkową funkcję - mycie
Czytaj dalej
Książka kucharska
Menu na kolację we dwoje...
Wasze typy na taką kolacyjkę? Oczywiście mam na myśli - we dwoje sami w domku... Ja proponuję smażonego łososia i zieleninkę albo trio mozarella - pomidorek - bazylia, ale chętnie poczytam
Czytaj dalej