Jak ciekawie zorganizować 6,7 latkom czas na urodzinach??

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #93177

  piechotka

  Dziewczyny – jak w tytule? W poniedziałek Miłoszek odprawia urodziny dla kolegów i koleżanek. Do tej pory zawsze zabawy dzieliły się na domowo-podwórkowe, bo pogoda dopisywała. Tym razem na szaleństwa w ogrodzie nie ma co liczyć i zaczynam się obawiać, że nie uda mi się ciekawie zająć dzieci, w szczególności dziewczynek, dla których w domu nie ma zabawek…:( Mysśę o zorganizowaniu jakichś zabaw i konkursów, ale nie mam konkretnych pomysłów. Jeśli ktoś już takie imprezy przerabiał i ma sprawdzone patenty – bardzo się ucieszę, jeśli się podzieli pomysłami:).

  #1811091

  figa

  Ja nie robiłam imprez dla 6, 7 latków jeszcze 😉
  Ale przy okazji któryś urodzin, pewna mama, która ma starsze dziecko jakoś 7 albo 8 letnie, opowiadała o imprezie na której było starsze dziecko.
  Opowiadała dużo ciekawych rzeczy, ale tylko jedna utkwiła mi w pamięci – zawody na zbudowanie jak najwyższego zamku ze:
  słomek
  i
  chrupek (tak to sie pisze czy chrupków?).
  W chrupki wbijało sie słomki i w ten sposób chrupki stanowiły wszystkie łączenia.
  Imho genialne – bo jest uwielbiane przez dzieci współzawodnictwo, można dzieciarni dostarczyć sporo materiału bo to wszystko tanie, i zabawa na jakieś 1/2h jak nic.
  Pamiętam też, że mama jubilata wymyśliła mnóstwo zagadek, a każdemu kto zgadł, wręczała jakiś mini upominek typu klamerka z biedronką albo spinka do włosów.
  Fajne rzeczy o tej imprezce słyszałam, ale pamięć niestety zawodzi 😉  #1811092

  daga-j23

  A ja na 3 urodzinki Emilki przygotowałam m. in. taką zabawę – wieczór wcześniej wycinałam z kolorowego papieru mnóstwo kształtów – kwadraciki, trójkąty, kółeczka, różnej wielkości. A zabawa polegała na ułożeniu jakiegoś obrazka z tych elementów oczywiście przyklejając je do kartki. To taka „wyciszająca” zabawa, powstały fajne obrazki, dziewczynki układały lalkę a chłopiec samochód 🙂 (sami sobie mogli wymyślić oczywiście)
  Dla starszych dzieci można dodać więcej elementów, brokatowy klej, cekiny, piórka – różne takie rzeczy do ozdoby.

  #1811093

  lauidz

  Kalambury… – moga byc smieszne dla dzieci:)

  #1811094

  piechotka

  Dzięki dziewczyny 🙂 Zobaczymy jutro co nam z tego wyjdzie, choć znając dzieci – pewnie jednak jakoś sobie same czas zorganizują…:) Dobranoc:)

  #1811095

  gosia

  Zamieszczone przez piechotka
  Dzięki dziewczyny 🙂 Zobaczymy jutro co nam z tego wyjdzie, choć znając dzieci – pewnie jednak jakoś sobie same czas zorganizują…:) Dobranoc:)

  Sto latek dla solenizanta. Dzisiaj pogoda nawet nawet na zabawy w ogrodzie 🙂
  Napisz koniecznie jak udało się przyjęcie

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close