Jak długo leczenie dysplazji IIc???

Witam,
u mojej córeczki wykryto dysplację IIc w lewym bioderku. Miała 5 tygodni jak założyliśmy jej szynę Koszli. W tej chwili nosi szynę 6 tygodni. Byliśmy na kontroli i dysplazja cofnęła się z IIc do IIb. Jak długo może potrwać jeszcze leczenie dyspazji??? Córka na początku nieźle znosiła szyne,ale obecnie po prostu jest fatalnie, bardzo płacze i absolutnie nie chce w szynie spać,łapie 30 minutowe drzemki (próbowałam ja położyć bez szyny i przespała 3 godziny).Pomimo tego uparcie zakładamy szynę, ale serce mi się kroi jak słucham jej ciągłego płaczu…..
Czy ktoś miał przypadek dysplazji IIc i jak to się u niego skończyło???
Przy okazji, jeśli ktoś posiada kontakt do dobrego warszawskiego ortopedy
dziecięcego, zajmującego się dysplazją, to bardzo proszę o przesłanie na priv
.
Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam

6 odpowiedzi na pytanie: Jak długo leczenie dysplazji IIc???

pasiasta Dodane ponad rok temu,

Re: Jak długo leczenie dysplazji IIc???

Ja już nie pamiętam jak dużą dysplazję Dorota miała, w każdym razie normalne, porządne leczenie rozpoczęło się około 5 m-ca życia i trwało tyle samo. Wtedy usłyszałam, że tyle ile dziecko żyje z dysplazją do momentu rozpoczęcia leczenia, drugie tyle potem je leczy – u nas się sprawdziło. Mała miała Szelki Pawlika, lekarz powiedział, że poduszek i szyn już się nie stosuje:-/
Pewne jest to, że dobry lekarz i konsekwencja rodziców to podstawa do dobrego wyleczenia. Mam nadzieję, że trafisz na odpowiedniego ortopedę [my trafiliśmy za późno:-(].

chilli Dodane ponad rok temu,

Re: Jak długo leczenie dysplazji IIc???

chwalony jest dr. szymanek – przyjmuje np. w CM LIM ale kolejki sa do niego gigantyczne

magda z mlodymi

siluete Dodane ponad rok temu,

Re: Jak długo leczenie dysplazji IIc???

Dostałam właśnie dzisiaj do niego kontakt. Spróbuję jutro zadzwonić. Oprócz tego do dra Okłota. Martwię się tą jej dysplazją bardzo bo ona okropnie ryczy w tej koszli. nie chce w niej jeść ani spać.koszmar mamy…..placz cichnie w momencie zdjecia szyny i wtedy dopiero mała chwyta pierś…

kra Dodane ponad rok temu,

Re: Jak długo leczenie dysplazji IIc???

Marcel miał niby IIb stwierdzone w wieku 3 miesięcy. Przez miesiąc nosił poduszkę. Potem trafiliśmy do 2 innych lekarzy (+ drugie usg), w tym do dr. Okłota. Obaj powiedzieli, że dysplazji nie ma i (na podstawie poprzedniego usg), że najprawdopodobniej nigdy nie było.

Kra+Wiktor+Marcel

siluete Dodane ponad rok temu,

Re: Jak długo leczenie dysplazji IIc???

IIb to fizjologiczna dysplazja która bardzo często się sama “leczy”. My mieliśmy IIc i kąt alfa 49 stopni stwierdzone przez najlepszego ortopedę dziecięcego (podobno) na pomorzu, dra Sieliwończyka. Wprost nam pokazywał na usg i nawet laik by zauważył różnicę….
Udało nam się umówić do dra Szymanka na poniedziałek. Czekam jak na zbawienie na tą wizytę….

siluete Dodane ponad rok temu,

Re: Jak długo leczenie dysplazji IIc???

Byliśmy na wizycie kontrolnej, po dysplazji nie ma już śladu!!! Biodro wyleczone. Strasznie się cieszymy i az nie mogę uwierzyć że IIc z takim kątem wyleczone zostało tak szybko. A dr Szymanek bardzo rzeczowy i sympatyczny.

Znasz odpowiedź na pytanie: Jak długo leczenie dysplazji IIc????

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Oczekując na dziecko
opryszczka
jestem w drugim miesiącu ciąży tydzień temu wyskoczyła mi w pochwie krosta nacisnęłam ją wyszła taka "kaszka" byłam u lekarza i powiedziała ze nic się nie dzieje i w ciąży
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
Ból głowy
Co na ból głowy w ciazy? [img]http://www.szipszop.pl/tickers/16994/images/obrazek.gif[/img]
Czytaj dalej