jak dlugo na zwolnieniu

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #10193

  wer-nemezis

  jak dlugo mozna byc na zwolnieniu lekarski z powodu ciazy, ?
  wiem ze po 180 dniach choroby musi chory byc badany przez lekarza z ZUsu ktory moze przedluzyc zasilek chorobowy

  GOSIA

  #165349

  shiva

  Re: jak dlugo na zwolnieniu

  Ja jestem na zwol. od 3 m-ca,ale wiem że można od początku do końca.Z tym,że dobrze by było jeśli były by jakieś przeciwwskazania do wykonywania pracy z powodu ciąży,wtedy jest podstawa do „ciągnięcia” zwolnienia.Po 180 dniach Zus wyznacza termin komisji,która ma stwierdzić czy ciężarna rzeczywiście jest niezdolna do pracy, a po tym fakcie wystawia orzeczenie o przedłużeniu lub nie wypłacania zasiłku chorobowego.Przed upływem 180 dni należy złożyć odpow.wypełnione podanie,które (dostajesz od Zusu lub zakładu pracy-to zależy kto wypłaca chorobowe) i trzeba je złożyć w Zusie i czekać na powiadomienie o terminie komisji.To tyle co wiem na ten temat.
  Pozdrawiam

  Dominika(20.12.2002)  #165350

  ewakol

  Re: jak dlugo na zwolnieniu

  Czy orientujesz się, jak to jest z macierzyńskim? Do kiedy ginekolog może wystawiać zwolnienie, czy z dniem porodu przechodzę na macierzynki?
  A jak wygląda ta sprawa z ZUS-em. Oni sami mi przysyłają jakis druki czy to mój interes się o to postarać?
  Pozdrawiam
  Ewa i lutowe maleństwo

  #165351

  shiva

  Re: jak dlugo na zwolnieniu

  Do dnia porodu gin. może wystawić zwolnienie.Jeśli chcesz macierzyński możesz rozpocząć 2 tyg. przed porodem.Jeśli zakład Ci wypłaca chorobowe to zakład wszystko załatwia,jeśli nie to sama musisz zanieść do zusu zaświadczenie o urodzeniu dziecka i chęci rozpoczęcia urlopu macierzyńskiego.Mnie zakład wypłaca chor. więc wszystkim zajmą się w księgowości,ja tylko dostarczę zaświadczenie,że urodziłam i podanie o udzielenie urlopu macierzyńskiego(to podanie to taka niezbędna formalność)do zakładu.
  Pozdrawiam

  Dominika(20.12.2002)

  #165352

  ewakol

  Re: jak dlugo na zwolnieniu

  Dziękuje za odpowiedź. Rochę mnie uspokoiłaś, bo czytałam tu na forum, że na dew tygodnie przed porodem MUSZĘ wziąć juz macierzyński, a tu przecież każdego dnia później z maluszkiem szkoda.
  pozdrawiam
  Ewa i lutowe maleństwo

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close