jak dlugo na zwolnieniu

jak dlugo mozna byc na zwolnieniu lekarski z powodu ciazy, ?
wiem ze po 180 dniach choroby musi chory byc badany przez lekarza z ZUsu ktory moze przedluzyc zasilek chorobowy

GOSIA

4 odpowiedzi na pytanie: jak dlugo na zwolnieniu

shiva2002-11-25 12:37:10

Re: jak dlugo na zwolnieniu

Ja jestem na zwol. od 3 m-ca,ale wiem że można od początku do końca.Z tym,że dobrze by było jeśli były by jakieś przeciwwskazania do wykonywania pracy z powodu ciąży,wtedy jest podstawa do “ciągnięcia” zwolnienia.Po 180 dniach Zus wyznacza termin komisji,która ma stwierdzić czy ciężarna rzeczywiście jest niezdolna do pracy, a po tym fakcie wystawia orzeczenie o przedłużeniu lub nie wypłacania zasiłku chorobowego.Przed upływem 180 dni należy złożyć odpow.wypełnione podanie,które (dostajesz od Zusu lub zakładu pracy-to zależy kto wypłaca chorobowe) i trzeba je złożyć w Zusie i czekać na powiadomienie o terminie komisji.To tyle co wiem na ten temat.
Pozdrawiam

Dominika(20.12.2002)

ewakol2002-11-25 14:50:01

Re: jak dlugo na zwolnieniu

Czy orientujesz się, jak to jest z macierzyńskim? Do kiedy ginekolog może wystawiać zwolnienie, czy z dniem porodu przechodzę na macierzynki?
A jak wygląda ta sprawa z ZUS-em. Oni sami mi przysyłają jakis druki czy to mój interes się o to postarać?
Pozdrawiam
Ewa i lutowe maleństwo

shiva2002-11-25 15:22:06

Re: jak dlugo na zwolnieniu

Do dnia porodu gin. może wystawić zwolnienie.Jeśli chcesz macierzyński możesz rozpocząć 2 tyg. przed porodem.Jeśli zakład Ci wypłaca chorobowe to zakład wszystko załatwia,jeśli nie to sama musisz zanieść do zusu zaświadczenie o urodzeniu dziecka i chęci rozpoczęcia urlopu macierzyńskiego.Mnie zakład wypłaca chor. więc wszystkim zajmą się w księgowości,ja tylko dostarczę zaświadczenie,że urodziłam i podanie o udzielenie urlopu macierzyńskiego(to podanie to taka niezbędna formalność)do zakładu.
Pozdrawiam

Dominika(20.12.2002)

ewakol2002-11-25 15:43:09

Re: jak dlugo na zwolnieniu

Dziękuje za odpowiedź. Rochę mnie uspokoiłaś, bo czytałam tu na forum, że na dew tygodnie przed porodem MUSZĘ wziąć juz macierzyński, a tu przecież każdego dnia później z maluszkiem szkoda.
pozdrawiam
Ewa i lutowe maleństwo

Znasz odpowiedź na pytanie: jak dlugo na zwolnieniu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Oczekując na dziecko
duphaston
czytam i czytam wasze posty i stwierdzam ze wiecie tak duzo:)))) w zwiazku z tym mam do was pytanie moze ktoras z was bedzie znala na nie odpowiedz bylam ostatnio u lekarza
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
maruda
Moja mala Viki od dwoch dni nie za bardzo chce spac w nocy,i przy tym placze .Albo caly czas marudzi.Czy to zabki???Jak dlugo to ma trwac??? Bez sil Lomi
Czytaj dalej