Jak dostac zwoilnienie gdy nie dzieje się nic?

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 25)
 • Autor
  Wpisy
 • #76328

  ola2

  Pytałam dziś lekarza jak dostać zwolnienie w czasie ciązy gdy nie dzieje sie praktycznie nic ale ciężarna ma stres w pracy. Mój lekarz powiedział że daje zwolnienie po 30 tc lub kobieta które ciężko pracują np. noszą mięso w masarni.
  Czy takie zwolnienie załatwiacie tylko u lekarza porywatnego.Pytam na wszelki wypadek bo nie wiem czy wytrzymam psychicznie po miesięcznym zwolnieniu.
  Poza tym jeszcze jedno, słyszałam ze można być na zwolnieniu 182 dni, a potem?

  Ola, Asia (3 latka, 4 miesiące) + (18.10.2006)

  #1012511

  deltax

  Re: Jak dostac zwoilnienie gdy nie dzieje się nic?

  jak to nic się nie dzieje?! Stres w pracy powoduje przykre skutki dla normalnego człowieka, a co dopiero dla kobiety w ciąży! Jeśli masz stresującą pracę – powiedz o tym lekarzowi. Jeśli to mężczyzna może mu być trudno to zrozumieć bo w końcu nigdy w ciąży nie był i nie rodził. Moim lekarzem była kobieta i rozumiała doskonale że po 10 godzinach przed komputerem i pracy pod presją czasu boli głowa, puchną nogi i człowiek ma wszystkiego dosyć.
  Nie narażaj swojego zdrowia, ono jest najważniejsze.

  pozdrawiam!
  deltax z Dominisią (3 m-ce)  #1012512

  myha1

  Re: Jak dostac zwoilnienie gdy nie dzieje się nic?

  Witaj
  Ja chodze do dwoch lekarzy , jeden jest panstwowy i to jest lekarz prowadzacy ciaze. On tez nie wystawia zwolnien ciezarnym. Chyba ze zaxchodzi taka potrzeba.
  Wiec znalazlam lekarza prywatnego , ktory bez problemu takie zwolnienie mi wystawia. Chodze do niego raz w miesiacu , on wykonuje USG i wystawia mi zwolnienie na meisiac.
  Jestem na zwolnieniu od połowy stycznia.

  Wiec jesli Twoj lekarz nie chce wystawic takiego zwolnienia poszukaj jakiegos prywatnego lub zmien lekarza, lekarze zwykle nie boja sie wystawiac zwolnien ciezarnym. ( moj za USG + zwolneinie kasuje mnie 50 zł , to nei ejst taki starszny wydatek- do tego zawsze zerknie na moje wyniki i wszystko jeszcze raz sprawdzi)

  Pozdarwiamy
  Monika i

  #1012513

  lilusia

  Re: Jak dostac zwoilnienie gdy nie dzieje się nic?

  Hej,
  Dziwne, że lekarz chce Ci dać zwolnienie dopiero w 30 tc.
  Zgadza się, że jeżeli się nic złego nie dzieje, to można wystawić zwolnienie na ok. 182 dni przed porodem. Można oczywiście wcześniej, ale jesteś wtedy narażona na kontrolę komisji z ZUS-u, która może sprawdzić czy faktycznie musisz leżeć. Moje koleżanki miały takie kontrole.
  Pozdrawiam i życzę spokojnej ciąży.

  Lilek i sierpniowa dzidzia.

  #1012514

  karolakoj

  Re: Jak dostac zwoilnienie gdy nie dzieje się nic?

  Wystawi zwolnienie, nie wystawi….to zalezy tylko od lekarza. Są rozni i chyba musimy się dostosować.Nnatomiast….jesli masz stresową sytuacje w robocie….przecież to nie jest sprawa nieistotna i może byc zagrażająca dla ciązy.
  Co do czasu trwania zwolnienia……tak, maksymalnie 182 dni. Potem delikwent przechodzi na zasilek rehabilitacyjny. A dokladnie: ok. 60 dni przed koncem tego okresu (czyli ok 120 dnia zwolnienia) trzeba wypisac wnioski zus-owskie (ale nie wiem, czy pacjent i lekarz, czy jedno z nich), Zus ma chyba 60 dni na podjęcie decyzji, czy przyznac, czy nie, ale w ciązy nie mają innego wyjscia.
  pozdrawiam

  karkoj

  #1012515

  marti1

  Re: Jak dostac zwoilnienie gdy nie dzieje się nic?

  stres powinien być wystarczającą przyczyną więc jakby co udaj się do innego lekarza…

  Ja właśnie czekam na przyznanie świadczeń rehab. od ZUSu bo za 3 tygodnie kończy mi się 182 dni. ZUS ma 6 tyg na podjęcie decyzji od momentu otrzymania wniosku a wniosek wypełniasz Ty, miejsce pracy + lekarz i dołączasz ksera papierów typu karta ciąży. Z reguły wzywają na komisję lekarską ale to jest wizyta pro forma, często upewniają się,że kobieta po prostu jest w ciąży. Zależnie co lekarz wpisuje na zwolnieniu ale możesz mieć „chodzące” zwolnienie tak jak ja.

  Aniołek (8.2003) +..  #1012516

  ola2

  Re: Jak dostac zwoilnienie gdy nie dzieje się nic?

  Dzięki za cenną informację. Rozumiem że w takim przypadk – gdy w ciąży jestesmy tyle czasu na zwolnieniu – macierzyński trwa normalnie, tyle ile nam przysługuje?

  Ola, Asia (3 latka, 4 miesiące) + (18.10.2006)

  #1012517

  jogibabu

  Re: Jak dostac zwoilnienie gdy nie dzieje się nic?

  A skąd ten wniosek … i jak wyliczyć te dni… czy jak byłam na zwolnieiu od lekarza 1 kontaktu (7 dni z powodu grypy) a potem byłam w pracy 14 dni i poszłam na zwolnienie od ginekologa (14 dni) i znów do pracy….. itd to mam zliczać te wszystkie dni zwolnienia???
  Czy inaczej: liczy się zwolnienie „ciągłe…. tzn 30 dni + 30 dni.. itd???
  Będę wdzięczna za info.

  Jogi i Piotruś 13.05.2002 + Okruszek
  Pozdrawiamy ciepło!
  🙂

  #1012518

  annika

  Re: Jak dostac zwoilnienie gdy nie dzieje się nic?

  Ja kilka razy chodziłam na zwolnienie w czasie ciązy – autentycznie nie wytrzymywałam pracy psychicznie… Chodziłam do ginekolożki państwoweej i zwolnienia na dwa tygodnie nie były problemem. Po prostu powiedz prawdę, ze nie czujesz się na siłach – róznie kobiety przechodzą ciążę i należy to uszanować.

  Ania, Bartek(08.06.95) i Michał(16.04.04)

  #1012519

  marti1

  Re: Jak dostac zwoilnienie gdy nie dzieje się nic?

  o ile nie wystąpisz o wcześniejszy macierzyński to jak najbardziej. Tak bywa w przypadku gdy okres 182 dni kończy się np. 2 tygodnie przed porodem. Wtedy zazwyczaj nie występuje się o świadczenia rehab tylko bierze się wcześniejszy macierzyński

  Aniołek (8.2003) +..  #1012520

  marti1

  Re: Jak dostac zwoilnienie gdy nie dzieje się nic?

  po pierwsze liczy się nie to od jakiego lekarza jest zwolnienie a z jakim kodem jeżeli z B (ciąża) to liczy się nawet od internisty ale jak inny kod to nie.
  Po drugie liczy się tylko zwolnienie ciągłe. jeżeli wracasz do pracy na tydzień między zwolnieniami to okres 182 dni liczy Ci się od nowa.

  Aniołek (8.2003) +..

  #1012521

  galek

  Re: Jak dostac zwoilnienie gdy nie dzieje się nic?

  Ja jestem właśnie na zwolnieniu z powodu stresów panujących w firmie, ale ja chodzę prywatnie do lekarza więc może faktycznie w przychodniach robią jakieś większe problemy ze zwolnieniem. Trudno mi się wypowiadać w tej kwestii. Natomiast mogę tylko dać ci radę, że ty i twoje maleństwo jest teraz najważniejsze i jeśli się faktycznie denerwujesz w pracy, to może mieć to poważne konsekwencje. Ja przez nerwy źle się czułam i ciągle bolał mnie brzuch a i maleństwo było niespokojne. Wybrałam święty spokój choć szef nie jest na pewno zachwycony bo jestem potrzebna….Trudno.  #1012522

  jogibabu

  Re: Jak dostac zwoilnienie gdy nie dzieje się nic?

  Dzięki ;-)))))
  To bardzo cenna dla mnie informacja, tym bardziej że już wiem że żadniych wniosków nie będę wypełniać

  Jogi i Piotruś 13.05.2002 + Okruszek
  Pozdrawiamy ciepło!
  🙂

  #1012523

  gumik

  Re: Jak dostac zwoilnienie gdy nie dzieje się nic?

  Ja jestem na zwolnieniu od 7 tyg. ciąży. Nie planowałam tak wczesnie, ale… to jest historia, która potwierdza tezę, że kobieta ciężartna to kłopot. Od początku wiedziałam, że jestemn w ciąży, czułam sie dobrze, ale byłam trochę bardziej zmęczona, nie wysiadywałam nadgodzin, w ciągu dnia musiałam wyjść na świeże powietrze, czasem mnie mdliło, ale według mnie było wszystko w porządku i nie chciałam jeszcze informować o ciąży, chciałam jeszcze popracować, bo lubię swoją pracę, tym bardziej że wykonuję wolny zawód i mam nienormowany czas pracy. Jednak ni z tego ni z owego szef wezwał mnie na rozmowe i stwierdził (życzliwi współpracownicy donieśli), że …nie wywiązuję się ze swoich obowiązków. Zatkało mnie. No więc powiedziałm że jestem w ciąży i w tej sytuacji dostarczyłam zwolnienie. Teraz jestem w 6 miesiącu ciąży, czyli 4,5 miesiąca na zwolnieniu. Pierwszy lekarz, prywatny, znany, renomowany, warszawski powiedział, że stres w pracy, tego typu sytuacja, a nawet to, że codziennie do niej dojeżdżam 130 km nie są przeciwskazaniami i mogę dalekj pracować. Bo ciąża to nie choroba. Wtedy byłam blkiska załamania. Ale polecono mi innego lekarza, który teraz się nami opiekuje, i wiem że chyba sam Bóg nam go zesłał. Powiedział, że nawet nie będzie komentował tego i dla niego jest to poza wszelką dyskusją. Nie mogę dalej pracować i daje mi co miesiąc zwolnienie. A lekarz jest z przychodni, nie prywatyny. Tak więc wszystko zależy od człowieka. Natomiast z tymi 182 dniami to wiedzę będę musiała się czegoś dowiedzieć.
  <a href=”http://lilypie.com”><img src=”http://bd.lilypie.com/qtQFp1.png” alt=”Lilypie Baby Ticker” border=”0″ width=”400″ height=”80″ /></a>

  #1012524

  matura

  Re: Jak dostac zwoilnienie gdy nie dzieje się nic?

  Cześć witam wszystkich

  Muszę się trochę wygadać, jestem obecnie w siódmym m-cu ciąży. Dwa tygodnie temu ze względu na złe samopoczucie (stres w pracy, praca w pozycji siedzącej przy monitorze ekranowym – muszę zaznaczyć, że osiem godzin, bóle kregosłupa), nie wytrzymywałam w pracy, wybrałam się do mojego ginekologa po zwolnienie, dostałam na dwa tygodnie. Podczas zwolenienia odpocząłem troszeczkę, jednakże zaczął mnie boleć brzuch, dwa razy zasłabłam, nie mogę długo wytrzymać w pozycji siedzącej i niestety od ginekologa usłyszałam, że to nie kwalifikuje się dalej do zwolenienia, nie może mi wystawić dalej (z tego względu że wyniki mam dobre), gdyż może przyjść kontrola z ZUSU’u. W związku z tym moje pytanie czy też miałyście też jakieś problemy ze zwolnieniem podczas ciąży, w końcu zdrowie dziecka jest najważniejsze, wytrzymałam 6 m-cy, więc coś mi się chyba należy. Proszę o jakieś rady

  Pozdrawiam
  Ania

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 25)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close