Jak go odzwyczaić??brak pomyslu

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #13212

  Anonim

  Im większe to moje dziecko to większy mamy synek, za cycka oddał by wszystko.
  Jestem napastowana wszedzie, ręke wkłada pod bluzkę a jak mówię .. nie.. to krzyk.
  W jaki sposób Wy odstawiałyście dziecko od piersi???
  Słyszałam o roznych metodach, a położna powiedziała mi że im pózniej dziecko odstawiamy tym trudniej.

  Ania mama 16 miesięcznego Michalka

  #201753

  kasiaw

  Re: Jak go odzwyczaić??brak pomyslu

  Pawełek był jeszcze starszy od Michałka jak go odstawiałam od piersi. Miał 20 miesięcy. Próbowałam smarować piersi sokiem z cytryny, to przez chwilę się krzywił, ale za chwilę jadł normalnie. Próbowałam smarować musztardą, to nawet się nie skrzywił 🙂 W końcu stwierdziłam że trzeba to zrobić drastycznie 🙂 (Pawełek jadł wtedy raz w ciągu dnia i kilka razy w nocy). I w ciągu dnia zajmowaliśmy go z mężem czym innym, żeby tylko odciągnąć jego uwagę od piersi. A wieczorem kiedy chciał dostać pierś przed zaśnięciem powiedziałm mu że jest już dużym chłopcem a duzi chłopcy nie piją już mleczka z cycusia. Powiedziałam, że cycusie są puste. Dałam mu butelkę (niekapka) z wodą. Nie był zadowolony ale w końcu zasnął. W nocy mówiłam mu to samo że cycusie są puste, bo jest już dużym chłopcem. I znów podsuwałam mu btelkę z wodą. Marudził ale byłam nieugięta i w końcu zasypiał. Potem przestał się budzić. Stwierdził, że dla wody to chyba nie warto. Następnym naszym krokiem było przyzwyczajenie małego do własnego łóżeczka i obyło się to bez najmniejszych problemów. Co prawda dopóki nie uśnie siedzę na fotelu obok. Ale śpi u siebie. Do nas przychodzi nad ranem. Także życzę dużo cierpliwości i na pewno się uda 🙂
  Ostawienie od piersi zajęło nam jakieś 3-4 dni. Najgorsze były pierwsze dwa. Polecam weekend, tak żebyś mogła liczyć na pomoc mężą.

  Kasia mama Pawełka.  #201754

  teo

  Re: Jak go odzwyczaić??brak pomyslu

  to prawda im później tym trudniej – a szczególnie po 1 ym roku życia – u nas kubek sam powoli kończył z cycem….na pewno musisz być konsekwentna – jak naprawde nie chcesz dać to stanowczo nie i basta…..nawet jak płacze i krzyczy…to bolesne dla matki…..ale inaczej będzie wiedział, że zawsze zdobędzie co będzie chciał….

  ILONA I KUBEK(21.02.02)

  #201755

  o-d

  Re: Jak go odzwyczaić??brak pomyslu

  KasiaW ładnie to opisała. Ja odstawiałam chłopców w podobnym wieku. Robiłam to stopniowo – najpierw zrezygnowaliśmy z piersi w ciągu dnia. Przy Stasiu pracowałam więc było trochę łatwiej, bo po prostu mnie nie było w domu. Przy Tadziu było gorzej, bo cały czas był ze mną, ale i tak dzienne ssanie odeszło całkiem łatwo. Najgorzej było ze ssaniem do uśnięcia i nocnym. Ale też tłumacząc, że nie ma i podsuwając butelkę w końcu się udało.

  Życzę cierpliwości, konsekwencji i POWODZENIA!

  Ola i maluchy: Staś (9.12.98), Tadzio (15.01.01) i Basia (11.01.03)

  #201756

  Anonim

  Re: Do Kasi W

  Dzięki, zastosuję Twój sposób. Mąż to by chciał abym jeszcze dawała cyca małemu, sama już niewiem czy nie zaczekam jeszcze z dwa miesiące. Tak mu położna nagadała że do półtora roku jest najlepiej. Zobaczę jak będzie reagowal.
  Najgorsze jest to że on zrobił się straszny cycek!!! potrafi wpakować mi się na kolana gdy ja siedzę i oglądam telewizję, leży sobie i ciągnie a raczej ćućka cyca, kiedys tak nie bylo cofa się czy co???

  Anka mama Michałka (23.10.01)

  #201757

  o-d

  Re: Do Kasi W

  Wiesz, to chyba najwyższy czas kategorycznie go odstawić, żeby nie było problemu. Mój Tadzio ssał do 20 miesiąca, ale nie robił takich numerów. Może czasem troszkę pogładził cycuszka, ale nie pakował się na kolana itd. Ale synek mojej koleżanki “obmacywał” ją publicznie i jej się głupio robiło.

  Ja osobiście chociaż karmiłam dłużej uważam, że zdrowo jest karmić do roku, a potem to już tylko dla przyjemności dziecka.

  Życzę powodzenia!

  Ola i maluchy: Staś (9.12.98), Tadzio (15.01.01) i Basia (11.01.03)

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close