Jak mam sobie poradzić ze spacerami?

Postów wyświetlanych: 9 - od 1 do 9 (wszystkich: 9)
 • Autor
  Wpisy
 • #59271

  kra

  Pomóżcie, bo już nie wiem, co robić. Od jakiegoś miesiąc Wiktorek za nic nie chce siedzieć w wózku. Od biedy, jak jedziemy wzdłuż ruchliwej ulicy i dużo się dzieje, to trochę posiedzie, no ale co to za spacer? W innych sytuacjach wytrzymuje w wózku góra 5 minut. Potem wrzaski i wyłazi sam. Jeśli go przypnę, to drze się tak, że zaczyna się dusić z tego płaczu. Żeby jeszcze chciał chodzić, a on nie – po domu biega jak szalony, a po dworze iść ni chce. Tylko na ręce. Ja nie mam siły go nosić przez godzinę, czy dwie, a przecież na spacer wychodzić muszę. Jedyna sytuacja, gdzie się ładnie bawi i jest zadowolony, to w piaskownicy. Ale o tej porze roku piach jest mokry i po chwili dziecko nadaje się do przebrania. Co mam robić? Czy to minie? Czy on znowu zapała miłością do jazdy wózkiem, czy już nigdy do niego z własnej woli nie wsiądzie?
  Oby do wiosny… Uff…

  Kra, Wiktorek (19.11.2003) i * (10.08.2005)

  #756649

  ewelcia

  Re: Jak mam sobie poradzić ze spacerami?

  Witaj Kra!
  Moja Marysia nigdy nie chciala jeździć w wózku. Od samego początku płakała kiedy ją do niego wkładaliśmy. I tak jej niestety zostało. Spacer z wózkiem wyglądał tak, że niosłam Marysię i prowadziłam wózak. Po jakimś czasie zrezygnowałam z takich zabójczych praktyk i wychodziłam już bez wózeczka. Teraz córeczka biega już sama więc jest troszkę lżej. Poprostu nie wiem jaka to wygoda kiedy dziecko siedzi spokojnie w wózeczku:))))
  Pozdrawiamy!


  Ewelina i Marysia (26.03.03)  #756650

  Anonim

  Re: Jak mam sobie poradzić ze spacerami?

  U nas było tak samo , gdy Antos uczył sie chodzic …wózek to byl wrog nr 1.Troche sie wtedy przemeczylam..i nie robilam nic na sile.Zawsze pozwalalam mu wyjsc z wozka i troche pochodzic..oczywiscie z moja pomocą.Ale , jak juz zdecydowałam , ze dosc biegania..to wkladalam go do wozka..zeby chociaz dojsc do domu…oczywiscie odstawial cyrki i histerie…ale z czasem sie wyluzowal widząc moja konsekwencje.Potem byly spacery bez wozka…ok miesiaca..a teraz znowu wrocil do łask.Myslę, ze to minie.

  Powodzenia

  Mola i Antoś(14 miesiecy)

  #756651

  kokunia

  Re: Jak mam sobie poradzić ze spacerami?

  Mój Wiktorek też przez pewien czas nie chciał jeździć w wózku ale trwało to bardzo krótko i wszystko wróciło do normy.
  Może Wiktorki tak po prostu mają?

  Agata i Wiktorek (13.04.2003)

  #756652

  hiacynt

  Re: Jak mam sobie poradzić ze spacerami?

  Chyba tak
  Nasz Wiktor od czasu jak wychodzimy z nim po pracy (już ciemno na dworze), przez cały czas spaceru stęka i się wierci – nic mu się nie podoba. W dzień jest trochę lepiej – mniej stęka, ale miny nie ma zadowolonej.

  Pozdrawiam – Hiacynt


  Wiktor 24.02.2004

  #756653

  inti

  Re: Jak mam sobie poradzić ze spacerami?

  też to przerabialiśmy. ze dwa razy Julka odstawiła w wózku taką histerię, że aż mi wstyd było na ulicy…
  może nie jest to najlepszy sosób, ale ja postawiłam na przekupstwo i zajecie czymś dziecka.
  głównie na paluszki, musze sie przyznać. i na soczki. i czasem na ulubioną maskotkę.
  teraz już troszkę jeździ, chociaż głównie biega.
  ale podstawą jest chyba konsekwencja. ja Julce tłumaczyłam, że mam nie moze nosić, bo ją plecy bolą. no i za każdym razem, kiedy nie chciała biegać, wsadzałam do wózka. chciała wyjść z wózka – tylko na włsne nózki. po jakimś czasie zrozumiała, ze są tylko te dwie opcje. i już się specjalnie nie domaga ciągłego noszenia.
  pewnie, ze czasem ją biore na ręce. ale na chwilę.

  sylwia i JUlka 20.01.2003  #756654

  magdi

  Re: Jak mam sobie poradzić ze spacerami?

  U nas było podobnie:) Ale teraz nie powinnaś za dużo Małego nosić… postaraj się wychodzić w tuż przed drzemką tak żeby Wiktorek spał na spacerku:) My tak robimy i to naprawdę działa:)))
  Daj znać jak poszło?

  Ania 4.11.03 i majowy groszek

  #756655

  Anonim

  Re: Jak mam sobie poradzić ze spacerami?

  Przerabiałam to samo, trochę pomogło przejście do spacerówki (bo ona musiała świat oglądać :))
  Teraz jest już lepiej 🙂


  Ola i Ulcia (9m)

  #756656

  jane

  Re: Jak mam sobie poradzić ze spacerami?

  ja zawsze odwracam Małgosi uwagę mówiąc o pieskach, kotkach i ptaszkach, które za chwilę zobaczymy. Potem już na ulicy też bez przerwy jej opowiadam, co właśnie widzimy: tramwaj, autobus, psa, itp. A jak mimo to marudzi to w ostatecznosci jej kupuję coś do jedzenia typu bułka. Największą ostatecznością jest lizak… ale to juz musi być extra niedobra, a ja muszę mieć coś pilnego do załatwienia.

  Jane, Małgosia 19m i

Postów wyświetlanych: 9 - od 1 do 9 (wszystkich: 9)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close