Jak nauczyć pedałowania?

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #86766

  kra

  Wiktor w ubiegłym roku jeździł na rowerze bez pedałów. Wychodziło mu to rewelacyjnie, rozpędzał się, podnosił nogi do góry i aż do samego zatrzymania jechał na dwóch kołach utrzymując ładnie równowagę. Mieliśmy zamiar na wiosnę zamontować pedały i nauczyć go normalnego jeżdżenia. No, ale najpierw poszliśmy do sklepu, żeby zobaczyć, jak mu idzie pedałowanie… No i nie idzie wcale… Kompletnie nie jest w stanie ruszyć pedałem. Żadne pokazywania, tłumaczenia nie działają. Nie wydaje mi się, żeby ponad trzyletnie dziecko nie było w stanie pedałować.Chyba dzieci w tym wieku normalnie jeżdzą, prawda? Macie jakiś pomysł, jak go tego nauczyć?

  Kra+Wiktor+Marcel

  #1342933

  kas

  Re: Jak nauczyć pedałowania?

  My na samym poczatku to popychalismy Zuzki nogi (mały rowerek trójkołowy) w domu ćwiczyliśmy. Czy jeździł na trójkołowcu i zapomniał, czy tez od razu miał wersję bez pedałów? Wydaje mi się, że dziecko w tym wieku może sobie nie radzić z równowagą i to normalne, ale krecic powinien sie szybko nauczyć (kilka dni). Próbowaliście tylko w sklepie? Może potrzeba wiecej prób? Moze spróbujcie takie rowerki na leżąco, żeby załapał jak ma nogami kręcić?
  Tyle mi do łba przychodzi…
  Powodzenia

  pisanina  #1342934

  Anonim

  Re: Jak nauczyć pedałowania?

  nasz Jasiek juz w zeszlym roku edalowal jak oszalały, ale początki były ciężkie. Trenowaliśmy w domu kilka dni- pod tylne kółka (rowerek z dwoma bocznymi) podkładalismy książki tak, żeby mógł pedałować ‚na sucho’, trzymaliśmy nóżki na pedałach i kręciliśmy. Ćwiczylismy też typowe rowerki na plecach- usper zabawa:)) teraz trenujemy juz na dwóch kólkach i problemem jest hamowanie;-))) ale ćwiczymy:)

  Jaś(11.03), Igusia(02.05), Pawełek(31.12.06)

  #1342935

  ciapa

  Re: Jak nauczyć pedałowania?

  Z uwagą przeczytam odpowiedzi bo u mnie to samo, młody nie potrafi pedałować, z podziwem patrzyłam w tamtym roku na jezdżące trzylatki, a jutro kupujemy rower wieć nie ma wyjscia, nauczyć się musi 😉

  Kaśka i Mikołaj

  #1342936

  kra

  Re: Jak nauczyć pedałowania?

  Nie jeździł na trójkołowcu. U nas włąśnie jest odwrotnie – z równowagą jest całkiem dobrze, ale pedałowanie nie wychodzi 🙁 Próbowaliśmy tylko w sklepie, bo nie mam w domu roweru, na którym mógłby się uczyć… tzn mogłabym przykręcić pedały do tego, na którym jeździ, ale to dużo zachodu, a jeśłi się po pierwszej próbie zniechcęci,t o trzeba będzie je znowu odkręcać… ALe może jadnak tak trzeba. W każdym razie dzięki za rady.

  Kra+Wiktor+Marcel

  #1342937

  agnessa

  Re: Jak nauczyć pedałowania?

  moje dziecko w ubiegłym roku nie jeździło w ogóle, siadała i jak się ją pchało to było ok., ale żeby sama ruszała nogami….absolutnie…….za ciężko….
  A w tym zasuwa aż miło…..
  zimą nauczyła się jeździć na moim domowym steperze……
  jak pierwszy raz wsiadła na normalny rowerek, to nawet skręcać nie trzeba jej było uczyć……
  jestem w szoku, bo w ubiegłe lato ni w ząb, a teraz zasuwa jak mały samochodzik…..
  mam nawet filmik z tego jak jeżdzi na ogromnym steperze, ale tu chyba nie da się zamieścić…….

  Agnieszka i Oleńka 3 latka

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close