jak odbijać?!?!?!

Postów wyświetlanych: 12 - od 1 do 12 (wszystkich: 12)
 • Autor
  Wpisy
 • #39096

  orchidea22

  Mój mały 3-tygodniowy synek ZA NIC nie da się odbić. Można go trzymać tak i siak, nosić, potrząsać, a on nic. CZEMU odbijanie jest takie ważne i jak to zrobic jeśli on NIE CHCE?? A na pewno powietrze łyka bo słyszę przy karmieniu…

  orchidea22

  #511886

  daga25

  Re: jak odbijać?!?!?!

  Wazne jest odbicie, zeby pozniej gazy nie meczyly w jelitach. Sprobuj wziac synka do pionu i lekko poklepywac po pupci i pleckach. Jak dalej nic, to poloz go na ramieniu wyzej, tak zeby brzuszkiem lezal na ramieniu i wtedy masowac kolistymi ruchami po okolicy krzyza – ten sposob pokazaly mi pielegniarki w szpitalu, jak Zuzka wyla z nadmiaru gazow w jelitach. Wtedy wszystko wybeka i wypryka

  Daga i Zuziak 21 kwietnia 2003  #511887

  biancia

  Re: jak odbijać?!?!?!

  Mistrzem odbijania jest mój mąż. Nasz synek mi nie odbija nigdy a jemu zawsze i to po kilku sekundach. Najpierw nosi go standardowo na ramieniu i klepie po pleckach. Jak to nie pomaga to włącza „dopalanie” czyli: kładzie Bartka na prawym boczku, jednąręką masuje mu brzuszek w okolicy żołądka a druga równoczerśnie poklepuje po pleckach. Robi tak aż usłyszy lub poczuje, że cos w brzuszku się ruszyło wtedy podnosi go do pionu i piekny bek wydobywa się z gardziołka mojego synka. Spróbuj może wam też się tak uda.
  Pozdrawiam

  bianka i Bartuś (05.12.2003)

  #511888

  Anonim

  Re: jak odbijać?!?!?!

  czy w nocy też czekacie zeby się odbiło? bo ja nie odbijam, bo boję się że się rozbudzi, a tak to przysypia przy cycu i idzie dalej spać. a tak w ogóle to bidulka ma kolki! jak w końcu na noc zaśnie to wreszcie można się położyć i dlatego nie chce jej rozbudzać.w ciągu dnia kładę ją na brzuszku zeby się odgazowała, bo z odbijaniem nie najlepiej nam idzie. proszę o rady!!

  #511889

  anias

  Re: jak odbijać?!?!?!

  Podobno właśnie najlepiej dziecko odbija u tatusia. Wypróbowaliśmy to i faktycznie, u męża synek bardzo szybko odbijał. U mamy to zasypiał, tak mu było dobrze,słyszał znane bicie serca. W nocy początkowo przeżywałam horror. Chodziłam z małym po pokoju godzinę, półtorej, a ten spał i wcale nie odbijał. Koleżanka mi poradziła, żebym w nocy nie zmuszała go do odbijania, bo dziecko karmione piersią i jak śpi obok mamy, nie musi odbijać w nocy. Posłuchałam. Dopiero po karmieniu porannym podnosiłam małego i odbijał ślicznie. W dzień to trzeba było z nim chodzić. Z czasem nauczył się ładnie odbijać.

  Anias + Kubuś (25.07.03)

  #511890

  daga25

  Re: jak odbijać?!?!?!

  W nocy nie, bo jak zasnie spokojnie, to znaczy, ze nic nie gniecie w brzuszku.

  Daga i Zuziak 21 kwietnia 2003  #511891

  bercia30

  Re: jak odbijać?!?!?!

  Weź dzidzię dobrze w ręce i połóż brzuszkiem na twoim ramieniu zaraz przy szyi. Dziecko powinno zwisać główką w dół (wygląda to strasznie) ale tak ma być. Potrenuj na łóżku a potem będziesz sobie mogła pochodzić z dzidzią przewieszoną przez ramię. Poczekaj chwilkę i masuj plecki i palcami lekko postukaj. Taki sposób pokazała mi położna i u mnie działa. Moja Ola beka i puszcza bąki w tej pozycji bo ugniata sobie brzuszek przy okazji. Polecam tę metodę. Pozdrawiam

  Bercia i Oleńka 05.12.2003

  #511892

  Anonim

  Re: jak odbijać?!?!?!

  Spróbuj w pozycji pionowej lekko poklepywać go po pleckach. Ale uwaga! nie otwarta całą dłonia, a taką jakbyś coś w niej trzymała- lekko otwartą (palce zgięte ku górze). to bardzo ważne.

  Justyna i 8 mies. Martynka

  #511893

  anulawawa

  Re: jak odbijać?!?!?!

  Sorka, że nie w sprawie odbijania…..tak sobie przeglądam i widzę że Bartuś z tego samego dnia co mój Kubiś 🙂 Pozdrawiamy mamę i dzidziusia z 5go grudnia !!
  Ania & Jakub (5-12-2003)

  #511894

  biancia

  nie na temat

  o super – ciekawe czy będą do siebie podobni:) Mój też miał byc Kubuś:). A o której się urodził? Mój o 0.30:)
  Pozdrawiam i też przepraszam za zmianę tematu

  bianka i Bartuś (05.12.2003)  #511895

  anulawawa

  Re: nie na temat

  urodził się o 21:06, ale przez cc 🙂 i trochę przed terminem….powinien przyjść na świat 4 stycznia! Pozdrowionka !

  Ania& Jakub (5-12-2003)

  #511896

  biancia

  Re: nie na temat

  hehe mój też przed terminem – miał być 24.12 i też przez cc:).
  Całuski

  bianka i Bartuś (05.12.2003)

Postów wyświetlanych: 12 - od 1 do 12 (wszystkich: 12)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close