jak odstawić od piersi

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #76729

  jagulka

  Moja córcia ma już 1,4 miesiące i wciąz doi cycunia, w nocy kilka razy i w dzień po każdym posiłku dopija mleczko i jak jest marudna to też pociesza sie cycusiem, juz mnie to męczy, szczególnie te noce….
  szukam porady na odstwienie, czy ostawić najpierw nocne karmienia, dzienne czy wszystko na raz…………

  #1020018

  eris

  Re: jak odstawić od piersi

  Witaj
  Ja zrobilam tak- najpierw odstawiłam nocne karmienia, bo miałam dość niewyspania.Ale to było jak Mat miał 10 miesiecy. A potem po kolei zastepowałam pierś „zwykłym” posiłkiem. Poszło sprawnie tylko, że trwao to kilka miesiecy i jak mat skończył 14 m to odstawilam go całkowicie. Myślę, że na poczatku powinnaś uregulować to, że cycuć to tylko jedzenie a nie pocieszacz-zastąp to głaskaniem, przytulaniem, odwracaniem uwagi. Potem proponuję noc, ale nie kolejne krmienia tylko całkowicie. Mat pierwszą noc płakał, ale cału czas przytulałam, nosiłam, rozmawiałam…..następne noce były bez płaczu i przespane. Ale może trwać to kilka nocy.

  Marta i Mat 2 latka i 4 miechy  #1020019

  aruga

  Re: jak odstawić od piersi

  Ja właśnie odstawiłam od piersi Wojtusia, ze względu na alergię, bo moja dieta nie pomaga
  Od kiedy wprowadziłam stałe posiłki to po jedzeniu była herbatka lub sok, a nie cycuś dodatkowo. Najpierw odstawiłam karmienie wieczorne, a zostawiłam nad ranem i po południu po powrocie z pracy. Potem zrezygnowałam z karmienia popołudniowego, no i ostatnio rano daję butlę, a jak budzi się w nocy dostaje wodę. Robiłam to stopniowo i mały nie miał stresu, a i ja bez problemu z piersiami. Na razie nie karmię 2 doby, ale nawet mam miękkie cyce
  powodzenia

  Wojtuś (07.08.2005)

  #1020020

  Anonim

  Re: jak odstawić od piersi

  Witaj.

  Moja Liwia maiała 22 miesiące jak ją odstawiłam i była bardzo związana z cyckiem. Odstawiałam stopniowo. Ostatnie karmienie zostało ranne i przez tydzień dawałam jej coraz mniej, żeby nie mieć problemy z piersiami. Potem przeszła na kakao. Rano zanim wstała robiłam jej śniadanko i od razu ją zagadałam. jak w dzień prosiła to odwracałam jej uwagę, np czekoladką lub zabawą. Poszło bardzo łatwo a tak się bałam.

  Ania

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close