Jak oduczyć sikania

Mam 3 latke w domu umie sikać pytam się jej chcesz siku – odpowiedź nie- mija dwie minuty mała jest osikana ….dlaczego? pytam mowie chodź siku a ona odpowiada nie a jak chce ja zaprowadzić do wc płacze …już sama nie wiem co robić:Stres:

9 odpowiedzi na pytanie: Jak oduczyć sikania

silvia82011-10-17 09:33:34

Małymi kroczkami do celu:)

Spokojnie, bez nerwów, a mała zrozumie, gdzie można robić siusiu. Trzeba być konsekwentnym, i cały czas przy wpadce tłumaczyć. Może jeśli nie chce robić siku w WC, to zaproponuje jej nocnik. To już duża dziewczynka, i powinna szybko zrozumieć. Ja swojemu synkowi czytałam książeczkę o “Kamyczku i nocniczku”. Przekaz świetnie trafia do dzieci:)

ada4102011-10-17 14:08:10

Zamieszczone przez silvia8:Spokojnie, bez nerwów, a mała zrozumie, gdzie można robić siusiu. Trzeba być konsekwentnym, i cały czas przy wpadce tłumaczyć. Może jeśli nie chce robić siku w WC, to zaproponuje jej nocnik. To już duża dziewczynka, i powinna szybko zrozumieć. Ja swojemu synkowi czytałam książeczkę o “Kamyczku i nocniczku”. Przekaz świetnie trafia do dzieci:)

Popieram. Nic na siłę a na pewno się uda. Przy odrobinie cierpliwości, wyczuje się, gdy się córce chce siku. Na pewno jest to po przebudzeniu, i po posiłkach. Ja jeszcze swoją namawiałam i namawiam do tej pory, do zrobienia siku przed wyjściem z domu. Tak jak napisała silvia8, jeśli córa nie chce na sedes, to ją wysadź nad sedesem, lub spróbuj nocnika. Trzymamy kciuki:Kciuki::Kciuki::Kciuki:

lumine2011-10-18 08:29:18

probuje naprawde juz sie zastanawiam czy mała nie robi mi na złość ja się wczorja jej oytam czy chce siku nie a za chwilke kupa …. i to w majtki ja się pytam czemu a ona się śmieje…..opadaja mi rece dodam ze sie posikala do tego dwa razy

mama-rozalka2011-10-18 13:47:22

Mój synek ma 2 lata i 7 miesięcy, od 4 miesięcy jest bez pieluchy. Zazwyczaj woła, ale często, gdy pytamy czy chce siusiu, mówi że nie a za chwilę biegnie z mokrymi majtkami (no, może z plamką bo w ostatniej sekundzie zatrzymuje). Też zastanawiam się skąd takie zachowanie, ale cierpliwie czekam. Może twoja córeczka faktycznie wolałaby nocnik? Mój mały sam decyduje czy nocnik czy ubikacja, wtedy idzie chętniej. Powodzenia!

jane2011-10-18 21:16:09

Zamieszczone przez lumine:Mam 3 latke w domu umie sikać pytam się jej chcesz siku – odpowiedź nie- mija dwie minuty mała jest osikana ….dlaczego? pytam mowie chodź siku a ona odpowiada nie a jak chce ja zaprowadzić do wc płacze …już sama nie wiem co robić:Stres:

Przeczekac. U mnie to samo, czekam cierpliwie… Z sikaniem sie juz polepszylo, z tym drugim gorzej 😉 I tez sie smieje, teorie wyglasza, nawet taki rap sobie ulozyli z tatusiem: “siku (kupa) do ubikacji, nie do majtek!” i tak sobie spiewaja, mloda spiewa przy mnie, madrzy sie, a robi swoje.
Juz jestem spokojna, mowie tylko, ze posikane majtki mi sie nie podobaja. Zmieniam szybko i nie wracam do sprawy. Idzie to u nas jak na sinusoidzie i podejrzewam, ze jest zwiazane z emocjami po rozpoczeciu przedszkola.

Twoja trzylatka tez we wrzesniu zaczela przedszkole?

mamamonia2011-10-19 09:38:22

moje już dawno robią siczku i kupkę na nocnik. A próbowałaś zostawić małą w osikanych majteczkach np 2-3 minuty.
taki mały szantażyk. Skoro pytałaś się czy chce a mówiła że nie i po chwili jest mokra to spróbuj powiedzieć jej że teraz ty nie chcesz jej przebrać bo przecież nie chciało jej się siczku. moje od razu same krzyczały i rozbierały się ale kolejnych wpadek było coraz mniej. Wiedziały że jak się zsiusiają to będzie niewygodnie i mokro.

qr-chuck2011-10-20 21:16:24

przepraszam, przepraszam, przepraszam,

ale nie mogę się powstrzymać

Co widzę tytuł posta to mi się ciśnie na klawiaturę:

oduczyć się nie da, możesz spróbować zatkać korkiem

silvia82011-10-21 06:35:55

Zamieszczone przez kurczak:przepraszam, przepraszam, przepraszam,

ale nie mogę się powstrzymać

Co widzę tytuł posta to mi się ciśnie na klawiaturę:

oduczyć się nie da, możesz spróbować zatkać korkiem

😀

marcolavida2011-11-06 14:15:04

Jak oduczyc sikania

??e????*m takov?? probl??m. Chci p??esm??rovat u??ivatele n??kolik st??t?? na jinou str??nku. Nev??*te n??kdo o nejak??m pluginu do OpenCart, nebo?? s .htaccess se asi ru??n?? musej??* nas??zet v??echny adresy.
Zkou??el jsem taky Maxmind GeoIP, ale nejak jsem nep??i??el na to jak to instalovat do opencart. Geo IP vypad??, ??e by se dal implementovat. Nem??te pop????*pad?? s t??*m n??kdo zku??enosti?
D??*k

Znasz odpowiedź na pytanie: Jak oduczyć sikania?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecam
Szukam lalki dla 3 latki
Witam chciała bym kupić małej lalkę ale nie jestem pewna jaką Może któraś z was ma jakieś doświadczenie Mała chce sikającą i jedząca szukam na allegro:Stres: ale tam nie ma
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
Mycie zębów w przedszkolu .
Wasze przedszkolaki myją ząbki w przedszkolu? U mojego dziecka podobno wymóg sanepidu od tego roku dzieci maja myć zęby. Szczoteczka ma być cała zamknięta w etui nie tylko główka.Znalazłam etui i szczoteczka
Czytaj dalej