Forum: Szkolniaki

Jak poprawić koncentrację szkolniaka?

Młodemu nauka jakoś idzie od początku roku, chociaż czasem wydaje mi się, że jest apatyczny i muszę go zaciągać do książek, a wiadomo, że takie maluchy na początku podstawówki robią w domu dość ciekawe rzeczy. Czasem mam wrażenie, że moje dziecko nie potrafi się skoncentrować, ze go nie interesuje to, co robi. Jak można poprawić koncentrację takiego dziecka? Może są jakieś ćwiczenia albo nie wiem, witaminy może, które poprawia jego koncentracje i będzie chętniej siadał do nauki?

3 odpowiedzi na pytanie: Jak poprawić koncentrację szkolniaka?

elza292010-10-19 12:39:45

:Hmmm…: Napewno nalezy dziecku zapewnic odpowiednia ilosc snu, zdrowo odzywiac aby energii wystarczalo na caly dzien i takze zapewnic jakas atrakcyjna rozrywke aby zycie nie krecilo sie tylko wokol ksiazek. Na biurku nie powinno byc zbyt wielu kolorowych przedmiotow ktore moga dekoncentrowac, moze jedna i ta sama pora na odrabianie lekcji bylaby dobra. A nad koncentracja to chyba sie pracuje od samego poczatku podsuwajac dziecku zabawki edukacyjne czy chocby puzzle…

maminka2010-10-21 11:33:06

koncetracja

polecam puzzle, memory ale przee wszystkim pusy na koncetracje

Pozdrawiam
Maminka i Mati 11.06.2003

figa2010-10-22 08:32:55

Zamieszczone przez mamusiek:Młodemu nauka jakoś idzie od początku roku, chociaż czasem wydaje mi się, że jest apatyczny i muszę go zaciągać do książek, a wiadomo, że takie maluchy na początku podstawówki robią w domu dość ciekawe rzeczy. Czasem mam wrażenie, że moje dziecko nie potrafi się skoncentrować, ze go nie interesuje to, co robi. Jak można poprawić koncentrację takiego dziecka? Może są jakieś ćwiczenia albo nie wiem, witaminy może, które poprawia jego koncentracje i będzie chętniej siadał do nauki?
Moja ma pewne problemy z koncentracją.
Poprosiłam o nieodrabianie lekcji na świetlicy, odrabia w domu, przy swoim biurku, na którym ma nie być wtedy żadnych rozpraszaczy. Lampka, zeszyt/ksiązka, ołówek, gumka i wsio.
Dodatkowo staramy sie budowac z małych lego wg instrukcji (moja nigdy nie miała “cierpliwości”, żeby te instrukcje strona po stronie przejrzeć), staramy sie grać w gry logiczne (wymagają skupienia), np blokusa.
Do tego moją córkę trzeba wybiegać, bo bez tego nagromadzone w szkole emocje nie pozwalają jej się skupić.
A jak dzieciak emocje wybiega to od razu jakoś łątwiej sie koncentruje i krócej lekcje odrabia. Mój w każdym razie tak ma.
Leków nie daję, witamin też nie.
Na niechęć do odrabiania lekcji sposobu nie znam 😉

Znasz odpowiedź na pytanie: Jak poprawić koncentrację szkolniaka??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Tematy, których nie znalazłam w forum
Samodzielna księgowa
Chciałabym uzyskać certyfikowany dyplom samodzielnej księgowej. Na rynku istnieje kilka firm, które zajmują się kursami i szkoleniami oraz certyfikacją. Czy możecie mi polecić jakąś wiarygodną firmę w tym zakresie?
Czytaj dalej