JAK POWINIEN TRZYMAC GŁÓWKE?

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #43043

  kniarka

  DROGIE DZIWCZYNY MAM PYTANKO. MOJ SYNEK TRZYMA GÓWKĘ CIAGLE W JEDNYM KIERUNKU CZY POWINNO MNIE TO NIEPOKOIC?

  #563507

  Anonim

  Re: JAK POWINIEN TRZYMAC GŁÓWKE?

  A ile ma twoje Maleństwo?? Umieść w podpisie w ustawieniach swoich imię i kiedy się urodził Maluszke, będzie łatwiej Ci pomagać;-))

  Po prostu tak był ułożony w brzuszku:)) Jasiek też tak miał i dopiero po kilku tygodniach udawało się go przekonać żeby odwrócił główkę w inną stronę. Jeśli Cię to bardzo niepoki zapyta pediatrę przy następnej wizycie a na pewno Cię uspokoi. Baaardzo rzadko jest to zbyt silne napięcie mięsni szyi i wteyd trzeba rehabilitować ale naprawdę bardzo rzadko.

  Podchodź tak by Maleństwo słyszało Cię nie z jego ulubionej strony i po jakimś czasie powinno być lepiej:)

  Aba i Jaś (04.11.03)  #563508

  mysia2

  Re: JAK POWINIEN TRZYMAC GŁÓWKE?

  Zwróć uwagę czy nie odchyla główki do tyłu za często. To może świadczyć o napięciu mięśniowym. A wybór strony główki może też zależeć od tego, którą stronę ma słabszą. Tak było u Natana. W pewnym momencie upodobał sobie lewą stronę i okazało się, że ma ją słabszą.

  Mycha i Natanek 09.09.03r

  #563509

  oliweczka

  Re: JAK POWINIEN TRZYMAC GŁÓWKE?

  Natunia miala tendecje do przekrecania glowki w prawa strone. Tak widocznie byla ulozona w macicy.
  Pediatra na drugiej wizycie uczulila mnie na to – kazala zwracac uwage na glowke, by dziecko nie preferowalo wylacznie jednej strony, gdyz w przyszlosci moze dojsc do przykurczu miesni szyi i koniecznej rehabilitacji.
  Podkladaj maluszkowi pieluszke zwinieta w waleczek, mow do niego i przewijaj z drugiej strony, zabawki w lozeczku ukladaj rowniez po nielubianej stronie. Powinno pomoc dosyc szybko – nam minelo po okolo miesiacu.
  Pozdrawiam,

  Ania i Natunia (12.01.04)

  #563510

  asia80

  Re: JAK POWINIEN TRZYMAC GŁÓWKE?

  O kurcze! Nie boisz sie tych koralikow???

  Asia i Oliwierek 14.01.2004 r

  #563511

  mysia2

  Re: JAK POWINIEN TRZYMAC GŁÓWKE?

  Nie, bo je często oglądam zanim podam mu do zabawy ten stojak. A poza tym Natan nie ma jeszcze zębów, koraliki są całe drewniane i na bardzo grubym sznurku. Staram się nie przesadzać, bo w sumie każda zabawka może jakoś się popsuć i rozlecieć na kawałki (bo może mieć jakąś wadę którą nie zauważymy). Dlatego jeśli jest wszystko w całości, to niech sobie gryzie, byle sobie ulżył w wyżynających się ząbkach.
  Pozdrawiamy

  Mycha i Natanek 09.09.03r  #563512

  bercia30

  Re: JAK POWINIEN TRZYMAC GŁÓWKE?

  Powinnaś poćwiczyć z dzieckiem turlanie z boku na bok, ma pewnie mały przykurcz szyi – tak się dzieje, moja Olka też to ma ale ćwiczymy i powoli zaczyna się to zmieniać. a jak już nosisz na rękach to staraj się pleckami do siebie wtedy dziecko muszi obracać główką w obie strony. Ten skręt główki jest wynikiem naszego noszenia dziecka brzuszkiem do nas. Ale nie martw się, to przejdzie. Pozdrawiam

  Bercia i Ola 05.12.2003

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close