Jak rozmrażać mleko???

Postów wyświetlanych: 8 - od 1 do 8 (wszystkich: 8)
 • Autor
  Wpisy
 • #25745

  ciutka

  Kochane mamuśki, mam ściągać mleko i zamrażać, bo czeka mnie powrót do pracy a moja Agatka bardzo zle znosi mleka modyfikowane. zaczęłam więc pić ziółka mleko pędne, ale jak pózniej takie mleko się rozmraża, podobno nie wolno w gorącej wodzie???

  #343745

  patrycjad

  Re: Jak rozmrażać mleko???

  Kurcze, nie wiem moze poprostu w temperaturze pokojowej albo w ciepłej nie wrzącej czy gorącej wodzie? Ja bym zadzwoniła do poradni laktacyjnej, przecież to normalne połączenie a babki siedzą tam 24h/dobę.
  Pozdrawiamy.

  Patrycjad i Kamilek (01.02.03r.)  #343746

  dorota27

  Re: Jak rozmrażać mleko???

  tak jak piszesz…w tem. pokojowej lub w cieplej wodzie..nie wrzatku..i nigdy w mikrofali!!!!!!!
  pozd

  dorota i claudia / ur. 29 maja 2003/

  #343747

  ciutka

  Re: Jak rozmrażać mleko???

  Dzięki za pomoc

  #343748

  kajda

  Re: Jak rozmrażać mleko???

  To odpowiedź potwierdzona 🙂 przez fachowców: mleko najlepiej rozmrażać w lodówce przez 12 godzin. Jeśli po tym czasie jest jeszcze trochę lodu, można w takim stanie już włożyć do podgrzewacza. Wyciągniete z zamrażarki mleko należy podać w ciągu 24 godzin. Aha, z tego co pamietam to dopuszczalne jest w wyjatkowych sytuacjach rozmrażanie mleka w gorącej wodzie lub nawet w mikrofali- na małej mocy, trzeba je co chwila przemieszać aby podgrzewało się równomiernie (czyli nie można go włożyć do mikrofali np. na 5 minut a np. na pół minuty kilkakrotnie).

  Pozdrawiam

  Kasia i Melissa – 8 m-cy

  #343749

  dorota27

  Re: Jak rozmrażać mleko???

  ABSOLUTNIE NIE W MIKROFALI…!!!
  nieszczy wszystkie wartosci…a w dodatku moze zaszkodzic dziecku!!

  dorota i claudia / ur. 29 maja 2003/  #343750

  kajda

  Re: Jak rozmrażać mleko???

  Przerażona Twoją wiadomością 😉 sprawdziłam to u źródła (tzn. mna forum poświęconym karmieniu piersią, gdzie oprócz laików takich jak ja odpowiedzi udzielają fachowcy)raz jeszcze. Odpowiedź jest taka: mleko podgrzane w mikrofali nie jest trujące ;). Każda obróbka cieplna (podgrzewanie mleka z lodówki, zamrażanie) niszczy część jego wartości- dlatego zaleca się badź karmienie bezpośrednio piersią, bądź podawanie świeżo odciągniętego mleka bez podgrzewania – tzn. w temp. pokojowej. Jeśli to niemozliwe, kolejne preferowane możliwości to ( w kolejności do najmniej korzystnej) to:
  – podawanie mleka z lodówki po podgrzaniu w podgrzewaczu
  – podawanie mleka rozmrażanego w lodówce przez 12 godzin po pogrzaniu w podgrzewaczu (przy czym na temat czasu przechowywania są rózne szkoły: jedni mówią, że od umieszczenia w lodówce mleko należy spozyc w ciągu 24 godzin, inni że w ciągu 9 lub nawet 24 godzin OD ROZMROŻENIA)
  -rozmrażanie „na gwałt”- i tutaj należy zacząć od umieszczenia mleka pod strumieniem ciepłej (nie gorącej) bieżącej wody.

  Podgrzewanie w mikrofali to, jak napisałam wcześniej, możliwość w wyjątkowych sytuacjach.

  Uff, długa ta wiadomość :)))…
  Pozdrawiam

  Kasia i Melissa – 8 m-cy

  #343751

  ciutka

  Re: Jak rozmrażać mleko???

  Ok dzięki za pomoc, pozdrawiam!

Postów wyświetlanych: 8 - od 1 do 8 (wszystkich: 8)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close