jak rozpoznać skazę białkową?

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #85838

  hello-401

  Cześć dziewczyny. Mam pytanie, jestem mamą 7 tygodniowego Michałka. Jakiś tydzień temu zauważyłam drobniutkie krosteczki na buźce synka. Nie wiem czy to reakcja na coś co zjadłam (karmię tylko piersią) czy może objawy skazy białkowej. Wysypka jest tylko na buźce (głównie na czole i na skroniach) . Za tydzień idziemy do lekarza do zapytam, ale może Wy spotkałyście się z czymś takim.

  Pozdawiam, Agnieszka i Michałek (4.01.2007)

  #1307579

  gall

  Re: jak rozpoznać skazę białkową?

  Witam.
  Skaza białkowa na początku pojawia się na twarzy – takie krostki z białym środkiem… Potem schodzi na resztę ciała – pas przez brzuszek i plecki…Objawem skazy jest też sucha skóra dziecka – taka szorstka … Może to być zwyczajne uczulenie na coś co zjadałaś a jeśli to skaza to musi być rozpoznana przez alergologa i wówczas musiałabyś wykluczyć ze swojej diety nabiał (mleko, sery i jajka)… W żadnym wypadku nie wolno odstawiać dziecka od piersi – mam dwoje dzieci ze skazą białkową i wiem że najzdrowsze w takim wypadku jest dla dziecka karmienie piersią …
  Pozdrawiam.

  Monika  #1307580

  sbiernacka

  Re: jak rozpoznać skazę białkową?

  Drobne krosteczki na twarzy mogą byc po prostu niemowlęcym trądzikiem i w tym przypadku nalezy je pozostawic własnemu losowi, z czasem znikną. Ale to tez powinien stwierdzic lekarz.

  #1307581

  Anonim

  Re: jak rozpoznać skazę białkową?

  Ja dodam jeszcze że przy skazie mogą występować takie czerwone suche ale święcące „place” głownie na policzkach, po prostu czerwone policzki ale też na łokciach, pupci. Moim zdaniem to nie skaza, może jakieś uczuleie na proszek, mydło? Lub pom prostu taki chwilowy „trądzik”.


  Łukasz 8.01.2003

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close