Jak rozwiązać problem?

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #69886

  jutajazz

  Mam problem z ustaleniem zasad dotyczących przejścia z urlopu macierzyńskiego płatnego na bezpłatny. U mnie w gminie twierdzą,że Zus płaci pracodawca i daje mi zgodę na taki urlop, a koleżanka, która była na takim urlopie mówi,że pracodawca nie płaci żadnego Zus-u. Powiem Wam,że byłam już 3 razy w gminie i odsyłano mnie z niczym, poruszam już ziamię i niebo, bo w Gminie twierdzą,że oni bezpłtnym urlopem już się nie zajmują. Jak rozwiązać taki problem? Jakie są zasady bezpłatnego, bo jeśli pracodawca mój będzie miał płacić Zus to raczej mnie zwolni niz da urlop.
  POMOCY-ula i Hania 14.01.03

  #899817

  elik

  Re: Jak rozwiązać problem?

  Ja nie do konca rozumiem o jakim urlopie mowisz, ale jezeli chodzi ci o urlop wychowawczy, to przysluguje ci bezposrednio po macierzynskim i pracodawca nie wyraza na niego zgody, bo nie ma nic w tej kwestii do gadania. Ty go informujesz, ze na takowy idziesz i tyle. Pracodawca zus -u za taki urlop nie placi, ale masz w tym czasie prawo do bezplatnych swiadczen medycznych. Pracodawca nie moze tez cie w tym czasie zwolnic (tylko w szczegolnych przypadkach) Chyba, ze cos sie w tej kwestii w ostatnim czasie zmienialo, ale nie slyszalam

  elik i antek 19 mies  #899818

  mk1

  Re: Jak rozwiązać problem?

  Tez do końca nie bardzo rozumiem o co chodzi ale od początku. Zasiłek macierzyński płaci ZUS bo jak sama nazwa wskazuje jest on zasiłkiem. Techniczne wyglada to w ten sposób, że jego wysokość ustala Ci pracodawca wg ustalonych zasad odprowadza daną kwotę do Zus-u i najprościej mówiąc oni ją mu zwracają (rozliczenie w skaładkach). Jeżęli chcesz iść na urlop wychowawczy na dwa tygodnie przed zakończeniem urlopu macierzyńskiego piszesz prośbę do pracodwacy o udzielenie Ci urlopu wychowawczego na ktrórą musi cI udzielić zgody. Możesz starać się o zasiłek wychowawczy. Urlop bezpłatny to jeszcze cos innego ale myślę że chodzi Ci o urlop wychowawczy pozdrawiam.

  Magda i Oleńka 20.10.2003

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close