Jak się bawią Wasze dzieci?

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #61121

  lilianka

  Mam takie pytanko….powiedzcie mi jak bawią się Wasze dzieci? Czy samodzielną zabawę czy raczej z kimś? Pytam, bo …….chyba zaczynam wymyślać, że z moim dzieckiem jest coś nie teges. Mikołaj ma 7 i pół miesiąca i nie przepada za zabawą z innymi osobami, no chyba że to są sporty ekstremalne tj. podrzucanie, szarpanie, przepychanie itd. Kiedy próbujemy bawić się z nim w celach, że tak powiem, edukacyjnych…natychmiast „zbiera manatyki” i „idzie” zająć się swoimi sprawami. Nie potrafi się skupić na więcej niż pół minuty.
  Sam w swoim towarzystwie bawi się doskonale. Odkrywa świat samodzielnie i ma gdzieś naszą pomoc. Do tej pory byłam w zasadzie zadowolona z takiego obrotu sprawy ale teraz mam wątpliwości. Zawsze wydawało mi się, że małe dzieci potrzebują aby się nimi „zajmować”, tymczasem moje dziecko nawet się nie domaga żeby go zabawiać.
  Najpierw myślałam, że to może ja coś źle robię, że nie potrafię…ale nabyłam „mądre” książki dotyczące wskazówek jak bawić się z dzieckiem, korzystałam z porady przyjaciółki, która jest nauczycielką w przedszkolu i ma ukończonych sporo kursów na temat postępowania (czyt. rozwoju) z malutkimi dziećmi ….. i nic, bez efektów. Nie chce się z nami bawić, mam wrażenie że go to po prostu nudzi.
  No i nie wiem, czy mam się niepokoić z tego powodu? Czy może rzeczywiście ja coś źle robię? Czy zasięgnąć porady jakiegoś specjalisty? Czy wymyślam?
  Co o tym sądzicie? Jak jest z zabawą u Waszych dzieci?

  Pozdrawiam

  Lilianka i Mikołaj (19.06.2004)

  #779210

  Anonim

  Re: Jak się bawią Wasze dzieci?

  dziewczyno, ciesz się póki możesz. mi Marta by z nóg nie schodziła, nawet do wc za mną łazi. BARDZO rzadko bawi się sama, praktycznie wogóle:(((((

  Marta 19m-cy  #779211

  laura1

  Re: Jak się bawią Wasze dzieci?

  U nas zawsze tak bylo. Mateusz zawsze umial zajac sie sam. Teraz juz wiecej chce ze by sie z nim bawic, czytac ksiazki. Ale i tak okolo 4 godzin dziennie mam „wolne”.

  Laura i Mateuszek 30.10.03

  #779212

  elzi

  Re: Jak się bawią Wasze dzieci?

  Hej,
  U nas faktycznie było podobnie jakiś czas temu. Michał owszem tolerował podsuwanie mu jakiejś zabawy po czym bawił się absolutnie sam, nie potrzebował nikogo i już. Teraz jest niestety inaczej, bawi się praktycznie tylko z kimś i staje się to dosyć męczące (mam już problemy z wyjściem do toalety). Na twoim miejscu nie martwiłabym się za bardzo, może Mikołaj musi „dorosnąć” do zabawy we dwoje.
  Pozdrawiam,

  Elzi i Michał, po prostu Michał

  #779213

  asia80

  Re: Jak się bawią Wasze dzieci?

  To moze chcesz sie zamienic?
  Oli bawi sie sam, ale wtedy gdy siedze obok niego i trwa to pare minut. Przy moim mezu jest inaczej i widze, ze te samodzielne zabawy calkiem niezle rozwijaja mu „zdolnosc edukacyjne”

  Asia i Oliwierek 14.01.2004

  #779214

  asp

  Re: Jak się bawią Wasze dzieci?

  Moja Julka bardzo rzadko bawi się sama prawie cały czas muszę z nią siedzieć i się bawić

  Aga & Julka (02.08.03)  #779215

  mirabelka79

  Re: Jak się bawią Wasze dzieci?

  gosia tez kiedys bawila sie sama, nie chciala mojego towarzystwa, robila tak jak Twoj synek. ale od jakis 2 miesiacy sie jej to zmienilo i wszystko trzeba robic z mama, tata albo babcia. klocki budowac z tata, ksiazeczki czytac z mama, wozic lale z babcia….jak sie nia nie interesujemy to przynosi nam zabawki na kolana i wali nas nimi coby na nia zwrocic uwage:)

  Ala i Małgosia (16.12.2003)

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close