jak się bronić przed nawałem???

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #37201

  nikita33

  Hej, jestem przyszłą mamą i chciałam zadać pytanie Wam, doświadczonym. Bardzo chciałabym karmić piersią, a z tego, co się dowiedziałam, porada laktacyjna w moim szpitalu odrobinę kuleje i boję się, że po porodzie może mi nikt nie pomóc. Proszę, podpowiedzcie, co robić, żeby poradzić sobie z ewentualnym nawałem pokarmu i ustrzec się przed pękającymi brodawkami i piersiami twardymi jak kamienie… co można robić profilaktycznie? Będę wdzięczna za każdą podpowiedź

  pozdrowienia – Gośka i Filipek (wczesnomarcowy)

  #484821

  biancia

  Re: jak się bronić przed nawałem???

  Mogę cię pocieszyć, że nie każdy ma nawał – ja nie miałam. Co prawda jak tylko zaczęłam karmić to profilaktycznie obłozyłam się kapustą.
  Brodawki popękane miałam i to bardzo – pomogła maść Bephanten i laktator. Nie karmiłam dopóki się nie zagoiły, odciągałam laktatorem.
  Pozdrawiam

  bianka i Bartuś (05.12.2003)  #484822

  marzena29

  Re: jak się bronić przed nawałem???

  nie przejmuj sie za wczasu,nie każdy ma problem z nawałem,moze i ciebie ominie,ja polecam na zranione brodawki,kapturki.Mi żadna maść nie pomagała musiałam przez kilka dni uzywać ochronnych kapturków.Wazne jest tez wietrzenie piersi po każdym karmieniu i smarowanie brodawek własnym pokarmem(ja tak robie do dziś)
  Pozdrawiamy i zyczymy szybkiego porodu i zdrowego dzidzi.

  Marzena z Julią 28.07.03

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close