Jak skutecznie zlikwidować pokarm w piersi???

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #86702

  aniak25

  Jak skutecznie zlikwidować pokarm z piersi? Jestem mamą 3 miesięcznego chłopczyka i z powodu mojej choroby nie mogę karmić piersią. Karmiłam przez prawie 2 miesiące, a teraz jest coraz gorzej z moim zdrowiem i lekarz zabronił mi karmić. Dostałam leki na zatrzymanie laktacji, miałam je brac przez 5 dni i obandażowac piersi. Jednak to nie pomogło za bardzo bo nadal mam pokarm. Moze sa jakies skuteczniejsze sposoby na „spalenie” pokarmu? Słyszałam coś o smarowaniu piersi ciepłym olejem ale nie wiem czy to prawda. Pomóżcie jesli wiecie.

  #1340574

  chilli

  Re: Jak skutecznie zlikwidować pokarm w piersi???

  cos krótko leki dostałaś – ja mam zapisany bromergon na 3 tyg brania.
  ale nie brałam.

  piłam szalwie (2 torebki na pół szklanki wody 3x dziennie) i tylko to piłam w ciągu dnia i to wszystko.
  hamowałam laktacje raz w 7 tyg życia dziecka, teraz w 3 dnobie dziecko przeszło na nutramigen wiec hamowałam z koszmarnehgo nawału.

  Całkowicie mleko zaniknie po jakimś miesiacu – półtora.

  magda z mlodymi  #1340575

  superbasiek

  Re: Jak skutecznie zlikwidować pokarm w piersi???

  u mnie to było tak że Tymka odstawiłam raptownie jak miał 11 miesięcy i pokarm miałam jeszcze przez jakiś niecały miesiąc… nie brałam nic, tylko rozmasowywałam co większe „grudy” i ściągałam troszeczkę, żeby dało się z tymi moimi cyckami wytrzymać…. wczoraj odstawiłam Zuzię (6mies) bo strasznie mnie ściskała dziąsłami, wczoraj od rana prawej piersi nie mogłam dotknąć bo tak mnie bolało, a mała jeszcze nie ma zębów….. ale szybko zaczęłam dokarmiać więc myślę że w kilka dni zapomni o cycku…. a ja mam nadzieję że góra za miesiąc wszystko wróci do normy…. najgorsze jest pierwsze 3-4 dni potem to już z górki :)))

  …. na spalenie nie mam sposobu, ale może wystarczy poczekać?

  Pozdrówki i powodzenia :)))

  człowiek uśmiechnięty jest bogatszy o … uśmiech

  #1340576

  jaga

  Re: Jak skutecznie zlikwidować pokarm w piersi???

  Ja właśnie chodzę pogryziona – Kacper ma 5 zębów i wielką radochę, gdy może nimi coś dziabnąć (niestety ostatnio są to moje piersi). Mówię, że muszę skończyć z cycem, ale… tylko mówię, bo coś nam to nie wychodzi. Jak Ty dajesz radę? Jak młody wtula mi się w biust, zanosząc się od płaczu, nie mam sumienia mu odmówić 🙁

  #1340577

  gosia

  Re: Jak skutecznie zlikwidować pokarm w piersi???

  Ja brałam Bromergon przez ok. 2 tygodnie, choć laktacji u mnie nie było. Wiedziałam jednak, że nie będę karmić też ze względu na chorobę i lekarze zdecydowali się podać mi właśnie ten lek. Laktacja się nie pojawiła

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close