Jak to jes?

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #43996

  carmel

  Kochane skarbnice wiedzy mam do Was małe pytanko. Czy mogłybyście mi powiedzieć w którym tc. lekatz jest w stanie poprzez USG zobaczyć serduszko maleństwa ? Jeżeli podacie mi termin to jak go liczycie – od dnia OM czy od ostatnie owulacji ? Wg. mnie jestem w 4 tc ( licząc od owulacji a 6 tc. biorąc pod uwagę OM ) Czy w tak wczesnej ciąży mogę w ogóle liczyć na USG ? Podrawiam i życzę miłego spędzenia czasu w jutrzejszy 2 dzień Świąt.

  #573462

  sysim

  Re: Jak to jes?

  Witaj!
  Zazwyczaj wszyscy lekarze liczą tygodnie ciąży od pierwszego dnia OM. Ja na pierwszym usg, na którym lekarz potwierdził ciążę byłam w 5 tygodniu. (a dokładnie 4t, 5d)
  Był wtedy widoczny pęcherzyk ciążowy. Natomiast jeżeli chodzi o serduszko to napewno można je zobaczyć w 8 tc.



  #573463

  lilianka

  Re: Jak to jes?

  Ja serduszko swojego maleństwa zabaczyłam będąc w 7 tc liczac od pierwszego dnia OM. Ale wiesz co………..radziłabym za bardzo nie spieszyć się z tym USG czasami w tak wczesnej ciąży na niektórym sprzęcie jeszcze niewiele widać…….narazisz się wtedy na niepotrzebny stres.
  Wiem, że zapewne chciałabyś jak najwcześniej zobaczyć maleństwo…….ale jeśli możesz poczekaj jeszcze tydzień albo dwa, a wtedy zobaczysz na pewno.
  Pozdrawiam


  lilianka

  #573464

  anastazja

  Re: Jak to jes?

  Serduszko Jagodki bylo widoczne w 7 tyg.OM

  Pozdrawiam serdecznie !

  Jagoda01.08.03

  #573465

  bramka

  Re: Jak to jes?

  Widzialam jak porusza sie serce dzidzi i slyszalam jego bicie na usg dopochwowym w 10tc (dokladnie 9t 1dz) liczac od O.
  Pozdrawiam
  Bramka

  #573466

  lettka

  Re: Jak to jes?

  Gdy miałam skończone równo 7 tyg ciąży od OM poszłam do ginki zobaczyć to serduszko. Lekarka robi mi to usg,widzi pęcherz płodowy (taka czarna plama) i kręci tym aparatem na rózne strony, nic nie mówi, w końcu:”Proszę panią ja nic na tym ekranie nie widzę, a powinnam widzieć bijące serduszko, ciałko żółte. Nie wiem czy to wina sprzętu czy nie ale może pani nie mieć płodu tylko puste jajo”. Myślałam, że zemdleję, zaczełam płakać, nogi zrobiły mi się jak z waty. Nie mogłam uwierzyć, że mojej kruszynki tam nie ma. Pojechaliśmy z mężem do szpitala, cały czas mnie pocieszał słowami “Myszko nie
  przejmuj się to na pewno zły sprzęt a nasza dzidzia się tylko schowała”, ja dalej płakałam jak szalona. Wpadliśmy na izbe przyjęć, złapałam lekarza, który akurat szedł, poprosiłam drżącym głosem o zrobienie usg, on widząc jaka jestem
  roztrzęsiona od razu wziął mnie do gabinetu, na leżankę, wprowadza usg i cisza, najdłuższe 10 sekund w moim życiu, w końcu kładzie rękę na moim ramieniu i mówi :”Proszę popatrzeć to jest bijące serduszko pani dziecka. Gratuluję, a
  teraz proszę iść do domu i napić się lampki wina”. Łzy pociekły mi ciurkiem – tym razem ze szczęścia.Zmieniałam lekarkę na tego doktora, który mi tak wtedy pomógł.
  Jak widzisz wiele zależy od sprzętu, na którym jest robione usg. Jeśli jest dobre to już w 7-8 tyg wszystko widać 🙂

  Czerwcówka

  Letka&Kacper



  #573467

  k8-77

  Re: Jak to jes?

  wszystko zalezy od sprzetu, jakim dysponuje twoj lekarz. my zobaczylismy serduszko malego na poczatku 6 tc. ale nie sugeruj sie tym tak bardzo, bo chodzimy do roznych lekarzy i czasem dziewczyny niepotrzebnie sie denerwuja.
  pozdrawiam

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close