jak to jest z polozeniem malucha?

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #37174

  ebetscher

  czesc kobietki,
  Zastanawiam sie czy to tylko ja jestem taka malo oswiecona czy i Wy nie mozecie rozpoznac poszczegolnych czlonkow po kopniakach. Pisza, ze mozna rozpoznac czy to raczka czy nozka lub lokiec itd. a ja pojecia nie ma, nawet nie wiem czy moje malenstwo lezy glowka do dolu czy nie. Jak to jest u Was, a moze wieci jak to rozpoznac??? Poza tym teraz, czyli juz pod koniec 8-mego msc. odczuwam bardiej rozpychanie anizeli kopniaki.
  Pozdrawiam serdecznie.
  Ewa i lutowe malenstwo

  #484462

  Anonim

  Re: jak to jest z polozeniem malucha?

  ja też nie wiem 🙁
  raz tylko wydawało mi się, że wiem, kopniaczki czułam po pęcherzu moczowym, a u góry z prawej strony brzucha zrobiła mi się taka górka (myslę, że to była główka)
  pozdrawiam

  olencja i marcowe maleństwo  #484463

  nikita33

  Re: jak to jest z polozeniem malucha?

  Hej, ja też jestem w ósmym miesiącu i dopiero wczoraj mój gin mnie oświecił, gdzie synuś ma pupę, a gdzie głowę. Ja też teraz czuję, że raczej się rozpycha, niż kopie. Nie ma już tyle miejsca. Czuję też dwie krągłości – jedną w dole brzucha, a drugą wyżej (okazało się, że ta wyżej, to pupa). Pupa często wędruje z jednej strony brzucha na drugą. A jak się dziecię mocniej zaprze, to mogę wyczuć nawet całą linię plecków, ale ponieważ właśnie ułożył się pleckami na zewnątrz, to nie czuję rączek ani nóżek, bo je mam od strony kręgosłupa. Może i Twoje dzidzi tak leży i dlatego nie widzisz kończynek. Wydaje mi się, że ciężko jest rozpoznać co jest co, jeśli Ci tego lekarz nie powie. Ja przynajmniej nie umiałam. Wiedziałam tylko, że jedna kula to głowa a druga – pupa, ale nie potrafiłam sama powiedzieć, co jest co. Chociaż domyślałam się trochę, że może mieć główkę w dół, bo jak miał czkawkę (albo coś, co wydawało mi się, że jest czkawką), to czułam to właśnie w dole. W każdym razie fajnie jest pozgadywać. A poza tym po każdej krągłości można pogłaskać, bez względu na to, co to jest..

  pozdrowienie od Gośki i Filipka

  #484464

  malinka

  Re: jak to jest z polozeniem malucha?

  ja zawsze czuje czkawke na dole, i pupe ktora raz jest z lewej strony a raz z prawej…

  syn 29.02.04

  #484465

  madeline

  Re: jak to jest z polozeniem malucha?

  ja tam czulam kiedy czym obrywalam od cory… jak juz lezala glowka w dol-a jkos wczesnie to bylo:) to raczkami mnie laskotala na dole a nogami kopala w boki… czulam tez wczesniej gdzie pupe wypina-to bylo tak jakby sie rekami i nozkami zapierala o plecy i mi brzuch wypinala glowka:) zabawne uczucie:)

  Madeline,Mama Marylki(13.12.2002) i lipcowego Szczęścia

  #484466

  chilli

  Re: jak to jest z polozeniem malucha?

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close