Jak to jest z przerwą…..

Mam taki mały problem! Zabieg miałam 05.02, oczekuję teraz na pierwszą miesiączkę ( bardzo)!!!!!! Lekarz powiedział mi,że będę czekała ok. 6 tyg. w zależnosci od organizmu itd. i że mam sobie zrobić przerwę 2-3 miesiące i mogę na nowo zacząć starania………..Czytałam,że robicie dłuższe przerwy ok. 6 miesięcy (zalecone przez lekarzy). Napiszcie co o tym sądzicie?????Może mam czekać dłużej????
Pozdrawiam. Tina.

6 odpowiedzi na pytanie: Jak to jest z przerwą…..

lidus Dodane ponad rok temu,

Re: Jak to jest z przerwą…..

Dla mnie /a jetam po poronieniu i ciąży pozamcicznej/ nie ma znaczenia czy odczekasz 3 czy 6 miesięcy. Ważne jest czy zrobisz przewd następną ciąża badnia, żeby do tej kolejnej się przygotować. Nie wim czy wiesz, ale po zabiegi istnieje pewne ryzyko powstania zrostów przy ujściu jajowodów do macicy, a czymto może skutkowac to łatwo sie domysleć. Poza ty dobrze jest zbadać choroby odzwierzęce, hormony, zaszczepić się na żółtaczkę i różyczke i przebadać nasienie.
No, ale może robiłas te badania przed peirwszą ciążą.
pozdrawiam
Lidus

ninka Dodane ponad rok temu,

Re: Jak to jest z przerwą…..

Po zabiegu wskazane jest 6 m-cy, ale zdarzały się przypadki poczęcia w 3 tyg. po zabiegu i urodzenia zdrowego dzidziusia. Sama poczujesz kiedy będziesz mogła. Ale te 3 m-ce radzę poczekać. I faktycznie spróbuj zrobić w tym czasie wszystkie niezbędne badania jeśli ich nie zrobiłaś.
Ja bardzo się bałam, że te 3 m-ce to trochę za krótko i zaczęłam starania w 5 cyklu. Jeszcze nie wiem z jakim skutkiem:-))

Ninka
[Zobacz stronę]

violes Dodane ponad rok temu,

Re: Jak to jest z przerwą…..

Za pierwszym razem miałam odczekać pół roku i tak też zrobiłam .Teraz miałam w planach odczekać tylko 3 miesiące ale chyba to się niestety przedłuży z powodu badań( bez których no nie wyobrażam sobie ponownie zajść w ciąże) ale gdyby nie one to napewno po 3 miesiącach znów bym zaczeła starania.Co do miesiączki to ja też czekam bo brzuch mnie boli strasznie w sumie to minął już miesiąc a tu ani widu ani słychu.Pozdrawiam

monka Dodane ponad rok temu,

Re: Jak to jest z przerwą…..

Mój lekarz tez powiedział, ze 3 miesiace wystarcza. Posłuchałam go i teraz czekam na dwie kreseczki. Ty sama będziesz wiedziała, jak sie czujesz i czy możesz próbować.

magdamal Dodane ponad rok temu,

Re: Jak to jest z przerwą…..

Jestem w drugim cyklu po zabiegu (zabieg miałam 13 grudnia), za tydzień w środę termin miesiączki – mam nadzieję, że jej nie dostanę! (choć nie czuję żadnych objawów:(( ).
Tak więc widzisz ja nie czekam tylko działam! (Lekarz też mo kazał czekać 3 miesiące)

Pozdrawiam
Magda

edith Dodane ponad rok temu,

Re: Jak to jest z przerwą…..

Czesc,
Moj lekarz jest zdania, ze po 3 miesiacach juz mozna zaczac probowac. Ale moim zdaniem najwazniejsze jest abys Ty byla najlepiej przygotowana do kolejnej ciazy zarowno pod wzgledem psychicznym jak i fizycznym. I zrób badania !!!
pozdrawiam,
Edith

Znasz odpowiedź na pytanie: Jak to jest z przerwą…..?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mam z dzieckiem taki problem
Majóweczki - ubieranie dzieci
Mam pytanie do majóweczek. Jak ubieracie dzieci do spania? Asia i Mati (7.05.2002)
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
pediatra w Krakowie
Czy znacie dobrego pediatrę w Krakowie, takiego, który nie ładuje od razu antybiotyków ? Może to być osoba przyjmująca prywatnie. Orfi
Czytaj dalej