JAK TO JEST Z TA OPRYSZCZKA?

NO WLASNIE WCZESNIEJ GDZIES COS CZYTALAM NA TEN TEMAT,ALE DO PUKI MNIE TO NIE DOTYCZYLO TO SIE ZBYTNIO NIE INTERESOWALAM. W jaki sposob opryszczka moze zaszkodzic malenstwu i dlaczego jest grozna?
Na szczescie wyleczylm ja w ciagu 3 dni pierwszy dzien zoviraksem ( nie wiem czy dobrze zrobilam) a kolejne dwa propolisem,mialam jeszcze zapalenie jakies na jezyku ale po jednym dniu smarowania propolisem tez przeszlo. Czy to moglo zaszkodzic mojemu malenstwu,jakie moga byc skutki?Za barzo sie tym nie przejmuje ale moze dlatego ze nie jestem swiadoma……?

11 odpowiedzi na pytanie: JAK TO JEST Z TA OPRYSZCZKA?

  1. Re: JAK TO JEST Z TA OPRYSZCZKA?

    Z tego, co czytałam, to zaszkodzić może tylko opryczka w okolicy narządów rodnych (to jest jeden rodzaj). Lekarze też tak twierdzą. A ta opryszczka przy ustach to jest inna odmiana i ona nie powinna zaszkodzić maluszkowi. Jednak jest to wirus i człowiek się przed tym nie obroni (najlepiej się nie przegrzewać się i nie schładzać gwałtownie). Wychodzi na to, że jedynie swoim pozytywnym myśleniem należy chronić dzidzie.
    Dobrze, że stosujesz propolisik. Ja odradzałabym Zovirax, ale to oczywiście decyzja każdej mamusi.
    Ja miałam opryszczkę do 5 miesiąca, teraz, odpukać, nie mam. Staram się zajadać wszelkimi owocami, warzywami aby wzmocnić system obronny. I to wszystko.
    Pozdrawiam i oby Cię opryszczka nie nawiedzała a kysz, a kysz
    Pati i 31tyg. mysia

    • Re: JAK TO JEST Z TA OPRYSZCZKA?

      zovirax stosowalam tylko przez jeden dzien zeby mi nie wyszlo to wszytko na wieszch,a nastepnego dnia juz propolisik. Mam nadzieje ze juz mnie wiecej nie nawiedzi bo mialam ja drugi raz w zyciu i akurat teraz.A owockami tez sie zajadam i to pozonnie jedna z nieielu rzeczy ktora wchodzi mi bez problemu,na sniadanie zjadlam dzisiaj 5 gruszekk a do tej pory juz 12 so pyszne ;-))))))))

      • Re: JAK TO JEST Z TA OPRYSZCZKA?

        🙂 hi hi ja też jak wezmę jeden owocek, to pochłaniam tak do 6, czy 8 z kolei. Wtedy dopiero mogę powiedzieć, że np. zjadłam jabłko. I lecę z garścią ogryzków do kosza.

        • Re: JAK TO JEST Z TA OPRYSZCZKA?

          Czytałam gdzieś w gazecie, że zowiraks nie zaszkodzi dziecku, a opryszczka na twarzy nie jest groźna.
          Pozdrowionka

          Anek

          • Re: JAK TO JEST Z TA OPRYSZCZKA?

            he.. do kosza i odrazu siku he he ;-)))))))

            • Re: JAK TO JEST Z TA OPRYSZCZKA?

              I to nie jeden raz!!! 🙂

              • Re: JAK TO JEST Z TA OPRYSZCZKA?

                Hm, a ja w 33 tygodniu właśnie posmarowałam sobie opryszczkę pod nosem Zoviraxem. Nic innego nie mam, ale może lepiej tego niczym nie smarować?

                • Re: JAK TO JEST Z TA OPRYSZCZKA?

                  Naprawdę polecam maść propolisową. Jest dostępna w aptece (może nie w każdej) i kosztuje grosze. Ale jej właściwości nie tylko na opryszczki, ale także do innych dolegliwości na skórze: zwykłe skaleczenie, zadrapanie, poparzenia, poparzenia słoneczne… i długo by jeszcze wymieniać SĄ REWELACYJNE. Ja używam jej od lat. I z całego serca polecam. Należy jednak wcześniej sprawdzić, czy nie jest się uczulonym na pszczele produkty.
                  Pozdrawiam
                  Pati i 31tyg. mysia

                  • Re: JAK TO JEST Z TA OPRYSZCZKA?

                    Nie znam źródła niestety tego tekstu, ale go skopiuję :))

                    OPRYSZCZKA

                    Powszechnie występująca choroba wirusowa dotycząca blisko 100 % populacji. Pierwotne zakażenie w czasie ciąży ma miejsce bardzo rzadko, a nawet wtedy nie jest obciążone dużym ryzykiem uszkodzenia płodu. Opryszczka jest bardzo niebezpieczna dla noworodka.

                    Drogi zakażenia i okres wylęgania

                    Człowiek zakaża się od drugiego człowieka przez kontakt.Okres wylęgania wynosi od 2 do 20 dni.

                    Objawy

                    Objawy zależne są od rodzaju wirusa oraz wieku w którym dochodzi do zakażenia. Istnieją 2 typy wirusa HSV1 – wywołujący znaną wszystkim opryszczkę wargową i HSV2 powodującą zmiany na zewnętrznych narządach płciowych. Pierwotne zakażenie w 95% przypadków przebiega bezobjawowo. Postacie objawowe dotyczą głównie noworodków i niemowląt.
                    Po zakażeniu pierwotnym wirus przechodzi w formę utajoną i dopiero pod wpływem różnych czynników zewnętrznych jak ochłodzenie, przegrzanie, stres, infekcja dochodzi do jego ponownego uczynnienia i namnażania z powstaniem typowych znanych niemal wszystkim zmian pęcherzykowych w okolicy czerwieni wargowej, a w przypadku typu 2 wirusa w okolicy sromu. W związku z powszechnością zakażenia w populacji ludzkiej do pierwotnego zakażenia dochodzi zwykle wcześniej, przed zajściem w ciąże. Nawet w tych rzadkich przypadkach zakażania pierwotnego w czasie ciąży, ryzyko zakażenia wewnątrzmacicznego jest niewielkie.Wystąpienie nawrotu opryszczki typu 2 w terminie porodu wiąże się z dużym ryzykiem zakażenia noworodka i jest w związku z tym wskazaniem do rozwiązania ciąży cesarskim cięciem. Noworodek może zarazić się także
                    od matki lub personelu szpitalnego z opryszczką wargową. Wydzielina pęcherzyków zawiera bowiem duże ilości wirusa. Noworodkowe pierwotne zakażenie wirusem opryszczki przebiega niezwykle ciężko z tworzeniem pęcherzyków na całej powierzchni skóry, w jamie ustnej, na spojówkach. Dochodzi także do zajęcia narządów wewnętrznych w tym mózgu i płuc. Choroba opryszczkowa u noworodka jest obarczona bardzo dużą śmiertelnością, a nawet, gdy dziecko przeżyje pozostają zwykle trwałe uszkodzenia mózgu.

                    Rozpoznanie

                    Rozpoznanie opryszczki nie sprawia trudności ze względu na typowe objawy. W przypadkach wątpliwych (np. gdy u matki doszło do pierwotnego zakażenia bez objawów, a noworodek ma zakażenie uogólnione o nieznanej przyczynie ) można wykonać badania serologiczne.

                    Profilaktyka

                    Profilaktyka w ciąży i przed ciążą nie istnieje. Opryszczka narządu rodnego u matki jest wskazaniem do cięcia cesarskiego, aby zapobiec zakażeniu noworodka. Osoby z opryszczką wargową, mające kontakt z noworodkiem powinny myć ręce i osłaniać pęcherzyki jałowym suchym opatrunkiem. Okres zakaźności trwa około 5 dni i mija po przyschnięciu pęcherzyków w strupy.

                    Leczenie

                    Leczenie lekiem hamującym replikację wirusa ( Acyclovir- Zovirax) należy włączyć jak najszybciej w szpitalu.

                    • Re: JAK TO JEST Z TA OPRYSZCZKA?

                      Ja mam opryszczki przynajmniej raz na miesiąc i to od kilkunastu lat. Wargę mam taaaaaaaką i wyglądam niezaciekawie. Lekarką powiedziała mi, że wirusem tak czy tak się zarażamy po urodzeniu, ale nie u wszystkich on się uaktywnia. Są też różne sposoby uaktywnienia go. Jedni się przeziębiają, spada odpornośc i cyk już pryszczyk jest. Ja dla ciekawości mam uczulenie na ślinę ludzi, którym wirus się nieuaktywnił. Jako nastolatka miałam przechlapane, całusek a za godzinkę bąbelek. Koszmar. Także trzeba uważać co się je, po kim się pije z butelki itp. Jeżeli chodzi o dzidzię to dziewczyny pamiętajcie nigdy, ale to nigdy nie oblizujcie smoczka ja wypadnie z buzi dzidzi. Tak się zaczyna. Pozdrawiam Anka i 25tyg.Gluś

                      • Re: JAK TO JEST Z TA OPRYSZCZKA?

                        no to niezle mysle ze ten tekst nam wszystko wyjasnia.
                        zimno mi zeszlo na szczescie szybko zeszlo ,ale ostatni nbawilam sie zajadow ale z tego co pmietam to jest brak witaminy B6.

                        Znasz odpowiedź na pytanie: JAK TO JEST Z TA OPRYSZCZKA?

                        Dodaj komentarz

                        Angina u dwulatka

                        Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                        Czytaj dalej →

                        Mozarella w ciąży

                        Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                        Czytaj dalej →

                        Ile kosztuje żłobek?

                        Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                        Czytaj dalej →

                        Dziewczyny po cc – dreny

                        Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                        Czytaj dalej →

                        Meskie imie miedzynarodowe.

                        Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                        Czytaj dalej →

                        Wielotorbielowatość nerek

                        W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                        Czytaj dalej →

                        Ruchome kolano

                        Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                        Czytaj dalej →
                        Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                        Logo
                        Enable registration in settings - general