JAK TO JEST ZE SPANIEM?

Postów wyświetlanych: 13 - od 1 do 13 (wszystkich: 13)
 • Autor
  Wpisy
 • #85784

  Anonim

  czy to prawda ze kobieta w ciazy nie powinna spac na plecach, na wznak?tylko ta lewa strona i wciaz lewa…?

  Mada

  #1305640

  qr-chuck

  Re: JAK TO JEST ZE SPANIEM?

  Podobno leżąc na plecach powyżej 16 tc. coś tam się uciska i dziecko może być niedotlenione :(.
  Nam w szpitalu mówili, że najlepiej na lewej stronie, ale ostatecznie prawa też jest dopuszczalna…

  Pozdrawiam,
  Anka  #1305641

  marysia

  Re: JAK TO JEST ZE SPANIEM?

  Na lewym boku dziecko jest najlepiej dotlenione, ale myślę, że nie można dać się zwariować. Ja mimo iż zasypiam na boku, to i tak budzę się na plecach – zupełnie tego nie kontroluję. Podłożyłam sobie pod głowę drugą poduszkę i mam nadzieję, że Zosia jest dobrze dotleniona i nic jej nie grozi.
  Pozdrawiamy serdecznie

  Marysia i 34tc

  #1305642

  madziks82

  Re: JAK TO JEST ZE SPANIEM?

  Lekarz mi powiedział, ze to wszytsko zależy jak jest ułożone dziecko. U mnie np jest odwrócone główką w dół (za tydzień mam termin porodu::) a kręgosłup ma po mojej prawej stronie, więc powiedział że wtym przypadku i wygodniej i lepiej jest spac na boku prawym. Też już to dawno zauważułam ze na prawym jest wygodniej, ale staralam sie spać na lewym, bo wszędzie tak czytałam…

  #1305643

  Anonim

  madziks82

  ja tez oddalabym wiele za ta prawa str, bo mi jest na niej super wygodnie.czasem popelniam ten grzech i zasypima na prawej… ale w glowie dzwoni tylko ta lewa i lewa.

  Mada

  #1305644

  gruszki

  Re: JAK TO JEST ZE SPANIEM?

  Położna w szkole rodzenia mówiła, że powinno się spać na tym boku, na którym jest wygodniej, bo wszystko zależy od tego z której strony jest kręgosłup dziecka. Dlatego jeżeli jest po prawej stronie instynktownie wybierzemy prawą, bo i tak jest wygodniej dla dziecka. Też czytałam o tym, że należy wybierać lewy bok, ale w słowach położnej jest sporo logiki, więc też myślę, ze nie należy przesadzać i spać na tym boku na którym jest wygodniej.

  Gabi synek36tc  #1305645

  verba

  Re: JAK TO JEST ZE SPANIEM?

  A to ciekawe co piszecie i co mówią położne…
  Mnie lekarka powiedziała, że najlepiej, najkorzystniej dla dziecka jest na lewym boku bo z prawej strony przebiega żyła główna i uciskana pod ciężarem dziecka, macicy itd może nie dostarczać odpowiedniej ilości tlenu do łożyska, kompletnie nie wspominała o ułożeniu dziecka,
  mi też wygodniej na wznak ale w głowie dzwoni lewa więc się posłusznie przekręcam …pozdr – czerwcówka

  Agnieszka z Kasią

  #1305646

  renia-s

  Re: JAK TO JEST ZE SPANIEM?

  Ja właśnie wczoraj dyskutowałam z lekarzem o pozycji spania. Mówił, że wszystko zależy od ułożenia dziecka. Powinno się spać z tej strony, gdzie jest kręgosłup. Mówił też, że organizm sam podświadomie wybiera tę lepszą pozycję. A opinia, że najlepsza jest lewa strona bierze się stąd, że najczęściej kręgosłup płodu ułożony jest właśnie w tę stronę (nawet jakoś tak fachowo to nazwał – nie pamiętam dokładnie – jakieś coś z pierwszym… nie wiem) , ale jak ze wszystkim są też wyjątki i może się zdarzyć że będzie po drugiej stronie. A co do eżenia na wspak to rzeczywiście odradzał, ale także ciężarna w pewnym momencie czuje dyskomfort w tej pozycji, bo ciężko jej oddychać, więc w sumie wszystko sobie reguluje organizm.

  Renia &

  #1305647

  Anonim

  ta lewa strona

  od spania na lewej bola mnie juz w nocy kosci udowe,bol promieniuje az do ….biedna pupa;-)i nie wiem jak jest teraz ulozona dzidzia bo ost.usg mialam miesiac temu.a nast pewnie przed porodem.no coz po porodzie sobie odbije,nikt mnie nie zmusi do spania na lewej~!

  Mada

  #1305648

  tomikat1

  Re: JAK TO JEST ZE SPANIEM?

  Własnie weszłam sobie na ten watek i nasuwa mi się pytanie.Przyznam szczerze że po raz pierwszy słyszę o tym niekorzystnym spaniu na wznak(ja właśnie tak sypiam).Zgodnie z Wasza wiedzą spi się na boczku do którego przylega kręgosłup maleństwa.Ja w swoim brzuszku noszę od 3m-cy 2elfiki i co w takim wypadku???

  Monia12tc  #1305649

  majka781

  Re: JAK TO JEST ZE SPANIEM?

  a na brzuchu, czy któraś z was śpi na brzuchu, ja jestem w 19 tc. i jeszcze na brzuchu sypiam, no moze nie całkiem raczej troche ba bok się przechylam, ale jeszcze tak i Dzidźka nie prostestuje, o NIEspaniu na wznak tez pierwszy raz słyszę, dziś idę na wizytę to podpytam.

  Majka

  #1305650

  jeannette

  Re: JAK TO JEST ZE SPANIEM?

  Podobno spanie na wznak powoduje ucisk macicy na żyłę główną co moze spowodowac mdłości i niedotlenienie organizmu.Ja sie staram sypiac tak jak radzą na lewym boku choc nie bardzo lubie.Wole na prawym:)  #1305651

  biedroneczka

  Re: JAK TO JEST ZE SPANIEM?

  ja spałam tak, żeby było mi wygodnie … chociaż pod koniec ciąży sama zaobserwowałam, że ciągnie mnie bardziej na lewy bok … więc chyba coś w tym jest

  🙂 🙂 🙂 🙂

  pozdrawiamy-Julcia z mamą

Postów wyświetlanych: 13 - od 1 do 13 (wszystkich: 13)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close