jak to jest ze szczepionkami uodparniającymi?

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #71739

  ada77

  Moje drogie! 🙂
  Własnie się dowiedziałam, że Miki powinien wziąc taką własnie szczepionke, bo ma juz drugi katar w tym miesiącu, oczywiście przytransportowany z przedszkolka. Jestem jednak ciekawa jak wygląda taka szczepionka w praktyce: czy jest wszczepienna czy też się to pije, ile tego jest i czy działa. Czy to jest za zasadzie „nie zaszkodzi” czy rzeczywiście daje jakieś wymierne rezultaty? ( u lekarza była babcia, bo ja w pracy, więc nie mogłam wypytac lekarza, a zresztą dyskusja i tak pewnie dotyczyłaby w końcu aktualnych spraw, czyli ponadtygodniowego i kolejnego już kataru). Pomyslałam, że Wy pewnie wiecie i to z praktyki odbytej od tej szczególnej strony: mamy). Z góry dziekuję za pomoc :-)))

  ada77 i miki – 20 maj 2003

  #931548

  lunea

  Re: jak to jest ze szczepionkami uodparniającymi?

  Mała bierze Rybomunil. Też sceptycznie do tej szczepionki podchodziłam, ale chyba są rezultaty. W marcu jak chodziła do żłobka, to chorowała co tydzień prawie. A teraz, po przerwie żłobkowej, i po braniu Rybomunila, zachorowała dopiero po miesiącu bycia w żłobku. Tak więc ja widzę efekty.
  Lekarz mi mówił, ze ona działa, ale to wcale nie znaczy, ze dziecko już w ogóle nie będzie chorować. Jedynie będzie żadziej chore.

  To są saszetki, które rozpuszcza się w małej ilości wody i do picia. Na ulotce masz wszystko opisane, jak się je bierze, albo zapytaj lekarza, może ma inną wersję niż ta ulotkowa 😉

  Pozdrowionka!

  lunea i Weronika (24.09.03)  #931549

  asia80

  Re: jak to jest ze szczepionkami uodparniającymi?

  A ta szczepionka jest na recepte?

  Asia i 14.01.2004

  #931550

  lunea

  Re: jak to jest ze szczepionkami uodparniającymi?

  Tak

  lunea i Weronika (24.09.03)

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close