Jak to powiedzieć :-)?

Postów wyświetlanych: 9 - od 1 do 9 (wszystkich: 9)
 • Autor
  Wpisy
 • #74769

  smoczyca78

  Witam!

  Dopiero co zobaczyłam na teście dwie kreseczki a już zastanawiam się jak o tym powiedzieć rodzinie. Jak Wy to zrobiłyście? Czy idąc do przyszłych dziadków brałyście np szampana, czy tak po prostu poinformowałyście ich o dziecku? A może zrobiłyście jakiś obiad na przyład dla najbliższej rodziny i tej troszeczkę dalszej, w miarę możliwości oczywiście, i wtedy wszyscy się dowiedzieli? Wiem, że to głupie pytanie ale tak się nad tym zastanawiam, jak to zrobić. Mamy z mężem odmienne zdania na ten temat, ale może ktoś nam powie jak sam to zrobił i wtedy zobaczę, czy to może ze mną jest coś nie tak ;-))). Mam nadzieję, że mi pomożecie, bo nie chcę się dłużej o to spierać z mężem :-))). Przecież kobieta w ciąży nie powinna się denerwować, prawda :-)))?!

  #986042

  ejva

  Re: Jak to powiedzieć :-)?

  nasi rodzice mieszkają za daleko więc akurat u nas było tak: 6 grudnia byłam na 1 wizycie i potwierdziła się ciąża zadzwoniliśmy do rodziny zapytałam się mamy co dostała na MIkołaja a my powiedzieliśmy że nasza córka dostała braciszka/siostrzyczkę w prezencie:) po prostu żartem na wesoło oznajmiliśmy im o ciąży:)
  Każdy sposób jest moim zdaniem dobry, co postanowicie i tak napewno sprawi rodzicom ogromną radość w końcu będą dziadkami prawda?:))
  powodzenia w niespodziance  #986043

  malusia

  Re: Jak to powiedzieć :-)?

  Cześć!

  Sposoby są różne. U nas też oznajmiliśmy to troszkę żartobliwie. Moja mam obiecała, ze jak będzie miałą wnusia albo wnusię, to rzuci palenie. Ponieważ mieszka daleko, skontaktowałam się z nią telefonicznie i powiedziałam, ze nadszedl czas, aby skończyła z paleniem;-)

  Powodzenia!;-)

  Malusia

  #986044

  -rybka

  Re: Jak to powiedzieć :-)?

  Witaj!!!
  My powiedzieliśmy naszym rodzicom o naszym maleństwie w moje urodziny wiedzieliśmy już miesiąc wcześniej ale nie chcieliśmy się spieszyć z tą informacją i poczekaliśmy do jak to mówią bezpiecznego momentu 3 miesiąca.
  Dziadkowie są wniebowzięci tym że już niedługo zobaczą swoją wnuczkę.
  Pozdrawiam Sylwia + kwietniowa kruszynka

  #986045

  agathhha20

  Re: Jak to powiedzieć :-)?

  U nas było troszkę inaczej…
  Nasi rodzice bardzo sie ze soba przyjaznia i dosyć czesto robią nam niespodzianki wpadając do nas do domq… Czasami także zapraszamy sie na obiad (raz jest u nas, innym razem u jednych lub u drugich rodziców). Jezeli chodzi o podejzenia to nie mieli żadnych 😉
  Pewnej niedzieli właśnie zaprosilismy ich do nas i… wtedy im powiedzieliśmy.
  Byli zachwyceni 🙂 Zamiast jesc obiad zaczeli planowac zakupy dla maluszka… 🙂
  A mi… odpadły rzadkie bo rzadkie niedzielne obiady.
  Są różne sposoby… ale wybór należy do Was.
  A tymczasem moje gratulacje 🙂
  I pamietaj dbac o siebie, bo juz nie jestes sama 😉
  Pozdrawiam

  Agathhha

  #986046

  baniutka

  Re: Jak to powiedzieć :-)?

  Najpierw odwiedź lekarza, który to potwierdzi,że jesteś w ciąży i powie, że wszystko jest ok. A to w jaki sposób powiesz rodzinie zależy tylko od Ciebie i męża. Nie rób czegoś na siłę, bo tak wypada, czy tam coś… Wspólnie ustalcie jak chcecie o tym powiedzieć. Najlepiej z zaskoczenia i niespodziewanie! Ale sama powinnaś wiedzieć jak to zrobić nie licząc na obce podpowiedzi, bo to twoja ciąża, a nie innych.
  Pozdrawiam

  Basia i Kwietniowy Ludzik  #986047

  kallan

  Re: Jak to powiedzieć :-)?

  Rodzicom mojego męża powiedzieliśmy przy okazji odwiedzin (akurat wypadł obiad niedzielny u nas i stwierdziliśmy, że powiemy). Tak po prostu, że zostaną dziadkami.
  Mojej mamie pokazałam zdjęcie usg fasolki i zapytałam, czy wie, co to jest:)))
  Ojcu, z uwagi na chłodne kontakty między nami, powiedziałam telefonicznie, że będzie dziadkiem.
  Rodzeństwo dowiedziało się pierwsze, poprzez smsy (mieszkamy daleko od siebie) lub telefony i miało trzymać buzię w ciup, dopóki nie poinformujemy rodziców:)
  Do babci zadzwoniłam, bo mieszka baaardzo daleko ode mnie.
  Znajomym powiedzieliśmy osobiście przy okazji jakiegoś weekendowego spotkania u nas (często przychodzą, więc się nie spodziewali takich wieści), lub telefonicznie, lub smsowo.
  W pracy musiałam powiedzieć dość wcześnie, bo akurat nagabywano mnie na imprezki lub szczepienie przeciw grypie:)

  Pamiętam, jak o dziecku poinformowała rodziców moja kuzynka: wręczyła im maleńkie buciki. Bardzo fajne to było i żałuję, że tak nie oznajmiłam o ciąży mężowi, ale nie mogłam się powstrzymać i wygadałam się od razu po zrobieniu testu:))))

  Myślę, że każdy sposób jest dobry, jeśli wywoła oczekiwane przez Ciebie reakcje, tzn. radość i wielkie gratulowanie. Nawet wystawny i uroczysty obiad może być w rezultacie kiepskim momentem, jeśli osoby, które poinformujesz o dziecku nie zachowają się tak jak trzeba (tak było u mnie z teściami).
  Życzę radosnych chwil i gratuluję fasolki:)
  Kamila

  #986048

  elka-82

  Re: Jak to powiedzieć :-)?

  Słuchaj! jaą forme by nie przyjąc będzie i tak dobrze (dziadkowie mają juz jakieś wnuki) – bo jeśli nie to uciesza sie z radości i tyle. Pozatym nie masz chyba 16 lat i nie musisz sie bac o tym mówić.Naprawdę rodzice to przyjma z wielką radością – ale ty sie upewnij u lekarza jeszcze bo testy różne bywają!~~! Pozdrawiam

  #986049

  smoczyca78

  Re: Jak to powiedzieć :-)?

  Dziękuję Wam za wszystkie odpowiedzi :-)))

Postów wyświetlanych: 9 - od 1 do 9 (wszystkich: 9)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close