Jak to zrobic???

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #66549

  daglezja

  Wlasnie dowiedzialam sie od jednej z Was;-) ze mamie z dzieckiem przysluguje 60dni opieki na dzieckiem ktore jest 80%platne a L4 otrzymuje sie od pediatry. Na razie jestem na macierzynskim potem wybiore zalegly urlop, a potem to sie wlasnie zastanawiam zeby przedluzyc;-) Czy ktoras z Was korzystala z tej opieki i w jaki sposob to zrobic po prostu zagadnac na wizycie wprost pediatre???Prosze o porade.Pozdrawiam

  #848803

  pasiasta

  Re: Jak to zrobic???

  To 60 to jest ogólnie opieki nad dzieckiem, czyli tata może np dostać 4 dni, a mama 56 i to wcale nie musi być ciągłość.
  Ja bym nie ryzykowała i nie przedłużała sobie w ten sposób urlopu, bo nigdy nie wiadomo kiedy to się może przydać…
  Takie jest moje zdanie…

  [*]
  Dorota 08.08.04  #848804

  Anonim

  Re: Jak to zrobic???

  Ja też jestem ciekawa jak to zrobić, bo też urlop macierzyński mi się konczy w lipcu. Podłączam się do pytania.

  #848805

  cat

  Re: Jak to zrobic???

  Te 60 dni na opiekę nad dzieckiem przysługuje na cały rok, może być podzielone między mamę i tatę. Nie wiem, czy jakiś pierwszy z brzegu pediatra wystwi Ci zwolnienie na 60 dni ciurkiem… Jaka choroba uzasadniałaby to? Bo, jak rozumiem, dzieciątko masz zdrowe? Moim zdaniem to jest szyte zbyt grubymi nićmi. Rozumiem desperację, bo mi tez kończy się macierzyński :-(((, ale taki numer jest chyba zbyt ryzykowny…
  A może nie? Może pediatrzy na to idą? Może ktoś z takiego sposobu skorzystał? Ciekawe co odpowiedzą inne mamy. Ja w każdym razie w jakąś lewiznę bałabym się pakować.

  Kasia i…

  Łukasz i Karolina(07.03.2005)

  #848806

  Anonim

  Re: Jak to zrobic???

  Ja miałam ułatwioną sprawę bo miałam zaprzyjażnionego pediatrę. Jak skończył mi się macierzyński, dostałam od niego zwolnienie na Martę na około w sumie 5 tygodni. Potem jeszcze poszłam na zwolnienie na mnie i takim sposobem do pracy wróciłam jak Marta miała 8 miesięcy. Nikt mnie nie sprawdzał, wszczystko było ok.
  Ale takie zwolnienie 60dniowe może być podejrzane, w zusie takie mogą skontrolować.

  Marta 23m-ce

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close