jak w trakcie okresu-ból jajników- co to?

Postów wyświetlanych: 9 - od 1 do 9 (wszystkich: 9)
 • Autor
  Wpisy
 • #12947

  ada77

  Od kilku dni mam dziwny, męczący ból. Dziwny, bo identyczny jak przed lub w trakcie ciężkiego okresu ( ok. 25 tyg. ciąży). Nie jest tak ostry, że przeszkadza chodzić, ale bardzo dokuczliwy. Właściwie boli mnie całe podbrzusze, a jajnik głównie po prawej stronie. Co to może być i jak to traktować??? Wydaje mi się, że ktoś kiedyś o tym pisał, ale wtedy nie skupiłam się na tym problemie ( był poruszany przy okazji innego tematu) i nie pamiętam o co mogło chodzić. POMOCY!!!

  #198555

  daga25

  Re: jak w trakcie okresu-ból jajników- co to?

  Czy wtedy twardnieje ci brzuch? Bo jeśli tak to są skurcze BH, które w tym momencie ciąży już występują. Powinny być bezbolesne i mniej, niż 10 na dobę.
  Ja też odczuwałam mocny ból (właśnie taki miesiączkowy) w trakcie tych skurczy i lekarka przepisała mi całą kupę leków, m. in. fenoterol i diprophyline, bo doprowadziły one do skrócenia się szyjki. Nie lekceważ tego i udaj się lub zadzwoń do swojego lekarza!
  Trzymaj się i daj znać

  Daga i Zuzia 3 maja 2003  #198556

  ada77

  Re: jak w trakcie okresu-ból jajników- co to?

  Nie, nie mam twardego brzucha. Występuje tylko ten ból. A wizytę mam w poniedziałek. Czy to może czekać do tego czasu?

  #198557

  daga25

  Re: jak w trakcie okresu-ból jajników- co to?

  A po co się męczyć do poniedziałku i martwić co to może być? Jeżeli masz swojego lekarza pod telefonem to po prostu sie skonsultuj. Ja na twoim miejscu bym nie wytrzymała do poniedziałku. Taka mądra jestem a ze swoim problemem czekam do wtorku chyba, że do jutra sie nie poprawi ….
  mówię ci, zadzwoń

  Daga i Zuzia 3 maja 2003

  #198558

  kika210

  Re: jak w trakcie okresu-ból jajników- co to?

  Ja myślę że to po prostu rozciąganie więzadeł macicy powoduje ten ból…Tak mi powiedział mój lekarz bo też miałam taki problem…Z tym że ja mam dodatkowo twardy mocno brzuch i to już jest bardziej poważne, zaś same wiązadła muszą poboleć i tyle więc się nie stresuj. pozdr.

  KIKA210 + Adrianna
  10 czerwiec 2003

  #198559

  helenka

  Re: jak w trakcie okresu-ból jajników- co to?

  Ale wiazadla pobolewaja nie caly czas, tylko czasami, klujac. A takie bole calego podbrzusza? hm…

  Helenka – przyszla mamuska
  15. IV. 2003  #198560

  lea

  Re: jak w trakcie okresu-ból jajników- co to?

  Nie zgadzam sie, podczas skurczy BH brzuch nie musi twardniec – mam takie i wcale mi nie twardnial kiedy bralam fenoterol, a skucze BH mialam i tak – wlasnie podobne do miesiączki.

  Lea i dzieciątko płci zmiennej acz niezmiennie kochanej (11.03.03)

  #198561

  sylwia77

  Re: jak w trakcie okresu-ból jajników- co to?

  Mi taki ból zdażył się dziś w nocy po raz pierwszy (24 tydz.). Czułam się tak jakbym miała okres i strasznie bolał mnie przez całą noc i ranek brzuch. Tak jakbym miała własnie co kilka minut skurcze. Teraz jest w mairę w porządku. U lekarza byłam 3 dni temu i w badaniu nie stwierdził żadnych nieprawidłowości w szyjce macicy. Daltego nie wiem czy od razu dziś biegnąć do lekarza czy lepiej nie panikować i poczekać?Skoro piszecie, że takie bóle są normalne dla tego „wieku” ciązy? Proszę o Waszą radę.

  Sylwia i 24 tyg. brykacz

  #198562

  ada77

  Re: jak w trakcie okresu-ból jajników- co to?

  Ja mialam iść do lekarza i na wszelki wypadek zapytać co to jest. Okazalo się jednak, że moja p. doktor jest chora, więc nie wyszlo, nie skontaktowałam się z nią. Tymczasem ból nagle zniknął bez śladu. Teraz w ogóle go nie odczuwam. Tyle tylko, że ja mialam jedynie ból, żadnych regularnych skurczy ani twardego brzucha. Dokładnie jak w trakcie okresu, bez innych „rewelacji”. Trudno mi powiedzieć co to oznaczało, ale chyba jednak nie trzeba wpadac w panikę, bo w ślad za tym bólem nic nie idzie. Jeśli jednak masz twardy brzuch i skurcze to lepiej zadzwoń do lekarza, bo to zmienia postać rzeczy. No i zdaj relację, bo sama jestem ciekawa. pozdrowionka

Postów wyświetlanych: 9 - od 1 do 9 (wszystkich: 9)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close