Jak wygląda wizyta u okulisty z niemowlakiem?

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #54883

  kotagus

  Domyślam się, że będzie mnóstwo płaczu , ale co dokładnie będą mu robić? Mati ma podejrzenie zeza i ma mieć zbadaną wadę wzroku i dno oka. To już za tydzień a ja drżę już na samą myśl… Jak wygląda takie badanie u dziecka?

  Mati 28.01.04 ? 20.04.05

  #701053

  justborn

  Re: Jak wygląda wizyta u okulisty z niemowlakiem?

  my byliśmy u okulisty kiedy Kuba miał 5 miesięcy w związku z niesymetrycznymi gałkami ocznymi (okazało się, że ma taką urodę po swoim tacie – jedna powieka nie do końca się podnosi). okulista miał taką zabawkę piszczałkę, którą machał mu przed oczami raz w jedną, raz w drugą stronę obserwując oczy małego. potem oglądał mu dno oka świecąc w nie światełkiem – ja trzymałam głowę Kuby tak, żeby nią nie poruszał. przy tym badaniu Mały niestety się rozwrzeszczał, ale ogólnie było o wiele lepiej niż przypuszczałam. nie wiem jak poważne badania ma mieć Mati – może trzeba będzie wkropić atropinę, a to już nie przelewki. mam tylko nadzieję, że traficie na dobrego okulistę dziecięcego…

  jak się czujesz w ciąży? trzymasz się dzielnie? podziwiam…  #701054

  agusjot

  Re: Jak wygląda wizyta u okulisty z niemowlakiem?

  Prawdę mówiąc w ogóle nie wygląda. Kuba miał zapalenie spojówek i zbadanie go (miał 7 miesięcy) wymagało drastycznego zawinięcia w prześcieradło- unieruchomienia i trzymania głowy na siłę. Mamy przy tym nie ma, bo boja sie, że zemdleje. Widziałam przez kilka sekund i do tej pory mam przed oczami ten widok.
  Może jednak to będzie badanie innego typu. Życze Wam tego.

  Aga i Kuba (25.06.2003)

  #701055

  kika210

  Re: Jak wygląda wizyta u okulisty z niemowlakiem?

  My taką wizytę mamy za sobą…Niestety Ada nie dała się zbadać…Na siłę doktor zdołał tylko obejrzeć dno oka. Było mnóstwo krzyku i płaczu… Następne podejście robimy za pół roku. Może Twój synek będzie spokojniejszy-powodzenia!

  Ada 16m.
  ps.friko.pl

  #701056

  mata-hari

  Re: Jak wygląda wizyta u okulisty z niemowlakiem?

  Nie ma co się zamartwiać na zapas, dzieci różnie reagują. Nasz Michał miał badane dno oka jak miał 6 tyg. Osobiście myślalam, że zdecydowanie gorzej to przeżyje, a okazało się, że wcale nie było tak tragicznie. Lekarka zakroplila Małemu atropinę i kazała odczekać parę minut. Potem położyła go na specjalnie przygotowanym stoliku, nakryła prześcieradełkiem i poprosiła tatę o przytrzymanie głowy dziecka. Ponieważ dziecko na skutek świecenia lampką w oczka dość intensywnie je mrużyło lekarka założyła na powieki specjalne unieruchamiające klamerki. Dziecko się troszkę denerwowało, ale znacznie mniej niż można by przypuszczać. W sumie nie było źle.

  Asia & Michaś 09.05.04

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close