Jak zrobić masę solną – help

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #48549

  anulcia

  Któraś z Was pisała, że trzeba wziąć sól i mąkę w proporcji 1:1 i trochę wody, próbowałam poszukać przepisu ale coś kiepsko mi to idzie. Czy przepis jest dobry? A jak długo i w jakiej temp. trzeba piec masę w piekarniku? Proszę pomóżcie bo dzień ojca już jutro.
  pzdr,

  ania i kubuś

  #626720

  bey

  Re: Jak zrobić masę solną – help

  Aniu ja niedawno robiłam aniołka z masy solnej dla Niki więc już ci mówię jak to robiłam (bo się udał!) Mąka i sól w proporcji 1:1 tak jak napisałaś. Wody dolej tyle, żeby powstała gęsta, plastyczna masa. Potem lepisz figurkę, układasz ją najlepiej na folii aluminiowej i do piekarnika. najpierw nastawiasz temp. na 100st. i stopniowo zwiększasz do 200st. Musisz zostawić uchylone drzwiczki, aby masa lepiej schła i żeby para miała ujście. Czas schnięcia zależy od wielkości figurki, ale najlepiej wyjąć ją jak cała nabierze złotawego koloru.

  Na pewno się uda!
  A tak na marginesie, co zamierzacie tatusiowi ulepić?
  🙂

  Bey i Nikola (14.01.2004)  #626721

  anulcia

  Re: Jak zrobić masę solną – help

  Bardzo dziękuję! My standardowo robimy odcisk nóżek i rączek. Ale zrobimy podwójnie bo jeszcze dla babci (w piątek ma 50 urodzinki). Najgorsze, że muszę szybko małego wyszykować i leciećdo sklepu bo w domu mamy tylko sól gruboziarnistą .
  pzdr,

  ania i kubuś

  #626722

  harmidon

  u mnie także tylko a do sklepu sie iść nie chce ;/

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close