Jak zrobić masę solną – help

Któraś z Was pisała, że trzeba wziąć sól i mąkę w proporcji 1:1 i trochę wody, próbowałam poszukać przepisu ale coś kiepsko mi to idzie. Czy przepis jest dobry? A jak długo i w jakiej temp. trzeba piec masę w piekarniku? Proszę pomóżcie bo dzień ojca już jutro.
pzdr,

ania i kubuś

3 odpowiedzi na pytanie: Jak zrobić masę solną – help

bey2004-06-22 07:59:34

Re: Jak zrobić masę solną – help

Aniu ja niedawno robiłam aniołka z masy solnej dla Niki więc już ci mówię jak to robiłam (bo się udał!) Mąka i sól w proporcji 1:1 tak jak napisałaś. Wody dolej tyle, żeby powstała gęsta, plastyczna masa. Potem lepisz figurkę, układasz ją najlepiej na folii aluminiowej i do piekarnika. najpierw nastawiasz temp. na 100st. i stopniowo zwiększasz do 200st. Musisz zostawić uchylone drzwiczki, aby masa lepiej schła i żeby para miała ujście. Czas schnięcia zależy od wielkości figurki, ale najlepiej wyjąć ją jak cała nabierze złotawego koloru.

Na pewno się uda!
A tak na marginesie, co zamierzacie tatusiowi ulepić?
🙂

Bey i Nikola (14.01.2004)

anulcia2004-06-23 06:35:11

Re: Jak zrobić masę solną – help

Bardzo dziękuję! My standardowo robimy odcisk nóżek i rączek. Ale zrobimy podwójnie bo jeszcze dla babci (w piątek ma 50 urodzinki). Najgorsze, że muszę szybko małego wyszykować i leciećdo sklepu bo w domu mamy tylko sól gruboziarnistą .
pzdr,

ania i kubuś

harmidon2014-09-11 07:38:55

u mnie także tylko a do sklepu sie iść nie chce ;/

Znasz odpowiedź na pytanie: Jak zrobić masę solną – help?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
Czy ktoś był w Chałupach ?
Pisałam na jednolatkach, ale tam generalnie mniej mam zagląda, więc może tu... Interesują mnie bardzo Wasze opinie o Chałupach, a szczególnie jak wyglądają plaże (czy nadają się dla 1,5 roczniaka...) I
Czytaj dalej
Dla starających się
Perelka, Matyldac...
wprawdzie w tym miesiacu nie mielismy się starać....ale... dzis 14 dc...niedługo owu, myslę że w tym cyklu będzie ok. 19 - 20 dc.... czyli juz niedługo, z mężem zobaczę się dopiero
Czytaj dalej