Jaka jest TECHNIKA SIADANIA?

Postów wyświetlanych: 11 - od 1 do 11 (wszystkich: 11)
 • Autor
  Wpisy
 • #57226

  suza2

  Drogie Doświadczone Mamusie,

  napiszcie nam, proszę, jaka jest technika siadania
  bo Czaruś bardzo chciałby siedzieć, a mamusia wolałaby aby sam nauczył się siadać– tylko nie wiemy co mały robi nie tak
  technika siadania, tzn.: przewraca się na boczek, następnie zarzuca nóżkę do przodu aby coś tam itd.

  będziemy baardzoo wdzięczni

  Suza2 i Czaruś

  #732249

  malka

  Re: Jaka jest TECHNIKA SIADANIA?

  Jasiek pierwszy raz usiadł z takiego jakby półstania podpartego (?) – stał podpierając się rączkami o leżącego tatusia, zgiął nóżki, poleciał trochę na bok i już siedział 🙂 Potem bardzo szybko udoskonalił ten sposób i siadał z pozycji do raczkowania (wszystkie te ewolucje wykonywał jak miał 6-7 miesięcy).
  A dopiero ostatnio (ma 10,5m.) usiadł z leżenia na plecach – mocno podciągnął głowę do góry, lekko przekręcił się na bok, podparł się jedną rączką i usiadł… Ale nie robi tego zbyt często i jeśli już to tylko na tapczanie (chyba mu łatwiej na miękkim).

  pozdrawiam
  Magda, Jaś (10,5m.) i Ktosiek (19.05.05)  #732250

  anna-pl

  Re: Jaka jest TECHNIKA SIADANIA?

  Oliwia nauczyła się siadać dopiero nie dawno. A robi to tak. Stoi na czworaka i rączkami cofa się do tyłu, w tym samym czasie jedną nóżkę np lewą podkłada pod tyłek a prawą prostuje w prawa stronę. I już siedzi. Ale długo już siedziała zanim nauczyła się usiąść. Myślę że musisz dać Czarusiowi czas żeby sam do tego doszedł. Ja jak próbowałam Oliwię czego nauczyć to nie była zadowolona, bo nie wiedziała co ja robię.
  Pozdrawiamy.

  Daro, Ania i Oliwcia 16.02.2004r.

  #732251

  suza2

  Re: SIADANIE

  czy dobrze rozumiem, że dzidzia najpierw siedzi, potem raczkuje, a dopiero potem uczy się siadać?

  Suza2 i Czaruś

  #732252

  reno

  Re: SIADANIE

  Pewnie z każdym dzieckiem jest inaczej – Nadia najpierw raczkowała, potem zaczęła sama siadać. Z „raczka” Trudno to opisać. Sadza pupę na prawo lub lewo i odpycha się rękami. Potem zaczęła siadać też z klęczenia albo ze stania.

  Reno & Nadia (07.02.2004)

  #732253

  suza2

  Re: SIADANIE?

  A w jakim wieku maluch zaczął raczkować?

  czy to oznacza, że zanim synuś będzie raczkować, to siedzieć będzie tylko wówczas, gdy ktoś go posadzi w takiej pozycji?

  Suza2 i Czaruś  #732254

  anna-pl

  Re: SIADANIE

  U Oliwii tak było, właściwie to jeszcze nie raczkowała dopiero zaczynała, ale na czworaka już umiała stać. I siada podobnie jak to opisała Reno. Pupa na lewo lub prawo i rączkami się odpycha aż usiądzie. Nie wiem jak mogłaby usiąść z leżąca, ale pewnie się dowiem dopiero jak usiądzie.
  Pozdrawiamy i życzymy cierpliwości.

  Daro, Ania i Oliwcia 16.02.2004r.

  #732255

  anna-pl

  Re: SIADANIE?

  Oliwia siedziała mając jakieś pół roku. A raczować zaczęła nie dawno jak skończyła 8 miesięcy i wtedy też usiadła. A wcześniej faktycznie żeby usiadła to musiał ją ktoś posadzić. Ale mi się to wydawało normalne, nie wiem jak to jest u innych dzieciaczków. Może te czynności występują w innej kolejności, ale to już inne mamy muszą Ci odpowiedzieć.

  Daro, Ania i Oliwcia 16.02.2004r.

  #732256

  niki23

  Re: Jaka jest TECHNIKA SIADANIA?

  U nas to było tak :
  Najpierw jak nina leżała np. na poduszcze na pleckach i chciała się podnieść to przytrzymywałam jej nózki i ona wtedy podnosiła się do siadania.I tak najpierw nauczyła się prawie samodzielnie siadać. A potem jakoś sama zorientowała się,że można najpierw z plecków przewrócić się na brzuszek a z brzuszka, podpierając się na rączkach już łatwo usiąśc :-).
  pozdrawiam i życzę owocnej nauki 🙂

  Niki & Nina Natalia 21.01.04.

  #732257

  monikachorzow

  Re: Jaka jest TECHNIKA SIADANIA?

  ja to w ogóle w każdym ruchu marcina doszukiwałam sie nieprawidłowości przez nadgorliwa panią neurolog.powiedziała nam że mały ma asymetrie i wiotkośc mięśni brzucha i trzeba go 4 miesiące rehabilitowac ,najlepiej 2 razy w tygodniu z wskazaniem na JEJ gabinet(50 zł godz -pisałam o tym kiedyś wątek).spanikowalismy ale poszukalismy państwowo rehabilitantki i po 4 zajęciach i ćwiczeniu w domu mały wyrobił sie na tyle że nie trzeba z nim więcej pracowac .a do czego zmierzam -własnie jeśli chodzi o to siadanie to owa p.neurolog stwierdziła że nie potrafi siadac z leżenia na plecach(miał wtedy 8 miesięcy).nauczyłam go raczkowac a siadac nadal nie umiał.radził sobie jednak bardzo dobrze tak jak opisywały przedmówczynie -z czworaków.na ostatniej rehabilitacji zapytałam moja rehabilitantkę dlaczego nadal nie siada z leżenia na wznak,powiedziała że nie jest to taka istotna umiejętnośc.nauczy sie jej z czasem ,najprawdopodobniej jak zacznie wstawac na nóżki a może i dopiero jak zacznie chodzić .najważniejsze jest że potrafi siąść z raczkowania,że potrafi raczkując zając czymś jedną rączkę i utrzymuje się na trzech kończynach bez wywrotki oraz że ładnie synchronizuje rączki i nóżki tj.raczkuje naprzemiennie.moja rehabilitantka była bardzo zdziwiona że p.neurolog od 8-mio miesięcznego dziecka wymagała juz raczkowania i siadania…czyli jak sama widzisz czasem przywiązuje się dużą wagę do małoistotnych umiejętności.pozdrawiam.

  Monika i Marcinek (15.01.04)  #732258

  suza2

  DZIĘKUJEMY wszystkim za rady i spostrzeżenia 🙂

  DZIĘKUJEMY wszystkim za rady i spostrzeżenia

  Dzięki wam nie będzie mama męczyć synka, tylko cierpliwie czekać na rozwój wypadków

  pozdrawiamy gorąco

  Suza2 i Czaruś

Postów wyświetlanych: 11 - od 1 do 11 (wszystkich: 11)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close