Jaka najwyższa bezpieczna wysokość npm

Postów wyświetlanych: 2 - od 1 do 2 (wszystkich: 2)
 • Autor
  Wpisy
 • #86166

  kra

  Właśnie się zastanawiam, czy jest jakaś teoretyczna granica wysokości, na której może się bezpiecznie znaleźć małe dziecko (konkretnie w wieku moich czyli o 1.5 roku w górę).
  Wiktor najwyżej był na Kasprowym i w okolicach, czyli powiedzmy na 2000 mnpm. Miał wtedy 10 miesięcy (był też ciut wyżej dwa miesiące przed urodzeniem, ale to się chyba nie liczy). Wiem zatem, że te 2 tys. to wysokość bezpieczna. A jak wyżej? Jak najwyżej były Wasze dzieci?

  Chodzi o to, że, przynajmniej teoretycznie, im człowiek młodszy, tym łatwiej może dostać choroby wysokościowej. Ale jednocześnie nie znalazłam nigdzie przełożenia na konkretną wysokość w stosunku do wieku.

  Kra+Wiktor+Marcel

  #1321456

  qr-chuck

  Re: Jaka najwyższa bezpieczna wysokość npm

  Nie wiem, czy jest coś takiego jak bezwzględnie bezpieczna i niebezpieczna wysokość… A przy chorobie wysokościowej bardzo ważna jest też aklimatyzacja, czyli np. jak wyjedziesz kolejką na 5000 to dostaniesz, a jak będziesz wchodzić przez tydzień robiąc odpoczynki po drodze to może nie…

  Moje dziecko jak dotad najwyżej było nad Popradskim Plesem – 1500 m., czyli niezbyt wysoko.

  Wydaje mi się, że do 3000 tys. jest bezpiecznie – ja tak byłam najwyżej i nie słyszałam, żeby ktoś tam wspominał o chorobie wysokościowej :).

  Pozdrawiam,
  Anka

Postów wyświetlanych: 2 - od 1 do 2 (wszystkich: 2)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close